Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odkaz moslimským komunitám po udalostiach v Nice a v Nemecku 7/2016 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

KVôLI ZJEDNODUŠENIU...

...si práce si v tejto chvíli dovolím drobnú skratku,

skopírovanie mojej predošlej diskusie s pánom Burkertom,
ako určitú "inšpiráciu", úvod do diskusie:
______________

1.) maguso1975:

KORÁN VY NERIEŠTE...
...veľavážený poslanec Burkert.
Na to, aby ste boli oprávnený kádrovať takmer 1.400 rokov rokov starý text v tom, čo obsahovať ešte môže a čo už nie,
ste totiž primalá ryba, historicky, kultúrne i morálne.

Poviem Vám to asi takto:
v mojej knižnici nájdete Orwellovo "1984", slovenský preklad Adolfovho "Môj boj", český preklad "Malleus Maleficarum", český preklad LaVeyovej "Satanskej biblie", hebrejský "Tanach" či výber z diela pražského rabína Loewa,
teda diela nepohodlné rôznym ideológiám v rôznych dobách, knihy zakazované i pálené,
knihy, ktorých textov zriekať sa bolo vnucované,

diela, ktoré presahujú svojich autorov,
ktoré si žijú vlastným životom a sú teda kultúrnym odkazom civilizácie,
hoci i niekedy skutočne temným či (nielen, ale aj) zo subjektívneho uhlu pohľadu dokonca zvráteným.

...A samozrejme mám i slovenský preklad Koránu.

Ak ale nejaký osvietený fašistický liberál skutočne presadí nejakú podivnú kombináciu cenzúry Koránu a akýchsi verejných zrieknutí sa jednotlivých veršov,
tak na rozdiel od oných umiernených moslimov, ktorí sa ešte len POTOM vo veľkom začnú radikalizovať,
si ja vytlačím zakázané verše Koránu v tom najväčšom možnom formáte, ako to len bude možné,
samozrejme v pôvodnej arabčine,
a vyvesím si to v izbe na stenu tak, aby som každé ráno a každý večer poriadne videl,
v akej osvietenej dobe a múdrej krajine to žijem

A len tak mimochodom, Burkert,
svojho času som si prečítal i pár "pekných" poviedok od markýza de Sade :-)
a verte mi či nie,
sadomaso sa zo mňa (dodnes) nestal.

...zrejme to bude tou možnosťou slobodne sa rozhodnúť, aký postoj k prečítanému zaujmem.

Je to niečo, čo mi našťastie bolo rodičmi i okolím vštepované už od mala,
hoci priznávam,
že nie každý túto životnú školu obdržal už v detstve.

Na rozdiel od Vás, Burkert, som si však vedomý faktu,
že niečomu takému je možné človeka naučiť v akomkoľvek veku
a bez toho,
aby som mu odopieral prístup k plnému zneniu (!!!) jedného z najvýznamnejších textov svetového kultúrneho dedičstva.

...a ešte jedno mimochodom:

dúfam, že je Vám jasné, že ako prví by sa na príkaz verejne konkrétnych súr Koránu zriekli práve radikálni extrémisti.
...tesne pred sériou útokov, na ktorých by vykrikovali presne tie slová, ktoré im boli zakázané.

MASY moslimov by išli za nimi,
a ja nemôžem tvrdiť, že by som ich v takom prípade svojím spôsobom nechápal.
______________

2.) Marcel Burkert:

Veľavážený p. Maggusso
ste opäť od veci.
______________

3.) maguso1975:

Ach...skutočne?
Konkretizujte mi teda prosím bližšie Vašu predstavu toho,
akým SPôSOBOM by mali byť
politicky netolerované "tie články islamu, ktoré nabádajú na nenávisť, porušovanie základných ľudských práv, alebo dokonca vraždenie v mene Allaha".

______________

4.) Marcel Burkert:

v článku je viacero tvrdení a otázok. Beriem to tak, že na tie čo ste nereagovali tak buď s nimi súhlasíte, alebo na nich neviete dať odpovede a vadí vám len to, čo je uvedené v názve článku. S tým ale ja nič nenarobím.
.
http://blog.sme.sk/diskusie/29...
---
 

mohamed a spol naozaj obohatili svet

za tych 1400 rokov ...vojny, vrazdenie, klamstva, skoda by bolo tohot 'svetoveho kulturneho dedicstva"
 

 

To pôvodné kultúrne dedičstvo Koránu proste JE také aké JE, nič ho nezmení,
vrátane zlých skutkov páchaných v jeho mene či s odvolávkou na fanaticky doslovné chápanie textov.

Okrem toho, ani Korán a ani Mohamed nepáchajú atentáty v Nemecku či v Paríži,
"burkertovským" popretím existencie skutkov Mohameda či akýmsi "výmazom" súr Koránu sa atentáty neskončia.
...skôr naopak, budú urážkou učenia, otvorenou provokačnou výzvou k džihádu
---
 

 

z mojich textov si vyberáte len to čo Vám pasuje, vytrhávate z kontextu, ignoruje mnohé. Inak by ste nemohli písať to čo píšete.
 
Hodnoť

Autor blogu,

ak nejaký Slovák niečo ukradne v zahraničí, mali by ste sa ísť ospravedlniť a zaujať stanovisko...
 

 

V článku je viacero tvrdení a otázok. Beriem to tak, že na tie čo ste nereagovali tak buď s nimi súhlasíte, alebo na nich neviete dať odpovede.
A keďže ste nezareagovali na žiadne tvrdenia ani na otázku, sami radšej kladiete otázku. Nie žeby som na ňu nemal odpoveď, ale mal by sa dodržiavať určitý poriadok, postupnosť.
 

Chcel som poukázať

na princíp kolektívnej viny, ktorý sa vinie vašim príspevkom. Nekladiem žiadnu otázku.
 

 

to čo tvrdíte nemá v mojom článku žiadnu oporu.
V článku je viacero tvrdení a otázok. Beriem to tak, že na tie čo ste nereagovali tak buď s nimi súhlasíte, alebo na nich neviete dať odpovede.
 

Svet nie je

binárny kód - áno alebo nie.
"Beriem to tak, že na tie čo ste nereagovali tak buď s nimi súhlasíte, alebo na nich neviete dať odpovede."
Bolo by to na dlhšiu debatu. V krátkom príspevku to nie je možné.
 
Hodnoť

reformou neriešiteľná situácia, lebo

umiernení, inak povedané, slušní moslimovia žijú v ťažkom rozpore, v konflikte svojej viery a reálnych skutkov. konflikt spočíva v tom, že ak majú ostať slušní, musia sa zriecť skutkov svojho "proroka", zriecť sa svojej viery. takže termín "umiernený" moslim je čistý oxymoron. moslimovia MUSIA považovať útočníkov/teroristov za hrdinov nasledujúcich svojho proroka. ak by to nerobili, tak sa de facto zriekajú svojej viery. potom môžu prijať inú vieru, napr. kresťanstvo, alebo byť ateisti. mám precestovaný kus sveta, čo to viem o mnohých náboženstvách, filozofiách, ale inú tak diabolskú zmes teroristickej ideológie, akou je islam, veru nepoznám. mohamed vytvoril majstrovský mechanizmus terorizmu a krutovlády pomiešaný s náboženstvami z okolia. táto zmes je nereformovateľná, akokoľvek sa o to mnohí slušní moslimovia úprimne snažia. nedá sa to inak, len zrieknutím skutkov prvého oficiálneho teroristu - mohameda, zrieknutím moslimskej viery. lebo "pol na pol" jednoducho nefunguje. tu platí "buď .. alebo"
 

 

v prvom rade je to postoji jednotlivých moslimov a potom jednotlivých moslimských komunít. Ak budú alibisticky mlčať, k žiadnej reforme nikdy nedôjde. Preto ak už nič iné, treba, ak už nič iné, aspoň poukazovať na ich alibizmus a pokrytectvo. Čím viac ľudí a politikov tak bude robiť, tým väčšia šanca že sa čo najviac moslimov zobudí k zodpovednosti. V opačnom prípade Európu veľmi pravdepodobne čaká islamizácia aj so všetkým negatívnym čo islám nesie a do EÚ prináša. Demografická krivka a alibizmus moslimských predstaviteľov tomu jasne nasvedčujú.
 

 

Aj biblia je slovo bozie a nemenne, a napriek tomu sa v nej vela zmenilo a vsetky prikazy sa nedodrziavaju. Vascina krestanou sa otvorene zrieka toho kruteho a zleho boha zo stareho zakona a vytvorili si novy, priatelnejsi obraz vhodnejsi dnesnej dobe.

Aj s islamom sa toto stat moze a dokonca aj deje co sam dokazujes tym ze pripustas ze su aj slusny moslimovia co reformy chcu. Nezalezi ani na tom co hovoril Mohamed ani co sa pise v korane. Nabozenstvo je vzdy len o ludoch a ked sa nejaka cast zhodne ze veci budu inak (a v tomto pripade - zial - ak ich nepozabijaju ty co nesuhlasia) tak to aj tak bude.
 

 

keď už sme pri biblii, tak situácia je tam veľmi odlišná. po prvé, treba brať tie bojové a kruté pasáže v kontexte danej doby (tisíce rokov pred n.l.). po druhé, boli tie pasáže vždy vzťahované na konkrétne udalosti, nie univerzálne zovšeobecňovanie ako to naopak robí napr. džihád v islame. aj predpisy, čo dostal židovský národ, boli v danej dobe a lokalite dá sa povedať najdemokratickejšie a najpokrokovejšie. aj vo vzťahu k cudzincom, otrokom, predbehli dobu. a nový zákon (evanjeliá) už ani nehovorím. posolstvo o láske Boha, ktorý sám seba obetuje za zlého hriešneho človeka, nemá obdoby. nasledovanie Ježiša Krista je cesta milosrdenstva, lásky a uznávania dôstojnosti každého človeka. pravý opak džihádu. môžu sa reformovať nejaké liturgické úkony, celibát áno/nie apod. ale základné posolstvo a náboženská koncepcia o láske Boha, o zle vo svete, koncepcia odmietajúca zlo, násilie, hriech, a presadzujúca odpustenie, ostávajú.
slušní moslimovia sú v bezvýchodiskovej situácii, lebo je nemožné islam reformovať. naozaj, jedinou možnosťou pre nich je, ak si chcú zachovať vieru v Boha, konverzia na kresťanstvo. iná cesta nie je (ak neberiem do úvahy cestu do pekla, ktorá teda nie je radostná vízia)
 

 

Aj koran ma pasaze o charite, pokore, ochrane nevinnych a co ja viem co, a ano ma aj tie pasaze o vrazdeny a dzihade... rovnako ako aj biblia ma to co pises ale tiez aj pravidla ako zaobchadzat zo svojim otrokom. Ide o to co si s toho ludia z toho vyberu a co ignoruju.

Nabozenstvo ani jedno same o sebe nema volu, ambicie ani posolstvo, je to len nastroj ktori si ludia prisposobia na svoje potreby.
 

 

pasáže sú jedna vec, ale jadro, je jadro. v islame je už samotné jadro zlé, ide o vážny problém, problém teologický. na ukážku, ako je islam "reformovateľný", a to, prosím pekne, vznikol nasledujúci rozhovor pred dvoma rokmi, ešte pred islamsko imigračným šialenstvom... ktovie ako by daný rozhovor dopadol v súčasnosti? https://www.postoj.sk/4058/rob...
 

 

ps: len dodám, zaujímavé praktické fakty z rozhovoru: 1. všetci pokrokoví moslimovia museli odisť zo svojich domovských krajín do európy, alebo usa, lebo ich vlastní by ich zabili. 2. európa, ak chce prežiť a zachovať si svoju kultúru, demokraciu, musí sa vrátiť k viere, ku kresťanstvu, aby mala, čo ponúknuť prišelcom. lebo trendy ako hedonizmus, nihilizmus a plné brucho, cudzincov neoslovujú, ba práve naopak, získavajú k tomu odpor, odpor k nám, európanom. možno keby vnímali európanov ako nábožných kresťanov, sami by mali o čom premýšľať
 

 

Nikto ale nespochybňuje, že Korán má aj pozitívne pasáže. Problém je v tom, že v EÚ neprekvitá teror v mene kresťanstva, ale v mene islamu o ktorom už bolo mnoho krát preukázané, že dokáže inšpirovať k zabíjaniu nevinných inovercov. Osobne moslimov milujem (teda želám aj tým z nich, čo chcú inovercov vyhladiť, ak sa nepodriadia islamu, lebo k tomu ich nabáda islam) len to dobré. A v prvom rade poznanie. Rozhodne, ale nemilujem nenávistné články islamu a kritizujem tých moslimov, ktorí sa buď boja od nich dištancovať, lebo ich iní moslimovia za to zabijú, alebo sa s tými článkami pasívne stotožňujú. A tým vlastne podporujú tých čo tie články aktívne vykonávajú. Viď mnohé islamské teroristické útoky. To ad 1) A ad 2) Koľko imigrantov môže podľa Vás EÚ prijať z moslimského sveta (je to 5 miliónov, 200...) bez toho, aby to pre ňu nepredstavovalo bezpečnostné riziko, keďže moslimská "kultúra" je zjavne v príkrom rozpore s hodnotami na ktorých stojí EÚ? A ad 3) Koľko obetí v EÚ v mene islamu je ešte prípustných? Je to 1.000? 100.000? Milión?... Lebo ak si povieme, že v EÚ dáme islamu šancu ešte na 600 rokov, kým v ňom nedôjde k reforme a teda islam prestane zabíjať v mene svojho boha inovercov, za ten čas aj milión môže byť veľmi malé číslo. Ale samozrejme, my už tu nebudeme, tak nás to zaujímať nemusí... Či? Kde je teda tá prípustná hranica počtu obetí?
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

A ja zas poznam vela modernych krestanov/katolikov (sami sa tak oznacuju) ktori ale kostol, spoved, ani cirkev ako taku moc neriesia. Zjednodusene povedane veria len ze je boh, ze je v podstate dobry, a ze dobrych ludi odmeni a zlych potresta.
 

 

ešteže väčšina moslimov neuplatňuje svoju vieru do dôsledkov. Lebo tých útokov na civilné obyvateľstvo v mene islamu by bolo neporovnateľne viac.
Nehovoriac o tom, že stále zostávajú nezodpovedané zásadné otázky ktoré som položil v predošlej reakcii vyššie.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku 27 005
 2. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne . 2 684
 3. Jozef Ivan: Nedávno to konštatoval aj Róbert Fico alebo Pančované osobnosti 2 487
 4. Martin Fletcher: Prodej vstupenek na Winter Classic začne v pondělí 27. července 1 856
 5. Věra Tepličková: Ľutovať či odpísať? 1 412
 6. Karol Turza: Spomienky na VK (Vojenskú katedru) SVŠT – Strojníckej fakulty v rokoch 1985-87, II. časť 1 147
 7. Mišo Šesták: Ako 230 československých vojakov zosmiešnilo tisíc maďarských v boji o "Tóthország" 951
 8. Ondrej Putra: Naozaj veľa trhaviny v Libanone? 821
 9. Soňa Bulbeck: Prečo ľudia klamú?! 743
 10. Július Kovács: Boli doby, keď sa Štefunko a Truban videli premiérmi, našťastie záložný Smer prehral. 682

Rebríčky článkov


 1. Kristína Jakubičková: Ako prekonať samu seba alebo beh na Pajštún
 2. Dominik Parajka: Prekvapil ma! Nový Hyundai i10 test
 3. Július Kovács: Boli doby, keď sa Štefunko a Truban videli premiérmi, našťastie záložný Smer prehral.
 4. Filip Colombo: Fico a jeho Belemnofóbia.
 5. Štefan Vidlár: Kotel
 6. Gabo Németh: Svet poézie - Svet slova
 7. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku
 8. Štefan Vidlár: Pandémija blbosci
 9. Olívia Lacenová: Striebro sa konečne prebralo z letargie
 10. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne .


Už ste čítali?