Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

K Marakéšskemu paktu Slovensko zdá sa nakoniec nepristúpi. Doplnené 25.12.2018 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Možno teraz nie...

Ale tlaky budú naďalej pokračovať. Pretože vo vymierajúcej Európe by sa inak zníži počet spotrebiteľov a tým príjmy korporácií. Cieľom je naťahať sem konzumentov, aj za cenu toho, že budú konzumovať za dávky, na ktoré sa im poskladá domáce obyvateľstvo. Toto je skvelá vízia pána Lajčáka. mysleime na ňu, keby predsalen náhodou kandidoval na prezidenta.
 

Ešte si zabudol

že primárnou činnosťou súčasných migrantov a ich detí bude starať sa o obrovské množstvo domácich dôchodcov + prispievať im na dôchodky. Ako vidíš tak aj u nás sa už teraz o dôchodcov starajú Ukrajinci a iní.

Súčasná vláda to rieši znížením kvality nášho zdravotníctva v podobe veľmi nízkych platov personálu.

Tak kde je pravda?
 

 

Pravda je, že sme asi xenofóbny a zakomplexovaný národ, čo dokazuje aj autor tohto článku.
Otázka neznie, že či migranti áno alebo nie, otázka znie kedy a ako! Migrácia bude pokračovať aj bez všetkých tých dohovorov a tanečkov okolo nich. Stačí napríklad, že bude pokračovať globálne otepľovanie ďalej a máme tu polovicu (aj viac) Afriky. A potom čo? Budeme potápať lode na mori, strieľať ich na hraniciach alebo všetkých premiestnime do Turecka? Nadávame, že sa migrácia deje živelne, bez pravidiel. Ak niekto chce nastaviť pravidlá, tiež nie je dobre. Čo vlastne chceme? Chceme nemať migrantov? Áno, chce to väčšina z nás, aj ja. Ale ako píšem, zostane to iba v rovine zbožných želaní, realita bude iná, či sa nám to páči alebo nie. Čím skôr to pochopíme, tým lepšie. Preto by sme sa mali baviť o pravidlách ako to spraviť a nie o tom, že či chceme alebo nechceme migrantov. Tá otázka je "vyriešená" a bude sa s ňou musieť nakoniec vysporiadať aj taká Austrália. Oni prídu aj bez nášho súhlasu a pozvania, veď ich Merkelová pred časom priamo pozvala :(
A teraz všetci do mňa, len nech ma nikto nenazýva slniečkárom, to by sa ma fakt dotklo ;)
 

 

ano, oni budu prichadzat tak ci tak...a my sa bud budeme branit alebo nie. Prostriedky mame, otazna je len vola sa branit...lebo ved ja nejako uz dozijem a potom ***** s tym
 

 

Prostriedky mame, otazna je len vola sa branit..

Dokončí myšlienku!
Si na strážnom stanovišti, samopal na pleci, a vidíš postupujúcu masu utečencov - neozbrojení muži, ženy, deti, starí...
Strieľal by si?
Mal by si "vôľu sa brániť"?
 

tieto slniečkárske nezmysly

o ostrých do žien a detí sa nedajú čítať.
Menej pozeraj filmy pre pamätníkov o Kráľovi Šumavy.
Keď maďari použili vodné delá do ilegálov, boli také účinné, že susedný štát oficiálne protestoval o narušení svojej suverenity maďarskou vodou.
Zároveň bol neďaleko otvorený hraničný prechod s možnosťou vyplniť formuláre a registrovať sa v azylovom konaní, čo by však znamenalo STOP migráci z Maďarska do ďalšej bezpečnej krajiny.
 

 

Človek sa už pomaly boji nastoliť etický problém, aby mu niekto na čelo hneď nepricapil nálepku "slniečkár".

Vodné dela môžu byť účinné - do určitej kritickej masy. Ak mohutnosť ľudskej masy prekročí kritickú hranicu, línia vodných diel bude prelomená. A čo ak dôjde k narušeniu Shenkenskej hranice naraz na viacerých miestach?
Áno môžeme po celej dĺžke shengenskej hranice postaviť druhý čínsky múr a tvrdohlavo odmietať možnosť, že spoločný pakt by bol možno lacnejší a efektívnejší...
 

 

A ako prelomia tie neozbrojene deti zeny stari a par muzov taku obranu?
Si myslis ze sa nakoniec nechaju zastrelit?
Druha vec je ze urcite nepride naraz milion. Milion dojde ked predtym bez problemov prejde 10 000, 50 000, 100 000.
Ano, ked eu pusti tolko najprv, tak potom bude problem.
Ked uz ale prvych 10 000 stopnu delami a nepustia dalej, tak dalsi si rozmyslia ci pojdu tam kde ich zjavne nepustia.
Preco myslis ze teraz sa ich plavia tisice do eu cez more?
Preto ze ich eu odmieta, alebo preto ze naopak ich prijme?
Keby odmietli, tak uz o tyzden sa nikto do mora nehadze.
 

pribrzdeny slnieckar Kuman

ale ty si slnieckar jak vysity. Ziadny eticky problem tu nie je tak neklam ty SLNNIECKAR. Nestras ludi , ze ak nebudu slnieckari tak musia strielat zo samopalov. Odporne klames a manipulujes. Slnieckari su uzitocni idioti, ktorui len pomahaju mafii s ludskym masom a obchodovaniu s ludmi. Ide len o peniaze, ziadna etika.Lavicovi politici podporuju migraciu nie pre etiku, ale pre lacne volicske hlasy. Mafiu a politikov chapem, ide im o prachy a moc. Slnieckarov nepochopim nikdy, zadarmo sluzia gaunerom a este sa tvaria ako jedini mudri a eticki. V skutocnosti su to nebezpecni primitivni idioti.
 

 

Ano strielal.
najprv do vzduchu.
Potom do zeme.
Potom s gumenymi projektilmi do davu.
Vodne dela. Slzne granaty.
Moznosti ako ich zastavit je viac ako len zabijat.
 

 

prostriedky máme (európa), otázna je len vôľa.... máme diplomatov, máme peniaze, máme lietadlá na dopravenie pomoci, máme šikovných ľudí ktorí vedia riešiť odborné problémy, máme technológie, máme vedomosti, máme knihy, máme učiteľov, máme vedcov a poznatky.... tak to všetko použime a využime pre pomoc krajinám, kde je to potrebné. A nie bezbrehou migráciou ničiť, devastovať miesta planéty, ktoré už aj tak majú problém vysporiadať sa s veľa veľa negatívnymi javmi migrácie a koncentráciou ľudí len na "kváziblahobytných? miestach - odpady, splodiny, nedýchateľný vzduch, znečistenie prírody, vody, kvalita medziľudských vzťahov - človek nie je stroj, ktorý všetko spracuje, čo sa mu predloží... bohužiaľ, ponímanie "pseudohumanistov" je iné - najmä nech sa máme všetci dobre... čo je to dobre podľa nich ? mať sa dobre na koľko rokov ešte, na desať, sto ? nech si nechajú také krátkozraké dobro
 

 

Takže, ak tomu dobre rozumiem, tak podporuješ Marakešský pakt...
 

 

nie, nepodporujem žiadnu masovú migráciu... ak sa niekde píše v tom pakte, že treba pomôcť krajinám, tak ako ja píšem - a na druhej strane plne podporujú bezbrehú migráciu - ty veríš úprimnosti takéhoto dokumentu ?
 

on musí - on je platený

Aj my sme verili v nemožnosť ochrany hraníc v mori.
Stačila správna voľba talianskych voličov a jedno vyhlásenie nového ministra vnútra o zatvorení prístavov pre lode s ilegálmi. Okamžiete skončila prehnaná ochota nákladných lodí loviť,,stroskotancov" pri Líbyi v nádeji že vykládka tovaru aj ,,tovaru" bude uskutočnená prednostne pred konkurentmi v biznise, tak ako to fungovalo dovtedy.
 

ty vidíš medzi "běženci" ženy a deti?

Ja tam vidím taurisov vo veku 18 až 35 rokov. Ženy a deti čakajú doma v zálohe.
Za každého člena rodiny sú schopní kapitánovi lode Aquarius zaplatiť 5 000 $
Skade by som ja zobral 25 000 $ za svoju rodinu?
Myslíš, že oni by tebe kotrbu neodfíki? Nezaváhal by ani jeden. Mal by si to aj s pokrikom alahu akbar
 

 

ano, mal...
 

 

Aké ďalšie pravidlá pre migráciu ešte chceš? Veď pravidlá pre migráciu sú jasne dané už roky rokúce.
Ak si občan EU a chceš ísť na Slovensko tak zákonmi a nariadeniami EU ak si občanom mimo EU a chceš prísť na Slovensko tak zákonmi a nariadeniami Slovenskej republiky. V skratke - príď na veľvyslanectvo SR alebo konzulát, požiadaj o (pracovné) víza, dolož doklad o vzdelaní, profesii, pracovnú zmluvu, prípadne pozývací list, zaplať nejaký poplatok, neviem možno aj nejaký doklad o bezstrestnosti a ak podmienky spĺňaš a nie si čistý k...t tak vízum dostaneš a šup do bane alebo automobilky. Aký problém?
No žiadny, problém majú len mimovládkami z mora vyťahovaní inižnieri na nafukovacích člnoch s palivom na prvých desať kilometrov.
A tým sa treba razantne brániť.
 

Presne tak

... ani som nechcela na tento článok reagovať, lebo autor nemá ani potuchy ako medzinárodné právo a dohovory fungujú. Lebo nie, na pochopenie týchto mechanizmov nestačí len sedliacky rozum - treba poznať právo.

Pietron ma úplnú pravdu v tom, že tento dohovor je o dlhodobom riešení problému ktorý tu je, a ktorý BUDE ESTE NARASTAŤ. Takze autor tohto článku a jemu podobní populisti kecajú a strkajú hlavu do piesku. Sú to ľudia bez vízie a znalostí, ľudia minulosti a nie budúcnosti.

Ale k veci ohľadom toho, ako to naozaj v medzinárodnom práve chodí. Nie je pravda že iné štáty na nás budú tlačiť a tým pádom tento dohovor bude tak isto záväzny právne ako je (v hlave autora) politicky. Prečo?

Ukážem na príklade “Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu“, tzv Istanbulský Dohovor.
Tento dohovor je inštrumentom Rady Európy, ktorá združuje všetky krajiny Európy (takze to nie je EU). Mohli by sme povedať že je to take malé európske OSN.
Ak krajina dohovor podpise, čo v tomto prípade Slovensko urobilo krásne medzi prvými v roku 2011, Ministerstvo Spravodlivosti začne s právnou analýzou dohovoru - to znamená bod po bode rozoberie v čom uz je slovenská legislatíva na požadovanej úrovni dohovoru je a kde treba este veci prispôsobiť, pripadne vytvoriť úplne nové mechanizmy.
Takáto analýza sa potom predkladá na pripomienkové konanie ostatným ministerstvám, organizáciam vládnom aj nevládnym, a verejnosti. Všetko sa to potom zhrnie a predkladá vláde kde sa rozhodnú ďalšie kroky, rozhodne sa ktoré novelizácie zákonov sa budu predkladať, atd.

Je to velmi zdĺhavý proces ale ide o to, že takéto dohovory sú vpodstate know-how na komplexné riešenie velmi komplexných problémov!! Ide o to, mat prístup k týmto riešeniam a robiť na nich s ostatnými národmi. Áno, možno budú niektoré zmeny nutne, ale to je predsa súčasťou vývoja celej spoločnosti- a o to tu ide! Problém migrantov tu v takejto miere pred 20 rokmi nebol ale teraz je a bude este väčší. Takze jasne že zemný urobiť musíme! Ako rýchlo a ktoré ale bude úplne na nás, ao tom medzinárodné právo je!!!

Tak by bolo fajn si nabudúce trosku naštudovať mechanizmy uplatňovania medzinárodných dohovor pre tým, než niečo publikuje pán autor. Pekný deň prajem.

PS - Kto ma chuť si pozrieť analýzu ktorú som spomínala, tak je možné ju nájsť tu - http://www.rokovania.sk/File.a...
 

Ja by som naopak použil

ten "sedliacky" rozum.

Načo mám podpísať „nezáväznú“ dohodu, keď sa v nej zaväzujem, že si pravidelne pôjdem zbierať zemiaky, s jedinou výhodou pre mňa, že si môžem vybrať odrodu, aj keď zemiaky neznášam, hoci tvorcovia dohody ma presviedčajú, že sú pre mňa zdravé a užitočné ?

A ešte k Vašej poznámke : „Nie je pravda že iné štáty na nás budú tlačiť a tým pádom tento dohovor bude tak isto záväzny právne ako je (v hlave autora) politicky.

Citujem z dokumentu : “Zaväzujeme sa pokračovať v multilaterálnom dialógu v rámci Organizácie Spojených národov prostredníctvom pravidelného a účinného mechanizmu kontroly a hodnotenia a zabezpečiť, aby sa slová v tomto dokumente premietli do konkrétnych aktivít v prospech miliónov ľudí v každom regióne sveta.“

A ešte. "Vyžaduje si medzinárodnú, regionálnu a bilaterálnu spoluprácu a dialóg. Jeho význam spočíva na jeho konsenzuálnom charaktere, dôveryhodnosti, kolektívnom vlastníctve, spoločnej realizácii, kontrole a hodnotení."

Prajem pekný deň.
 

 

@ Lubofocus - Vdaka za reakciu.

Spytam sa teda aky - sedlickym rozumom - bude pravny alebo politicky dopad na Slovensko ak sa budeme drzat tych dvoch citatov?

Poprosila by som ale konkretne priklady - najlepsie z minulosti, ak by sa dalo... co sa presne a naozaj stalo statom, ktore nejaku tu medzinarodnu dohodu, ktoru podpisali neplnili do pismenka?

Lebo to sa mi zda ten hlavny, pricom totalne fiktivny, argument rozduchavacov emocii a strachu z medzinarodnych zmluv, ako je tato. Ako nas ide niekto tlacit do niecoho, co bude mat velmi negativny dopad na stat, alebo jeho legislativu, a ako budeme nuteny prijimat diktat nejakej medzinarodnej organizacie.

Tak skusme prosim konkretne - skusme fakty.

Dakujem
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Ondrej Putra: Naozaj veľa trhaviny v Libanone? 2 029
 2. Mišo Šesták: Keď ruská armáda dostane príležitosť páliť a rabovať 1 179
 3. Miroslav Lukáč: Jeden I.Mikloš na 5 mil. Slovensko je hanebne málo. 100 otázok o naivite a zlých úmysloch. 898
 4. Július Kovács: „Ja keby som mal tú moc spravím také Harakiri, len by sa tu prášilo“ ! 788
 5. Nikoleta Čáková: List ministra vnútra p. Mikulca príslušníkom PZ 589
 6. Andrej Šverha: Najzápadnejší západ bývalého Československa 534
 7. Andrea Ostrihoňová: Ako sa pláva cez kanál La Manche 494
 8. Blanka Ulaherová: Júlové Grécko 488
 9. Miroslav Babič: Ako jednoducho vybabrať s konšpirátormi 382
 10. Elena Antalová: Vraciame sa do čias bezcitného nemyslenia? 382

Rebríčky článkov


 1. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle XIII. Žilinské fragmenty.
 2. Jozo Peric: Infobip je prvým chorvátskym jednorožcom s investíciou 200 miliónov dolárov
 3. Miriam Studeničová: Čo nám chce povedať choroba?
 4. Július Kovács: „Ja keby som mal tú moc spravím také Harakiri, len by sa tu prášilo“ !
 5. Lukáš Baloga: Čím sa táto kríza líši od ostatných? Predovšetkým ochotou riskovať
 6. Martin Krištoff: Saudská Arábia zaznamenala v druhom štvrťroku deficit 29 miliárd dolárov, kvôli poklesu pr
 7. Andrea Bérešová: Kosenie v Slovenskom raji
 8. Štefan Vidlár: Právo predkupňí
 9. Vladimír Bohm: Prečo sa nedarí ľudstvu dosiahnuť harmónie a lásky medzi sebou?
 10. Peter Zajac: Ako mať najlacnejšie a zároveň kvalitné životné poistenie? (reálne prepočty so vzorcami)


Už ste čítali?