Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Väčšina Nemcov bola pred 2. sv. vojnou taktiež umiernená. Svetovládu neplánovala (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

PÁN BURKERT...

...veci nie sú zďaleka tak jednoduché, aby bolo možné použiť plytké škatuľkovanie.

Nacisti sa v Nemecku dostali k moci cez rôzne skupiny voličov,
od tých zameraných na silnú štátnu sociálnu politiku, cez nadšencov romantických vízií návratu k počiatkom germánstva či nadšencov eugenických šľachtiteľských predstáv, až k fanatickým rasistom.
Nemalou skupinou boli Nemci s pocitom traumy "dýky vrazenej do chrbta", následkov 1. svetovej vojny a straty časti historického Alsaska.

Na druhej strane je treba pripomenúť, že na Slovensku komunisti vlastne voľby nikdy nevyhrali.

Čo sa týka predmetu článku, tak osobne som toho názoru,
že ideológiu je možné paradoxne vytvoriť aj z predstavy slobodného jedinca v spoločnosti zbavenej hrozby príchodu ideológie,
teda spoločnosti povinne rôznorodej, programovo odstraňujúcej napr. príslušníkov náboženských menšín,
v ktorej by trebárs rôznosexuálne zameraní individualisti s pírsingom na rôznych častiach tela prenasledovali moslimov.
---
 

Islamsky konspirator MB

len chcel nenapadne zamaskovat svoj nepriamy utok na muslimske nabozenstvo, ktore mu dlhodobo rajcuje hormonami nenavisti. ,,P.S.2. Akákoľvek podobnosť častí článku so skutočnosťou odohrávajúcou sa v tomto čase v Európe je čisto náhodná." Pritom by stacilo precitat clanok o pilotke z inej casti SME, ktora uznanie dostala paradoxne az v muslimskej krajine. Tiez niektore fakty z clanku nesedia, pretoze Stalin s Leninom vyvrazdili viac ludi ako Hitler. Bohuzial vacsinou svojich. Takisto sa gestapo bolo cvicit pred vojnou ako riadit gulagy, ci tabory smrti v Rusku.
Pokial ide o ideologie a nabozenstva, tak evidentne potrebuju silnych a pomatenych vodcov s vplyvom, ktori vo svete evidentne chybaju, teda snad az na Putina, Trumpa a mozno zlatokopku Mayovku. Putin ma jediny 83% podporu elektoratu ako mal Hitler. Rusky imigracny mor, ktory sa siri europou je ovela vacsi, nebezpecnejsi a nenapadnejsi ako islam. Prichadzaju tajnymi sluzbami a podmienkami chaosu vycviceni jedinci, ktori ignoruju vsetky pravidla demokracie. Skupuju vsetko a ruske pravidla byznisu implantuju do fungujucich ekonomik. Fake newsmi vedia rozlozit hocijake fakty a zapadni zufalci hladajuci pravdu a logiku to nie su schopni absorbovat a ani rozoznat. Britske tajne sluzby priznali, ze dostali ruske miliony na kampan za brexit, ale KGB know how uz neboli schopne rozoznat, pritom to malo vsetky rysy bolsevickeho natlaku. Loz, ambivalentnost faktov a utok na najzranitelnejsie casti spolocnosti.
 

 

- Aké zábavné. Takže vy chcete povedať, že to čo sa píše v článku sa vzťahuje na islam??? To vážne považujete islam za tak zlý??? Práve vy????
- Tento článok nebol o žiadnej pilotke a ani ženách ako takých, ktoré majú zvlášť v moslimských krajinách rovnocenné postavenie s mužmi... A nebolo v ňom ani tvrdenie, že v moslimských krajinách môžete očakávať iba zlo. Zďaleka nie. Tak si prosím nemyľte pojmy s dojmami.
- V článku som netrvdil, že Stalin s Leninom majú na svedomí menej životov ako Hitler.
- A pokiaľ ide o ideológie, ktoré spomínate, pokiaľ im ľudia slepo neuveria, že ide o zjavenie zhora, alebo dokonca od Najvyššieho, samé o sebe nemajú šancu. zapadli by prachom. Žiaľ na svete je minimálne 1 miliarda ľudí, ktorí veria nenávistnej ideológii len preto, že údajne pochádza od Najvyššieho, resp. takto ich to od malička učili rodičia a školstvo.
- Neviem prečo tu spomínate Putina a spol. Osobne som jeho, dovolím si tvrdiť, veľkým kritikom. Ste teda aj v tomto vedľa.
 

 

áno, pri tých Rusoch som mal chybný údaj. Mal sa vzťahovať iba na jedno konkrétne obdobie.
 

Mily mb

myslim, ze Vase znalosti logiky a islamu su asi take ako znalosti dejepisu. Velebim vsemohuceho,ze ste politik a nie ucitel.
 

 

Ani tie vykrúcačky vám nejdú.
 
Hodnoť

Komunisti všade

kde sa chopia moci, ako prvú vec zlikvidujú (vyvraždia, deportujú, vyštvú) 10% populácie - inteligenciu. Slovensko je toho ukážkovým príkladom (i keď u nás to nebolo ani tých 10%). Možno preto (1946) EŠTE NEVYHRALI komunisti...lebo potom až dodnes vyhrávajú stále.
K histórii: porovnávať nás s Nemeckom...silná káva.
Nemci mali mať prečo traumu lebo jedine na nich hodili všetku vinu za WW I. Hoci ju začalo Rakúsko-Uhorsko po atentáte v Sarejeve 28.6.1914. Potom ako vyhlásili vojnu Srbsku, Rusko priskočilo Srbom na pomoc (nie nezoštne samozrejme) a až POTOM sa pridalo Nemecko.
Traumy máme skôr my a to poriadne (všetci nám ubližujú, zlí Česi, Maďari, Nemci, Marťania) no pravda je taká že najviac zle si robíme my sami.
Slováci nechceli svetovládu...no chvalabohu šak si nevedia vládnuť ani sami sebe, to by ten svet teda dopadol.
Nemci svoje traumy a mindráky už dávno prekonali, len my a ešte aj Maďari vyplakávame (jedni Velká Morava, druhí Velké Uhorsko).
K tej hrdosti; po WW I. hurá Československo, po 1938 lízať zadok Hitlerovi (Češi peši do Prahy, rež a rúbaj) a farár Tiso bľabotal o "naplnení tisícročnej snahy" - čo na tom že Slovákštát bol okyptený o najúrodnejšie územia a ostali mu len skaly a hory okolo Tatier...Po vojne zasa "hurá Rusi, opäť Československo", tesne pred jej koncom pre istotu spackané SNP (aby sme boli "na strane víťazov").
A potom? Rok 1968 - začalo to Pražskou jarou. Rok 1989 - začalo opäť v Prahe.
PS
Skoro som zabudol na trápnu epizódu 1848/49. "Povstanie" vedené panslávom Štúrom kt tiež vyplakával nad "zlými Germánmi" a sníval o spojení s Velkým Ruskom. Vojensky celkom fiasko (diletantské velenie, neochota "hrdých Slávov" bojovať v čase žatvy a ďalej než tridsať míľ od svojich maštalí a nakoniec ich využitie Viedňou pri potlačaní Kossuthovho povstania, načo Viedeň ukázala Slávom vztýčený prostredník).
 

 

Pražskú jar "priniesol" riaditeľ Československej televízie Jiří Pelikán z Talianska. Po auguste 1968. Pamätám si to len tak zľahka, ako sa s komunistami v Taliansku rozhodli povýšiť udalosti, ktoré boli pôvodne národnostné - pochody na Bradlo, Štefánik, požadovanie abdikácie prezidenta. Boli sme tu rozhádaní Česi a Slováci. Západná Európa bola v študentských rebéliách. Pražská jar bola nutnosť po 21. auguste 1968 - aby na nás svet nezabudol. Rok 1968 určite nezačal Pražskou jarou, začal v Bratislave.
 

O b d i v

Milá eva,
ešte, prosím, napíšte, konkrétne - kde.
Na akej ulici, či v ktorom dome.
A, prípadne... o koľkej.

.

Slovensko je krajina,
kde sa rodia jedinci, čo dokážu v 6-tich vetách povedať všetko!
Zázrak.
Inde na to študujú (množstvá ľudí), celoživotne trávia hodiny v archívoch, čítajú a diskutujú,
prehodnocujú a upresňujú - vo vzájomnom dialógu - hľadajúc čosi, čo by bolo najbližšie historickej pravde.

Tu, ľaľa, pani eva - vie všetko. Len tak, spakruky.
Dokonca aj to, čo nevie ešte nik.
 
Hodnoť

autor

Pekný, aj asi keď nie celkom presný exkurz do histórie. Obávam sa, že všetko nie je možné zvaľovať všeobecne iba na ideológie. Z histórie poznáme ideológie ku ktorým sa nik nepridal a ticho zanikli súc zabudnuté. To by bolo asi príliš jednoduché. Zlo ( ako aj dobro ) je asi viac zahniezdené v duši ( génoch ) človeka, ako si myslíš. Ani jedna ideológia by sa nerozvinula, ak by sa k nej nepridali isté skupiny občanov. Aj Hitler bol na samom začiatku iba osamelý, pošahaný, neúspešný ***** Uvediem 3 príklady.

Náboženstvo - blábolivá rozprávka o božom synovi zviedla ľudí k strašným vraždám a zločinom, hoci Boh jasne povedal - nezabiješ! Krásny je bonmot, že cirkev je veľmi statočná, ak bojuje proti bezpráviu v opozícii, ale keď začne sama vládnuť okamžite začne sama v utláčaní pokračovať....( presviedčame sa o tom aj na vlastnej koži - návrh na zatváranie žien mikloškovcami.... )

Kotleba - nie som si istý jeho ideológiou, ani ideológiou vlády, ktorá z neho, bez rozmýšľania, urobila mučeníka a vyniesla ho do parlamentu, teraz s ním ideologickí nepriatelia musia sedieť v jednom parlamente.....( ideológia alebo politická, ľavicová krátkozrakosť a tuposť ? )

Zákaz hazardu v BA - neviem, či ideológia alebo taktika miestnych politikov viedla občanov k petícii voči hazardu, hoci všetci vieme, že prohibícia vedie vždy iba k zhoršeniu problému a stavu spoločnosti, čo sa ukazuje u nás napríklad na neustále stúpajúcej konzumácii drog. Niečo priviedlo popletených, jednoduchších občanov k rozhodnutiu....( bola to ideológia alebo "kuchynská", skratkovitá politika istej skupiny občanov neschopných domyslieť svoje činy ? )

Neviem tieto javy a ich príčiny presne pomenovať. Možno je to ideológia, avšak možno iba chorý duševný stav jedincov v stádovitej spoločnosti? No a samozrejme, čím viac narastá počet ľudí na Zemi, tým ešte oveľa viac narastá aj počet frustrovaných magorov a bláznov v politike a verejnom živote!
 
Hodnoť

 

Všetci ideologicky bojujú, len pred vlastným prahom si ešte nikto nepozametal.
 
Hodnoť

 

Ono to vzdy prijde vo forme v akej by to nik netypoval. Nacizmus, komunizmus, teraz najnovsie multi kulti neomarxizmus. Pod plastikom boja proti "nacistom" - do ktoreho sa rataju aj tzv. xenofobovia - co je pomaly vacsina obyvateltva ktora nevita, nie je stotoznena s trvalym prerozdelovacim mechanizmom a nemysli si ze Mohamed svojim zivotom dal priklad hodny nasledovania, kto si dovoli poukazat ze migracia je riadena a ze su hrubo prehliadane, bagatelizovane a ukryvane problemy v integracii, proste kto nie je pravolaskar s tym si to uz vybavime, najprv miernejsie, a neskor...Tych par extremistov posluzi ako zastrierka novej totality voci kazdmu kto "nejde s nami" - tzn. nechce oslabovanie narodnych identit, vzdanie sa sebestacnosti, nechce globalizmus a x roznych genderov, pomiesane ras a postupne jednu svetovladu, ten "ide proti nam". Mnohi z podorovatelov tejto novej ideologie ju nevnima nebezepcne, pave naopak, citia sa byt ti v prave, ti mierumilovni, ti akceptujuci inakost - ale len urcitu, tu ktora je "in".
 
Hodnoť

Je uplne jedno

ako sa nazyva nejaka ideologia,pretoze ludia potrebuju verit v nejaku ideologiu,je to ich dusevny pokrm.
Ludska cinnost musi mat aj nejake legitimne meno, aby sa tato ich cinnost zlegalizovala, pretoze
konat cokolvek, v mene nejakej ideologie je podla nich spravne.
Napriklad ruski muzici boli poblazneni komunistickou vierou v jasnejsie zajtrajsky,vyvrazdili cisarsku
rodinu a nahradili si ich Leninom a Stalinom.To bola vyhra v loterii!
Viera v ludske prava je tiez len velky podvod, pretoze je to zase len za ucelom vymyvania mozkov.
Miliony mrtvych a dokalicenych ludi nemaju na svedomi ideologie, ale ludia.
Nieco ako revolver,ten nikoho nestriela, az do momentu ked je na spusti ludsky prst.
Ludsku zloba sa neda zmenit a mozno ze to bude pre niekoho velmi cynicke,ale je to len tvrdy fakt zivota,
keby to totiz vsetky tie milionove vojnove obete prezili a dalej sa mnozili,tak dneska by sme uz zili
jeden druhemu na pleciach.
 

Ľudia by mali veriť

v prvom rade sami sebe,ako to robím ja.Nikto a nič ma nezlomí,ak to ja sama nechcem pripustiť.
Na druhej strane ľudského brehu zla...Stojí osamelá, smutná a a nič neveriaca láska.
Ak ju dokážete zobrať za ruku a ona vás chytí za srdce,zlo sa láskou roztápa.Zlý človek sa zaľúbi a osamelá láska sa stane skutočnou a naplnenou.Avšak láska na zlo nereaguje,ako si môže zlý človek,ktorý
v nič neverí,rád ľuďom ubližuje a vedome...Ako si taký človek nájde lásku ? Tá zlo rozpozná,vycíti....Ako si ju
môže zlý človek získať ? Nájde si zlých priateľov, takých,ako je on...Rozumejú reči jeho kmeňa,dokonca ho obdivujú a on si myslí,že toto je láska. Takto sa,v podobne mysliacej skupine,rodí ideológia,ktorá splynula s láskou.A čo tá naozajstná ľudská láska ? Stojí na druhom brehu života a smutne čaká....Ostáva nenaplnená. Nahradila ju ideológia zla,ktorá sa maskuje a vystupuje ako láska...Zlo sa tak stáva fetišom,
láskou,každodennou potrebou zájsť si za kamarátmi a hajlovať.Ukázať svetu svoju silu,teda lásku.Pretože ľudia sú silní,keď milujú.Je jedno čo a koho,potrebujú životnú energiu,priateľov...Tá skutočná láska totižto veľmi bolí,ide sa do hĺbky a kto chce takto trpieť pre lásku ? Nie je pohodlnejšie byť silným ? Ako jemným
a zraniteľným ? Do slabého kopnete,silného sa bojíte.Nečudujte sa chlapcom, ktorí hajlujú,určite nemali ľahký život a ja sa snažím pochopiť ich apriori,teda skôr, ako ich vo svojom vnútri tvrdo a neľútostne odsúsim...
Ideológia je náhrada za lásku.Neideológia znamená,že kašleme na všetko, lebo milujeme.
NEIDEOLÓGIA je cesta 22.storočia.A možno aj návrat do praveku.
Takto nejako sa vyjadrujú tí,čo píšu básne..Pocity budúcnosti ?
 

 

Je len samozrejmé, že ideológia sama osebe nevraždí.

Nevraždí dokonca ani veľká väčšina z tých ktorí jej veria.

No napriek ich viera neraz posúva k moci tých, ktorí túto ideológiu vedia zrealizovať do dôsledkov.
 
Hodnoť

 

Odporucam film Unsere Mütter - unsere Väter ...
http://www.tyden.cz/rubriky/za...
Velmi ostro kritizovany film, ktory sa naozaj oplati vidiet ...
Nazor si moze vytvorit kazdy sam ...
http://www.csfd.cz/film/302595...
 

Ja som to videl

krásny film. Fakt.
Ukazuje, že zďaleka NIE VŠETCI Nemci boli beštiálni vrahovia (naopak väčšina boli obyčajní ludia so svojimi snami a túžbami) a nie všetci Rusi boli nevinné holubičky. Film je ale vlastne o tom, ako sa často aj v samotnom denacifikovanom Nemecku zopár najväčších smradov a ludských odpadov opäť zaradilo do novej spoločnosti ako najväčšie neviniatka.. Hlavne záver tretieho dielu je mimoriadne pôsobivý.
 

 

Obraz spolocnosti V Nemecku ktore sa prave denacifikovalo, dobre ukazuje aj zaver
dokumentu k filmu "Landgericht" ( mozno si ho videl zaciatkom tohto roka )
https://www.zdf.de/dokumentati...
Nemci velmi prikladne pracovali na vysporiadani sa s vlastnou minulostou a tieto filmy
a dokumenty su toho iba malou castou ...
Zaoberaju sa tym vlastne dodnes, co im naozaj sluzi ku cti ...
https://www.etrend.sk/ekonomik...
 
Hodnoť

 

Na vine nie je ideologia ako taka, ale to ze v kazdom narode a v kazdom case existuje urcite percento agresivnych ktori si potrebuju do niekoho kopnut alebo vystrelit a je uplne jedno do koho, niekto sa vzdy najde. Jedina moznost je nedat im do ruky moc, ani pravo kandidovat vo colbach, ani o nicom rozhodovat. Lebo inak ak zistia ze si to mozu beztrestne dovolit, tak sa zoskupia, vytvoria oddiely ozbroja sa a je uplne jedno ci budu mat hnede alebo cierne nacisticke kosele, alebo cervene hviezdy KGB, alebo spicate capice Ku Klux Klanu, alebo brady a turbany ISIL, alebo krize inkvizicie. Proste je to ludska zloba a nenavist ktora dokaze aj tu nejlepsiu a najmierumilovnejsiu ideologiu pokrivit a nakoniec z nej urobit monstrum. A zatial jediny liek proti tomu je ako som uz pisal postavit takychto mimo zakon hned ako sa objavia kym este nanaberu silu. Zatial sa to dari napriklad v USA kde potlacili aj nacizmus aj komunizmus aj Ku Klux Klan aj agresivne nabozenske ideologie hned ako sa objavili, aj ked si za to vysluzili nalepku policajny stat. Proste zabili jastericku skor ako sa z nej stal krokodil. A aj v Europe sucasnosti treba skoncit s prilisnou demokraciou a postihovat rovnako bradatych immamov ako aj nacistickych a komunistickych pohrobkov a nespoliehat sa ze sa tito vymlatia medzi sebou, lebo inak sa nakoniec spoja a potom uz bude neskoro.
A na dobru noc doporucujem film https://www.youtube.com/watch?...
 

Na vine nie je ideológia...

A tí čo na základe nej vymývajú mozgy iným, aby páchali samovražedné teroristické útoky na civilné obyvateľstvo, ktoré sa aj páchajú, tí takisto nie sú na vine??? Tí sú tiež v pohode? Veď oni v podstate robia len to čo sa deje v teórii ideológie - teda vysvetľujú iným aká je tá ideológia čeče.

Je teda ideológia, resp. jej autor, a tí, čo ju šíria a podporujú úplne bez viny aj v takých prípadoch keď sa na základe nej zabíja?
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Miroslav Lukáč: 45 bojovníkov SS - Waffen bránilo bratislavský hrad do posledného náboja.Neznáma história. 1 886
 2. Juraj Paškuliak: Najhorší susedia sú chovatelia psov. Vytrvalo štekajúci pes vám zničí nervy 1 755
 3. Věra Tepličková: Čestne prehlasujete? No s tým sa už dnes ani nechváľte! 1 013
 4. Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ : Ovčiarsky pes pohrýzol okoloidúceho, majiteľku už stihli obviniť. 992
 5. Ondrej Prostredník: Lukašenko: od bojovníka proti korupcii k diktátorovi 942
 6. Anton Kaiser: Letné Dudince 932
 7. Milan Resutík: Chudobný otec bohatých detí 821
 8. Július Kovács: Mafia Fica a oligarchovia nedali ani cent, aby podporili občanov. 759
 9. Martin Ondráš: Sme skutočne neschopnejší ako bratia Česi? 749
 10. Simona Kyselicová: IPL epilátor po šryroch mesiacoch používania 620

Rebríčky článkov


 1. Jozo Peric: Čína zaznamenala rýchly rast peňažných zásob
 2. Adriana Boysová: Čo skrývame pod perinou?
 3. Lukáš Baloga: Pokorenie rekordnej hranice zlatom bol len začiatok
 4. Július Kovács: Krajina je v riti. V totálnej riti.
 5. Denis Jacko: Autobus o 9:30
 6. Marian Letko: Dokonalé...
 7. Vladimír Krátky: Hnusobu porazíme, keď ju dáme do basy !
 8. Július Kovács: Istotou socialistov je mať dosť ľudí pri moci, aby skapínali a živorili iní
 9. Michal Jelenák: Tesla: Poučenie z Bitcoinu ?
 10. Július Kovács: Mafia Fica a oligarchovia nedali ani cent, aby podporili občanov.


Už ste čítali?