Na strane palestínskej propagandy

Autor: Marcel Burkert | 21.5.2018 o 22:20 | (upravené 15.3.2019 o 19:19) Karma článku: 4,36 | Prečítané:  1049x

„Je to sila, zmasakrovať desiatky Palestínčanov za to, že sa zúčastnili mierových pochodov na hraniciach Izraela a Pásma Gazy.“... Asi tak by sa dal v krátkosti vyjadriť postoj veľkej väčšiny tých ľudí,

ktorí sa dočítali, alebo počúvajú správy o posledných udalostiach na uvedených hraniciach.

Tomu postoju sa veľmi nečudujem, jednak k dosť veľkej jednostrannosti ponúkaných informácií k téme zo strany drvivej väčšiny médií, či už veľkých, alebo malých, a jednak k tomu, že „Žid“ bol už minimálne za socializmu v povedomí ľudí (nie len na Slovensku) čosi ako stelesnenie tajomného zla, a Židia, ako celok, ako predĺžená ruka temnoty..., ktorá chce ovládnuť svet... A toto viac menej pretrváva, s miernymi posunmi, dodnes. Nemalú zásluhu na tom zrejme má čoraz silnejšie rozšírené slepé uctievanie nášho nedávneho okupanta, resp. jeho súčasného vodcu, a tým pádom ruka v ruke stupňujúca sa nenávisť voči USA, ktoré žiaľ, alebo našťastie, sú jedným z mála ozajstných spojencov štátu Izrael.

Podľa mňa, ešte väčšia sila než to, čo je spomenuté v samotnom úvode článku je, že presne o to, teda čo o najviac mŕtvych, ide tomu, kto obyvateľom Pásma Gazy vládne. Veď teroristické hnutie Hamas veľmi dobre vie, že jeho agresívne podnecovanie proti Izraelu bude mať obete na životoch. To je zmyslom podnecovania: spôsobiť smrť, a potom z nej vo svetových médiách obviňovať Izrael;

ktorého zničenie je cieľom tohto hnutia. A ono sa tým ani netají. Oslobodenie Palestíny v slovníku Hamasu sa rovná druhému holokaustu.        

Palestínčania sú obeťami provokatívnej agresívnej kampane vlastného režimu; teroristického režimu. Svojho času izraelská premiérka Golda Meir povedala, že palestínski Arabi nemajú radi svoje deti a mier bude až vtedy, keď začnú  milovať viac svoje deti než nenávidieť Židov. Je možné milovať svoje deti, a zároveň ich posielať vo vestách s výbušninami na izraelské kontrolné stanovištia? Je možné milovať svoje deti keď už ich od mala vychovávajú k nenávisti?

Môže ísť o protesty? A navyše: pokojné!???..., ak väčšina zabitých pri nich sú teroristi, resp. členovia teroristickej organizácie? Môže ísť o pokojné protesty, ak pri nich lietajú Molotovove koktaily, horiace pneumatiky, keď sa vytvára dymová clona za účelom nelegálneho prekračovania hraníc, alebo keď sa poškodzujú bezpečnostné zariadenia? Nejde skôr o teroristický proti izraelský projekt s cieľom narušiť jeho hranice, preniknúť do Izraela a tam potom páchať teror?  

Podľa zistených informácií, Salah Bardawil, vysoký predstaviteľ teroristickej organizácie Hamas, na margo posledných udalostí nemal problém v TV uviesť, že 50 zo 62 mŕtvych Arabov (na hraniciach Pásma) boli členovia ich organizácie.  

Tí Palestínčania, a nie je ich málo, ktorí sú zmanipulovaní Hamasom, sa správajú ako ľudia, ktorí vedome nasadnú do deravého člnu, vydajú sa na more, behom plavby vyvŕtajú ďalšie diery, a potom ronia krokodílie slzy, že sa niektorí z nich utopili. Ak budete vedome jazdiť cez železničné priecestie, na ktorom svieti výstražná signalizácia, a neskôr vás zmetie vlak, je na vine vlak? A je tu na mieste ľútosť ako v prípadoch, ak sa stane neplánované dopravné nešťastie? Títo Palestínčania idú vedome do konfrontácie s izraelskou armádou. Nie je ťažké si predstaviť, k akému masakru by došlo, ak by sa tisíckam demonštrantov podarilo prelomiť hraničný plot. Hamas len pokračuje v tradícii zneužívania nevinných civilistov ako nástrojov teroru. Vrátane žien a detí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Čakanie na prokurátora

Podstatné je, aby sa koncovka našla v dohľadnom čase.


Už ste čítali?