Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Migrácia nie je nevyhnutná a ani prirodzená. Rovnako ako populačná explózia v Afrike (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Môžeme sa aj na hlavu postaviť...

Podniky sa budú snažiť doviezť nových zákazníkov do vymierajúcej Európy.
Politici sa budú snažiť doviezť nových voličov do vymierajúcej Európy a dať im "nepodmienený príjem" z daní miestnych.
Ale nemyslím si, že sa to podarí, pretože Európania už strácajú chuť deliť sa o svoj blahobyt. Nemám však dobrý pocit z toho, že ak libtardi budú tvrdohlavo presadzovať to, čo presadzujú, ľudia zareagujú posunom k nedemokratickým režimom doprava.
 
Hodnoť

Otazka vobec nezneje

ci podpisat Marrakessky pakt alebo nie.
Otazka je, preco vobec takyto pakt existuje?!
Kto ma zaujem znicit Europu?! Kto ma zaujem znicit Ameriku?!
Americania uz zo zufalstva museli postavit hranicny mur!!! Bez muru v Israeli by uz tento
stat davno neexistoval!
Shengenska hranica je kruty vysmech Europskej unii,suverenity a bezpecnosti!
Otazka je,kto organizuje a financuje tento brutalny chaos a ludske utrpenie?!
Otazka je,preco je vobec potrebne takuto masovu migraciu a akym pravom prave do
Europy a Ameriky?! (len pre porovnanie,preco nie do Ruska,najvacsej krajiny sveta?!)
Ked sa Europania nechaju nachytat na tuto diabolsku navnadu,tak potomci ich budu
za ich hlupost preklinat.
 

Vzhľadom na vývoj klímy...

..., keď zoberieme do úvahy, ktorým krajinám hrozí premena na úplnú púšť (severná a subsaharská Afrika, Blízky východ stredná Ázia, Čína ), sú indície jasné. Sú to tie isté krajiny, z ktorých sa uteká už dnes (okrem Číny). Ale Čína sa pohne za vodou do Ruska.
 

Je to začarovaný kruh

Populácia ľudí v Afrike rastie klimatické podmienky sa pre ich bývanie vo svojich štátoch zhoršujú.
Svetová ekonomika potrebuje rast na ktorý potrebuje stále väčší počet obyvateľov.
Samotná ekonomika spôsobuje klimatické zmeny . Tovary sa vozia cez pol sveta , rastie materiálna spotreba tovarov obyvateľstvom. Toto zemeguľa neutiahne takýmto tempom. Myslenie ľudí by sa malo zmeniť teda menej automobilovej dopravy, leteckej na znižovanie emisií. Ekologicejší textilný priemysel ( množstvo farbív vypúšťajú v Číne, Indii priamo do vody, používanie agresívnych hnojív atď. Lepšie odmeňovanie zamestnancov pracujúcich na plantážach a iných sférach pre národné korporácie
 

 

Ešte odpadom zamorené moria , krajiny , ekologické havárie ......
A práve európske nadnárodné spoločnosti majú v tom zásluhy. Ekonomický model kapitalizmu by sa mal meniť na trvalo udržateľný s ohľadom pre chudobných bez imperiálneho charakteru. Naskytá sa otázka čo napríklad s Ukrajinou po vstupe do EÚ? Časť obyvateľstva pôjde do členských štátov únie , časť do Ruska? Pretože ich platy európske ceny nevytiahnu. A potom do tohto priestoru nasťahujú migrantov? Bude to zaujímavé
 
Hodnoť

 

"Pri tomto si dovolím tvrdiť, že každý národ má takú vládu, akú si zaslúžil, alebo zasluhuje"

Áno, s tým súhlasím, ale...
Nemigrujú národy, ale jednotlivci.
Ak slovenský národ si zvoli Kotlebu a jeho strana bude mať ústavnú väčšinu atak, áno, slovenský národ bude mať presne takú vládu ako si zaslúži, ale...

čo ak vnútropolitická situácia mňa, alebo Vás, Marcel, prinúti emigrovať do Nemecka?
A v Nemecku sa nájede nejaký mudrlant, ktorý sa Vás spýta: "Čo tu chceš? Veď každý národ má takú vládu, ktorú si zaslúži!"

Ale Vy predsa nie ste národ. Vy ste jednotlivec. Jednotlivec, ktorý toho Kotlebu nevolil. Naopak, ktorý proti nemu aktívne vystupoval a možno práve preto je nútený emigrovať. A teraz nejaký mudrlant v Nemecku vo Vašej osobe zovšeobecní celý národ a prenesie na Vás zodpovednosť za rozhodnutie celého národa. Zoberiete taký argument?

Inač s väčšinou článku súhlasím, najmä s potrebou zastaviť nadmernú pôrodnosť a rast populácie.
 

 

Emigrácia z dôvodu prenasledovania pre náboženské alebo politické presvedčenie, emigrácia z dôvodu prenasledovania kvôli rase a pod. je úplne v poriadku. Na tieto prípady sa vzťahuje azyl.

Potom sú prípady, že niekto ide do zahraničia študovať, legálne pracovať, s tým, že je to na prechodné obdobie, a zapáči sa mu tam natoľko, alebo sa tam vydá za cudzinca, narodí sa im tam dieťa, a tak tam zostane. Aj to je myslím si ešte priechodné, ak tam tam riadne pracuje, stotožňuje sa s tamojšou kultúrou, zákonmi, je proti vytváraniu štátu v štáte, ako to vidieť mnohých západných veľkomestách v NO-GO zónach.

Vonkoncom neprirodzené ale je masová ekonomická migrácia.
 
Hodnoť

...

Europa je uz len skapinajuci kon. Migracia je len reakciou na stav, ktory tu zostal po 30 rokoch riadenia. 30 rokov Europu uzke skupiny vykradali. Neukradli len sucasnost ale ukradli aj buducnost.

V Europe sa jednoducho prestali rodit deti. A bez potomstva neprezije ziadny druh, ani clovek. Vsetko sa zdalo byt v poriadku, dokial produktivitu prace a tvorbu nadspotreby tahali silne rocniky. Ale idu do dochodku. V 2007 odchadzala prva skupina a lalaho kriza. A teraz odchadzaju 50-te rocniky a lala opat avizovana kriza. Zbytok su len nepodstatne kydy.

V Europe jednoducho nie je hybna sila. Extremisticke strany tu nemaju ziadnu sancu. Neprebehne ziadny odklon od demokracie, ako sa prezentuje. To su sprostosti. Kto by urobil prevrat? Mladi online? Zahltia niekde server? To, ze sa na namestiach produciruju plateni postavaci s haldou uzitocnych idiotov z pochabeho presvedcenia z radov paneuropskych ci inych uzasne uzitocnych skol je jedna vec. A druha vec je, ze neurobia absolutne nic. Ved sa staci pozriet do zamoria. Supervelmoc nema ludi ani pre armadu, tak ju verbuje v Afrike a na Blizkom vychode. Katastrofa,. Je koniec. Slus. Ende. Macht gut liebe freunde. Wir haben das geschaft.
 

 

"V Europe sa jednoducho prestali rodit deti."

V Európe sa v súčasnosti narodí dieťa každú 3,571 sekundy...
Európa je najhustejšie osídlený kontinent. Ta už nemá príliš veľkú priestorovú rezervu na ďalší rast populácie a ani na masový prijem imigrantov bez z toho vyplývajúcich rizík. Európa nie je rozťahovacia harmonika.
 
Hodnoť

V realu ...

... zadna z tech vlad nedokaze snizit porodnost. Viz, co jsem napsal https://scobak.blog.sme.sk/c/4...

Taky si myslim, ze migrace je prirozena, pokud se lidem nekde nezije dobre a maji podminky cestovat.
 

Poopravím Vás:

Žiadna z týcho vlád, a to abasolútne, nie je nútená znížiť pôrodnosť. Ak túto extrémnu pôrodnosť nezastavia politické opatrenia, aj keď bez bolestné riešenia v danom štádiu už neexistujú, časom ju zastaví niečo oveľa, oveľa horšie. Lenže na to alibisti radšej nepomyslia.

A čo ak sa migrovať rozhodne dajme tomu polovica Afriky a Blízkeho východu? Kde je podľa Vás tá hranica prirodzenosti?
 

 

Nikdo nerika, ze co je prirozene, musi dopadnout dobre.
 

to je také hranie so slovíčkami...

migrace je přirozená...

No áno, tá psychologická intencia (motivácia), ktorá ľudí primeje k tomu, aby zdvihli zadok a presunuli sa niekde inde... áno, tá je prirodzená... je pochopiteľná.

A ona sa stretáva (resp. naráža) na INÚ PRIRODZENU MOTIVÁCIU a to je motivácia tých, ktorým domov prichádza niekto cudzí a oni mu povedia... "sorry, my vás tu nechceme... sorry, my vás tu nepotrebujeme... sorry, my vás tu nepustíme... sorry, už vás je tu veľa".

JE PRIRODZENĚ POVEDAŤ NIE...
JE PRIRODZENÉ ODMIETNUŤ.

Ale štruktúry EÚ, také vlády ako napr. vláda Švédska a vôbec celkovo globalistami podporované elity (vrátane Lajčáka, Merkelovej, Dzurindu, Kisku, pápeža a pod.) a globalistami podporované médiá (radšej nebudem menovať... veď mnohí vieme) - tí tvrdia, že NESMIETE ODMIETAŤ. Je to vraj niečo ako "európske hodnoty" (to je taký vymyslený pojem eurospeaku).

ELITY AKTIVNE KONAJU PROTI PRIRODZENEMU ODPORU VOCI MASOVEJ MIGRACII.
Snažia sa zlomiť zničiť PRIRODZENÉ inštinkty ľudí...
(nepodarí sa to... lebo to je ako ísť proti prírode... to je ako ísť proti bohu... ako chcieť, aby voda tiekla hore kopcom)

Migráciou sa nedá riešiť populačná explózia... to skutočne nie je riešenie.
Nestane sa z Afričanov Európan, ale z Európy sa stane Afrika (veď aj to je údajne "v pláne" ako tzv. KONCEPT SCHUDOBNENIA).

Privítal som, že Lajčák podal demisiu... sám si podrezal konár, lebo v OSN na tom dokumente určite aspoň parciálne pracoval a doma bude tvrdiť, že "to je len také niečo nezáväzné"... proste to sú len tie maličké písmenká na konci zmluvy, to nikto predsa nečíta... z toho nemusíte mať obavy. Prosím? Ako chce sedieť na dvoch stoličkách? Aspoň, že to pochopil, že to nejde...

Ako to teda vyriešime, keď sa vo svete dostanu do priameho stretu DVE PRIRODZENOSTI? (tzn. prirodzenosť sa presúvať a prirodzenosť nepustiť a chrániť svoje zdroje?)

Asi to za nás zase vyriešia UDALOSTi (PROCES, BOH)...

K depopulácii príde... bude veľká vojna a mnoho ľudí zomrie...
Ale ešte to môžeme trochu pozdržať.Musíme aspoň získať čas, kým nenájdeme iné riešenie (aj keď tá pravdepodobnosť je malá a vojna sa rozhorí spontánne).

Každý politik, ktorý podporuje rozpohybovanie veľkého množstva ľudí po planéte, nás postupne približuje ku vojne o zdroje. Každý podporovateľ masovej migrácie je vojnový štváč. Každý, kto motivuje masy k migrovaniu, je vojnový štváč. Štváč budúcej vojny...

A teraz mi hovorte Baba Vanga.
Mrzí ma to, ale nie sú pred nami dobré časy...
 
Hodnoť

Marcel, bloger Tibor Bindas pred

momentom dostal odo mňa diskusný príspevok, ktorého časť si dovolím adresovať aj Tebe. Takže slová klasika: "Správnosť alebo nesprávnosť konania určujú jeho dôsledky, nie motívy. Dobrý motív môže predstierať ktokoľvek a v akejkoľvek situácii. Dôsledky konania však už predstierať nemôže".

A ešte: "Osoby nedostatočne zrelé vo svojich úvahách často skĺzavajú do rôznych foriem manipulácii alebo racionalizácii. Premýšľajú o tom, čo asi chcú tí druhí počuť. Svoje reakcie podľa toho deformujú a svoje skutočné city často taja".
 
Hodnoť

Slepá baba ...

Chápanie globálnej migrácie z pohľadu paktu OSN a slniečkárov je ako hra na slepú babu. Už pri samom počiatku prílivu utečencov zo Sírie som upozorňoval, že nejde o útek pred vojnou, ale že ide o ekonomickú migráciu, spôsobenú populačnou explóziou nielen v tejto krajine, ale vo všetkých chudobných krajinách, kde je vysoká nezamestnanosť a nemožnosť uživiť obyvateľstvo nedostatkom vody. Ďkujem preto autorovi blogu, že sa venoval dopodrobna tomuto problému. Neskúmam, prečo sa v takýchto krajinách rodí príliš veľa detí, iba mi je ich ľúto, že ich nesvedomití rodičia privádzajú na svet bez toho, aby si uvedomili, či ich dokážu uživiť. Obdobne je to aj u nás u časti neprispôsobivých občanov. Máme dosť vlastných problémov s týmto etnikom a preto nemôžeme plnohodnotne zachraňovať v tomto zmysle celý svet. Žiadny Istambul ani Marrakéš !
 
Hodnoť

Najvacsia ironia migracie

spociva v tom, ze chudobne krajiny,ktore sa nezmohli na nic ineho ako na tragicku ludsku
preludnenost a hlad su zastupene v OSN "poslancami" uzivajucich si luxusny zivot,pritom
ich vlady uz dlhe roky neplatia clenske prispevky na naklady tejto,(aj tak zbytocnej)
organizacie.Naklady na tuto organizaciu hradia s velkej vacsiny USA.
Tyto "darebaci" ktori tam sedia v celych krdloch, maju tu drzost tam vobec chodit a vymyslat si
aj migracne pakty,invaziu hladosov do USA a do Europy.
Je to vsetko zalozene na komunistickej "filosofii"."Preco ty mas a ja nemam,zoberiem ti tvoje
a budem mat aj ja". Samozrejme bez dovolenia.
Ked taketo nasilne "rozdelovanie" bohatstva bude pokracovat,ale uz na svetovej urovni,
tak sme naspat vo vitaznom february.
Ta vobec najstrasnejsia vec je,ze toto vsetko je podporovane moralne a financne
organizaciami ktore su len ticho v pozadi a to vsetko za ucelom komzumerizmu.
Blazniveho dedka Sorosa len vystrcili do popredia,robi im uzitocneho idiota.
Politici toto velmi dobre vedia a su len zapredanci,pretoze zajtrajsok alebo blahobyt vlastnych ludi ich nezaujima.
Adoptovali "po nas potopa".
 
Hodnoť

Dnes v parlamte poslanci Dostál,Zimanová

/-SaS/ a PoliačiK/Eset-Progresívné Slovensko/ presviedčali, že Slovensk osa má postaviľ k imigracii z Afriky a Azie ustretovo,že je to ludské,že pre narod slovenský,jeho rozvoj prospešné...
 
Hodnoť

 

Redakcia tohoto denníka ktorá tak s obľubou porovnáva migráciu slovákov z 20 rokov minulého storočia do USA so súčasnou migráciou mieša hrušky s jablkami.V USA po vylodení migrantov na pevninu existovali špeciálne komisie ktoré každého migranta zaregistrovali,preverili jeho doklady a pokiaľ mali čo len najmenšie podozrenie že je migrant komunista alebo prechováva sympatie ku komunistom tak ho okamžite obrátili smerom naspäť.O tomto bol článok v časopise Epocha.Rozdiel v tomto prípade je že si sem Angela a spol bez kontroly napúšťali radikálnych Salahov Abdeslamov a tí sem za prácou neprišli.
 
Hodnoť

prečo ilúzia a nie cieľ ?

prečo ilúzia a nie cieľ ?
Biblia Tóra Korán a božie prikázanie
NEZABIJEŠ = cieľ všetkych rokovaní svetového spoločenstva.
Prienik ideológií, zjednotenie náboženstiev=dobro pre všetkých ľudí na ZEMI - V ich vlastnej krajine.
Nikto by nemusel pred nikým utekať- cudzie nechceme, svoje si nedáme.
 
Hodnoť

Pekná kôpka nezmyslov

Domiešané hrušky s jablkami, a ktovie s čím ešte. Argumentačne úplne jalové, až nulové, omyly v základných východiskách, zamieňanie si príčiny s následkom, vynechanie podstatných faktov, ktoré sa nehodia do argumentácie. Proste typický Burkert.
Predpokladám, že ani len netuší, že konvencia OSN týkajúca sa právneho postavenia utečencov je ešte z roku 1951 a že Slovensko je zmluvnou stranou.
Argumentácia že kompakt OSN o migrácii vyrobí tisíce nových migrantov, resp. že podporuje novú migráciu ktorá tu predtým nebola, je asi z takej istej kategórie, ako že Ženevské konvencie upravujúce postavenie civilistov vo vojne a zaobchádzanie s ranenými vyrobí tisíce nových vojen a bude viesť štáty k tomu, aby medzi sebou viac bojovali.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku 26 268
 2. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne . 2 638
 3. Jozef Ivan: Nedávno to konštatoval aj Róbert Fico alebo Pančované osobnosti 2 413
 4. Martin Fletcher: Prodej vstupenek na Winter Classic začne v pondělí 27. července 1 856
 5. Věra Tepličková: Ľutovať či odpísať? 1 372
 6. Karol Turza: Spomienky na VK (Vojenskú katedru) SVŠT – Strojníckej fakulty v rokoch 1985-87, II. časť 1 103
 7. Mišo Šesták: Ako 230 československých vojakov zosmiešnilo tisíc maďarských v boji o "Tóthország" 930
 8. Ondrej Putra: Naozaj veľa trhaviny v Libanone? 808
 9. Soňa Bulbeck: Prečo ľudia klamú?! 716
 10. Július Kovács: Boli doby, keď sa Štefunko a Truban videli premiérmi, našťastie záložný Smer prehral. 625

Rebríčky článkov


 1. Kristína Jakubičková: Ako prekonať samu seba alebo beh na Pajštún
 2. Dominik Parajka: Prekvapil ma! Nový Hyundai i10 test
 3. Július Kovács: Boli doby, keď sa Štefunko a Truban videli premiérmi, našťastie záložný Smer prehral.
 4. Filip Colombo: Fico a jeho Belemnofóbia.
 5. Štefan Vidlár: Kotel
 6. Gabo Németh: Svet poézie - Svet slova
 7. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku
 8. Štefan Vidlár: Pandémija blbosci
 9. Olívia Lacenová: Striebro sa konečne prebralo z letargie
 10. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne .


Už ste čítali?