Kým sa názorovo neskonsolidujete, žiaden z vašich článkov na titulku nedostanete!

Autor: Marcel Burkert | 26.5.2019 o 16:42 | (upravené 23.3.2020 o 20:43) Karma článku: 1,19 | Prečítané:  420x

Tento článok je tzv. súkromný, teda nebol zverejnený ani v rubrike alibisticky zvanej „Mimo váš výber", ale nechal som ho od začiatku zverejniť len na „mojej titulke" blogu Sme.

Blogujem na 4 rôznych blogoch. Z jedného som ale „rozčarovaný“. To rozčarovanie tkvie v tom, že 30 rokov po páde komunistického režimu, a 20 rokov po páde mečiarizmu, denník, ktorý prispel k pádu mečiarizmu, teda režimu, ktorý slobodu slova tam kde mohol silne potieral, denník, na ktorého portáli blogujem 12 rokov, a ktorý som v daných, aj pre neho ťažkých časoch, podporoval, v posledných rokoch čoraz častejšie používa cenzúru. A to na články, ktoré názorovo príliš vybočujú z vymedzeného rámca, v ktorom sa je možné názorovo pohybovať bez obáv z cenzúry. Donucovací prostriedok na to, aby ste si nedovolili príliš vyskakovať, vybočovať, pomenovávať citlivé veci pravými menami, alebo označovať ich výstižnými slovami, má odborný názov „Mimo váš výber“. Znamená to, že kým sa názorovo nepolepšíte, neprestanete napr. rýpať do islamu, žiaden z vašich, hoci aj úplne ideologicky nezávadných článkov, napr. o potulkách na Islande (kde napr. slovo islamizácia, ktoré u mnohých tzv. slniečkárov vyvoláva alergické reakcie, je neznámy pojem), sa na titulku blogu nemajú šancu dostať.

Tým, že administrátor nepreradí "závadový" článok do polohy Súkromné, ale ho len dá mimo titulku, tým nepriamo priznáva, že nenašiel žiadne argumenty, na základe ktorých by bolo možné konštatovať, že článok je nejakým spôsobom škodlivý, závadový, podnecuje k nenávisti a pod.      

Daný blogovací portál prišiel za obdobie svojej existencie úplne zbytočne o množstvo kvalitných blogerov a s nimi o kopec kvalitných článkov. Napr. o homeopatii. Poznám blogera, ktorého blog bol úplne vymazaný, aj keď argumentačne na neho nikto nemal; nikto mu nič z toho čo napísal nevedel vyvrátiť. A kto vie, či toto nebol hlavný dôvod výmazu. Ako sa previnili jeho ostatné články, ktoré sa takisto stali obeťou plošného výmazu, to nikto netuší. Prečo aj tie museli byť vymazané? Roky na blogu byť mohli a zrazu boli ideologicky závadové? Ako sa to dá pomenovať inak než ješitnosť, pomstychtivosť, alebo zlomyseľnosť? administrátorov?  

Osobne som sofistifikovanú cenzúru, pod alibistickým označením akože „Mimo váš výber“..., na danom blogu zažil viac krát. Len námatkovo prípady, ktoré mi utkveli v pamäti:

1. krát

sa tak stalo zhruba pred 10 rokmi, plus mínus, keď som písal kritické články na tému rómskej problematiky. Môj celý blog bol bez udania dôvodu vyradený z titulky, a ak nejaký dôvod pri tom uvedený bol, tak len vo všeobecnej rovine, že propagujem rasové inžinierstvo a pod., ktoré však nebolo nikdy ničím potvrdené. Treba ale povedať, že po nejakom čase bol môj blog ako celok vrátený na titulku. Nepísal ale o rómskej otázke. Nie preto, aby som sa zapáčil administrátorom, ale preto lebo všetko to, čo som v danom ndobím mal vo veci čo povedať, to som poveda, a venoval som sa iným témam, zrejme nekonfliktnými, alebo moje názory boli v norme.    

2. krát

to začalo v r. 2015 keď som v článkoch začal kritizovať islam a politiku otvorených dverí. Najprv som prišiel o status VIP a v r. 2017, asi 20 hodín po zverejnení článku „Manželské sexuálne povinnosti ženy v islamskom práve“. Administrátor ho dal z titulky do polohy „Súkromné“, teda dopracovať sa k nemu bolo možné iba náhodou; ak niekto natrafíl na môj blog. Stalo sa tak bez akéhokoľvek vysvetlenia. Nie som si vôbec vedomý toho, aby nejaká veta tohto článku porušovala kódex blogera. 

A pre istotu, aby som si v budúcnosti na blogu Sme už nedovolil kritizovať zvrátenosti v islame, celý môj blog bol vykázaný do rubriky „Mimo váš výber“, čo je krycí názov pre cenzúru, ktorá na spomínanom blogu už dlhšie vládne. Teda aj keby som nabudúce napísal  článok o krásach Tatier, aj na takýto článok by sa táto cenzúra automaticky vzťahovala. Je to v podstate trest pre takého blogera, ktorý sa nevie stotožniť s tým, že islam na najčítanejšom blogu na Slovensku sa kritizovať nevypláca. A kto si toho nie je dostatočne vedomý, potrestané sú následne aj jeho ďalšie články, hoci aj také, ktoré sa islamu vôbec netýkajú. A hlavne sú potrestaní ich potenciálni čitatelia, ktorí by si ich možno radi prečítali, ak by ich videli na titulke blogu, ale ich tam vidieť za takýchto okolností možnosť nemajú.

Čo viac si môžu na začiatok, resp. na začiatku celého procesu priať tí, ktorí túžia po tom, aby EÚ bola islamizovaná a aby v nej bolo zavedené právo šaría pre všetkých a v záujme všetkých jej občanov???… Veď my sami, tzv. kafírovia im v tom nezištne pomáhame a už na začiatku bojujeme za to, aby nebola odkrytá pravda o islame.

Posúďte sami, či ten článok je závadový; ak nepočítame závadovosť z pohľadu islamu, keďže v islame sa kritika islamu trestá. Tam je to normálne. https://burkert.blog.sme.sk/c/465331/manzelske-sexualne-povinnosti-zeny-v-islamskom-prave-aktualizovane-3-10-2017.html

Aj keď som opakovane vyzýval tých, ktorí mi pripisovali podnecovanie k rasovej alebo náboženskej nenávisti, aby na mňa podali trestné oznámenie, nenašiel sa doposiaľ nikto, ktorý by na to mal odvahu, alebo veril v úspech svojho trestného oznámenia. Ale nálepkovanie mojej osoby prívlastkami, ako: rasista, extrémista, xenofób, islamofób..., pokračovalo;  kým som bol na danom blogu ešte pomerne aktívny.

Po nejakom čase bol môj blog ako celok opäť vrátený na titulku.  

Minimálne 3. krát 

som spomínanú formu cenzúry (ktorá je aktuálna miminálne doposiaľ) zažil pri článku o duchovných príčinách rakoviny https://burkert.blog.sme.sk/c/506372/duchovne-priciny-rakoviny-a-predpoklady-jej-uspesnej-liecby.html

Po jeho stiahnutí z titulky z daného blogu, som ho zverejnil na jeho družobnom blogu iDnes, kde ho síce tiež stiahli z titulky, ale netrestali na základe neho aj moje budúce články na blogu iDnes, ako to býva pravidlom alebo zvykom u jeho mediálneho partnera. A uviedli aj dôvody  stiahnutia článku. Aj keď dosť smiešne, ale uviedli. Vyjadril som sa k nim v tomto článku: http://marcelburkert.blog.pravda.sk/2019/04/27/pred-duchovnymi-pricinami-nemoci-treba-ludi-chranit/

Na záver

dve ukážky z diskusií, ktoré dokresľujú danú nelichotivú situáciu, ktorá vládne na najčítanejšom blogu:

1.

z dovodu porusenia Kodexu diskutujuceho bol vas diskusny prispevok

Tuším ste práve dočítali "mierumilovné verše" Koránu... (keď tak na mňa útočíte, pričom som nič zlé nespravil, len kritizujem islam a pokrytectvo moslimských predstaviteľov).  Ja priznávam, som kafír. A preto si v zmysle islamu nič dobre nezaslúžim.

zmazany.           

Dovod zmazania prispevku: tvrdenie / obvinovanie bez dokazov

2.

z dovodu porusenia Kodexu diskutujuceho bol vas diskusny prispevok

Smutné, že aj keď nemusíte, správate sa podľa šárie. Teda útočíte v rámci svojich možností na tých, ktorí sa odvážia poodhaliť pravdu o islame.

zmazany.           

Dovod zmazania prispevku: tvrdenie / obvinovanie bez dokazov, nenavistny prispevok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Bez Kolíkovej nebude reforma ani zmysel koalície

Nevyčistila si stôl. Kdekto teraz kladie otázky s poctivým i nepoctivým zámerom

Dobré ráno

Dobré ráno: Po dovolenke povinná karanténa? Zatiaľ nikto nevie

Ako bude vyzerať dovolenková sezóna?


Už ste čítali?