Ako sa Juraj Droba snažil pripísať Rudolfovi Kusému spoluprácu s fašistami

Autor: Marcel Burkert | 1.11.2017 o 22:35 | (upravené 14.11.2017 o 15:33) Karma článku: 2,93 | Prečítané:  995x

Juraj Droba, kandidát na župana BSA, nedávno ukázal, že manipulácia a alibizmus mu nie sú až tak cudzie. Na strane druhej, musím vysloviť uznanie Rudolfovi Kusému, ďalšiemu kandidátovi,

ktorého som v minulom článku dosť kritizoval. Uznanie za úprimnosť a nebojácnosť povedať nepopulárny názor, aj keď s veľkou pravdepodobnosťou sám vopred dobre vedel, že jeho vyjadrením, u voličov nezaboduje. Jednoducho nenaskočil na väčšinovo obľúbenú vlnu. 

Stalo sa tak v jednej predvolebnej diskusnej TV relácii, kde sa stretli zrejme „najhorúcejší kandidáti“ na kreslo šéfa Bratislavskej župy: menujem podľa abecedy: Juraj Droba, Pavol Frešo, Milan Ftáčnik, Rudolf Kusý.  

Juraj Droba na svojom volebnom FB úryvok z daného televízneho „šotu“ nazval nekompromisne...: „S fašistami nespolupracujem.“...

Ale ako neskôr vysvitlo, spoluprácu s „fašistami“ nepriamo pripustil. A to na svojom volebnom „facebook-u“. Ale v TV diskusii sa nielenže od nej ostro ohradil, ale hlavne, z jedného z dvoch najväčších favoritov na kreslo župana, Rudolfa Kusého, spravil takmer sympatizanta „fašistov“. Ale to, že jeho stranícky šéf, Richard Sulík, ktorého už raz síce opustil, sa tajne stretol s lídrom slovenských "fašistov", a o niečom, doposiaľ neznámom, s ním rokoval, to radšej zamlčal, lebo to mu pri jeho zbieraní bodov v kampani nehralo do karát. Kusý to kľudne mohol vytiahnuť, a povedať Drobovi: Ja, na rozdiel od vášho straníckeho šéfa, sa nestretávam ani vrchným "fašistom" a nie to tajne pri kávičke.

Uvádzam to najpodstatnejšie z danej diskusie a potom z FB. Ide o skrátené, resp. trochu upravené citáty, ale so zachovaním zmyslu povedaného:   

Moderátor:

Ak by do župného zastupiteľstva boli zvolení Kotlebovci, ako by ste sa k nim, vy ako župani, správali? Tak ako k ostatným, alebo by ste k nim zvolili iný prístup?

Kusý:

Ak by dostali dostatok hlasov, dostali by ich od občanov našej župy. Teda boli by legálnymi poslancami, ako ktokoľvek iný. A ďalej to bude závisieť od ich správania. Ak by sa správali normálne, tak prečo nie?

Moderátor:

Takže normálne by ste medzi nimi hľadali podporu pre svoje návrhy?

Kusý:

Zvolením sa musia stranícke tričká zahodiť. V komunále je úlohou rekonštruovať, budovať, robiť veci pre ľudí. Pri rekonštruovaní, pri oprave synagógy, pri budovaní cyklotrás a pod. tam nemá nejaká politika čo hľadať.

Poznámka:

Presne tak. Veď dokonca ani SaS, alebo ich staronový „priateľ“ OĽANO, či už v parlamente, alebo v parlamentných výboroch, kde sedia spolu aj s nenávidenými Smerákmi, z rokovaní kvôli nim neodchádzajú, naopak diskutujú o konkrétnych návrhoch, teda rokujú (aj) s tými, ktorých bežne nazývajú zástupcami ober zlodejov, prípadne tam lietajú niekedy aj také slová, ako mafia... Teda nemajú problém rokovať ani s mafiou??? Podľa logiky Juraja Drobu zrejme nie.

Moderátor:

Ani keď ide o neofašizmus?

Poznámka:

Pána moderátora by som sa rád opýtal, čo majú spoločné rekonštrukcie škôlok atď. s neofašizmom. Prípadne by sa k tomu mohol vyjadriť pán Droba. (Ale na FB sa k tomu Droba nevyjadril).

Kusý: ...(bez reakcie).

Poznámka:

Na blbú otázku sa buď rozhodol neodpovedať, alebo na ňu nenašiel slová. Čo mu je len sotva možné vyčítať. Veď na blbé otázky sa ťažko hľadajú slušné odpovede.

A tu konečene prichádza na scénu Juraj Droba so svojim výstupom:

Droba:

Pán Kusý, ak sa niekto fašisticky vyjadruje, tak s takýmito ľuďmi sa nespolupracuje. Takže ja teraz dávam slovo, ak budú zvolení do župného zastupiteľstva, komunikáciu s nimi obmedzím na nevyhnutne nutnú mieru, ale určite sa s fašistami baviť nebudem.

Poznámka:

Pochybujem, že Droba tých ľudí, ktorí za ĽSNS do župy kandidujú, pozná všetkých natoľko, že vie zdokumentovať, že sa všetci fašisticky vyjadrujú, alebo vyjadrovali. Ani ja to neviem zdokumentovať. Osobne poznám iba jedného z týchto kandidátov a ten fašizmus jednoznačne odsudzuje, a ide mu len o lepšiu župu. Preto kandiduje. A za ĽSNS preto, lebo jej volebný program do NR SR, ho oslovil najviac zo všetkých programov. Hovorí, že každý člen strany je zodpovedný sám za seba, za svoje slová a činy, vrátane predsedu. On podporuje len program strany. Na tomto programe nie je nič fašistické, lebo ak by to tak bolo, táto strana by bola už dávno zakázaná.

Zaujímavé je aj protirečenie pána Drobu: Na jednej strane hovorí, že sa s kandidátmi ĽSNS baviť, teda rozprávať, nebude, pričom v tej istej vete konštatuje, že komunikovať s nimi bude; aj keď len v nevyhnutnej miere. Mimochodom, ani Kusý nepovedal, že s nimi bude chodiť na pivo.

Pán Droba  by si mal položiť otázku, odkiaľ sa berie jeho domýšľavosť, že členovia ĽSNS, ak sa s ním stretnú v župnom zastupiteľstve, budú sa chcieť, a práve s ním, baviť nad rámec vecí súvisiacich so župou.  

Na záver

vyberám pár diskusných príspevkov a otázok, ktoré odzneli na predvolebnom FB Juraja Drobbu, a následne jeho reakcie. Ak zareagoval, resp. ak stihol zareagovať:         

Marcel Burkert Pán Juraj Droba, dám Vám otázku, ak dovolíte: Ak budete zvolený za župana, a kandidáti Kotlebovej ĽSNS zahlasujú za nejaký Váš návrh, za ktorý ak by nezahlasovali, tak by neprešiel, čo spravíte?

Juraj Droba: Budem to brať ako fakt. Ale nebudem sa z toho tešiť a budem sa pýtať, prečo som preň nenašiel podporu medzi demokratickými poslancami.

Marcel Burkert Práve ste predviedli čistý alibizmus pán Droba. Nepriamo ste tým povedali, že hlasy, podľa Vás fašistické..., v takom prípade prijmete, veď čo iné Vám bude zostávať. Ale v podstate to isté stanovisko, resp. triezvosť, odsudzujete u pána Kusého. Rozdiel je len v tom, že on nepotrebuje hrať divadielko rečičkami, že takáto podpora „fašistov“ ho nebude tešiť. A keďže nepotreboval hrať divadielko, on je ten s tými „fašistami“, a vy ten spravodlivý.

Richard Chovanec Marcel Burkert, ty mas aku logiku..ako chces zabranit niekomu hlasovat? Droba povedal ze sa nebude o ich hlas a podporu uchadzat. Kusy sa vyfarbil. Do hneda.

Marcel Burkert Richard Chovanec, do tejto absurdity to však dotiahol Droba.

Martin Kulich Marcel Burkert Neviem, ako sa daju hlasy za nejaky navrh predneseny v zupnom parlamente "neprijat". Navrh je bud prijaty, alebo neprijaty, nic ine neexistuje.

Marcel Burkert Martin Kulich, práve na to poukazujem. Vy alebo Droba zjavne chcete rešpektovať právo len vtedy ak Vám pasuje, aj keď ho spolu vytvoria Kotlebovci svojim hlasovaním. Ale ak vám to nepasuje, vtedy sú Kotlebovci fašisti a tí, čo sa s vašim názorom v tomto úplne nezhodnú, ako napr. Kusý, tak sa automaticky stávajú tými, ktorých podporujú „fašisti“. Manipulácia ako vyšitá.

Peter Galis Marcel Burkert aha takze tvojou ,,logikou" nechas potopit svoj vlastny navrh len preto, ze sa paci LSNS? Nejak mi uchadza pointa, vysvetli. Takze budes sa hrat na impotenta, len aby si sa nahodou nezapacil kotlebovcom? Takze radsej podas nezmyselny navrh, len aby sa nikomu, pre istotu, nepacil. Toto je systemove riesenie?

Marcel Burkert Peter Galis,  na úvod treba uviesť, že do tejto absurdity to priviedol váš idol Juraj Droba. Podľa vás je v poriadku, že pod vašim návrhom bude aj „rukopis“ „fašistov“, bez ktorého by nebol prijatý. Takže sa spolupodieľali na presadení vášho návrhu. Inými slovami, spolupracovali. Ale keď takúto spoluprácu nevylučuje Kusý, a otvorene to povie v TV diskusii, tak je automaticky človekom, ktorého podporujú „fašisti“, ak nie je rovno jedným z nich...

Podľa vás je v poriadku, ak váš návrh prejde aj vďaka „fašistom, lebo je to v súlade s právnym poriadkom, ale na strane druhej nie je v poriadku ak sa do parlamentu alebo zastupiteľstva dostanú "fašisti" aj keď je to takisto v súlade s právnym poriadkom štátu. Veď vy to točíte tak ako to vám pasuje.

Martin Kulich Marcel Burkert, myslim, ze sa zamotavas do vlastnych fantazmagorii. Droba chce (a musi) respektovat hlasy obcanov vo volbach, rovnako ako hlasovanie poslancov VUC-ky, nech su odkialkolvek. Ale neznamena to, ze bude s fasistami rokovat o podpore. To je cele.

Marcel Burkert Martin Kulich Manipulujete podobne ako Droba. Kuséme pripisujete niečo, čo nepovedal. Kusý nepovedal, že s nimi bude rokovať o podpore. Otázka moderátora znela inak. A okrem toho, čo znamená to rokovanie o podpore? Veď človek sa buď s návrhom stotožní, alebo nie. Alebo vy v SaS máte iné praktiky? že aj keď niekto nesúhlasí tak sa mu niečo, aby zmenil názor, ponúkne? To hádam nie!

Palo Pocuch Takže p. Droba, ak prídu s návrhom ktorý bude prínosom pre obyvateľov, aj vtedy ich odignorujete?

Juraj Droba Povedal som v nevyhnutnej miere, nie vôbec.

Marcel Burkert, Juraj Droba takže predsa len ste za spoluprácu s "fašistami", aj keď len v nevyhnutnej miere...; teda ak prídu s užitočným návrhom. Nepriamo to tak povedal aj Kusý, ale z neho ste za to takmer spravili sympatizanta fašizmu.

P.S.: O ďalších vyjadreniach Juraja Drobu na zatiaľ nezodpovedané otázky budem informovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Keď sa stretne vodca Harabin s vodcom Kotlebom (píše Samo Marec)

Vodcovia majú problém ustúpiť. Nemusí to však byť dobrá správa.


Už ste čítali?