Sme naozaj väčší barbari ako moslimovia?

Autor: Marcel Burkert | 19.10.2017 o 10:20 | (upravené 24.10.2017 o 20:18) Karma článku: 7,50 | Prečítané:  1666x

Tento článok je ohradzujúca sa reakcia na tvrdenie a článok „Sme väčší barbari ako moslimovia“, od Juraja Paškuliaka. Totižto, neviem ako vy, ako Sme, atď., ale ja sa rozhodne barbarom byť necítim, a dúfam,

alebo chcem veriť tomu, že tak, ako je možné slobodne a bez následkov kritizovať napr. kresťanstvo, je možné tu kritizovať aj islam. Dokonca je možné bez akýchkoľvek následkov kritizovať nie len kresťanstvo, ale priamo aj kresťanov, napr. za to, že častokrát nežijú podľa toho, k čomu sa hlásia, ale v rozpore s tým, a teda sú, alebo sme pokrytci. Ale ak niekto povie, že tí, čo veria v islam, ak chcú niečo zmeniť k dobru, potom by nemali odsudzovať len islamské teroristické útoky, ale aj, alebo predovšetkým, ich ideový zdroj (ktorým sú mnohé články trilógie, na ktorej stojí islam), potom je zrazu zle! Lebo poukázal na pokrytectvo tých, ktorí sa hlásia k islamu bez akýchkoľvek výhrad. To najmenšie, čo ho za to môže postihnúť, je nálepkovanie, ako napr.: fašista, radikál, xenofób šíriaci nenávisť voči moslimom...     

Dokonca za barbarov nepovažujem ani moslimov. Aj keď ich pán Paškuliak vo svojom článku, minimálne v jeho názve, tak nepriamo označil. https://paskuliak.blog.sme.sk/c/466539/sme-vacsi-barbari-ako-moslimovia.html

Najprv uvádzam tvrdenia a názory pána Paškuliaka - v kurzivách, potom pridávam svoje reakcie. Pod článok pridávam aj výberové reakcie z diskusie k jeho článku, na ktoré z neznámeho dôvodu doposiaľ nereagoval. Tak snáď po tomto tak spraví.    

Juraj Paškuliak:

Migračná kríza rozdelila ľudí do viacerých táborov. Niektorí utečencom pomáhajú. Ďalší sa vyznačujú nezáujmom a neutrálnym vzťahom k nim. A napokon sú takí, ktorí majú voči imigrantom negatívny postoj.  

Komentár:

Čokoľvek, čo má vplyv na masy (v rozmeroch Európa alebo „svet“), zvykne vyvolať rôzne reakcie a rôzne postoje, to je v podstate prirodzené. Čo ma prekvapuje, je to, že autor decentne použil termín „utečenci“, ale nikde v článku nespomenul, koľko percent z príchodzích spĺňajú definíciu „utečenec“, či je to vôbec viac ako 30 %, a či pátral aspoň po odhadoch, koľkí z imigrantov sú takí, že v Sýrii (ale aj hocikde inde) boli pôvodcami alebo spolupáchateľmi vyvolanej občianskej vojny. A takisto mi pritom chýba zmienka, koľko percent imigrantov sú aktívni či pasívni podporovatelia totalitnej ideológie islam, schovávajúcej sa za náboženské články. Áno ideológie. O tom sú dôkazy prebohato priamo v trilógii, na ktorej sám islam stojí. Islamské právo, vychádzajúce z trilógie islamu, je v príkrom rozpore s Deklaráciou ľudských práv a občianskych slobôd. Na tejto ideológii nič nezmenia ani jej náboženské články; ktoré sú - mimochodom - v trilógii islamu v menšine.  

Juraj Paškuliak:

Pozrime sa na príslušníkov tretej skupiny. Sú rozmanití a majú rôznu motiváciu. Niektorí sa snažia získať lacné politické body. Ďalší majú strach z neznámeho. Významnú rolu zohráva sebectvo. (Väčší sklon zaujať odmietavý postoj voči cudzincom bude mať človek, ktorý je v politike iba preto aby nakradol pre svoju rodinu, ako idealista, ktorý chce urobiť svet lepším miestom pre život.)

Komentár:

Autor automaticky pristúpil k tématike s tým, že chce dokázať, akí sú „pokaka...“ všetci tí, ktorí sú proti imigračnej vlne (či už vyvolanej umelo, alebo nie). Autor úplne ignoruje, že značná časť ľudí, ktorá je proti súčasným imigrantom, je PROTI nie z neznalosti – ale NAOPAK – sú proti zo znalosti totalitnej ideológie islam.

Autor neberie do úvahy, že jeho „idealista“, ktorý chce urobiť svet lepším miestom pre život, môže aj pri svojom najlepšom chcení napáchať obrovské škody; ak bude ignorovať realitu. A reality som sa dotkol vyššie, pri mojej zmienke, čo je to islam, a že mnohí, ak nie väčšina tých, ktorí od r. 2015 húfne prúdia z Ázie a Afriky do Európy, sú jeho sympatizantmi, vyznávačmi, alebo aj podporovateľmi.

Juraj Paškuliak:

Odporcovia prisťahovalcov argumentujú, že zatiaľ čo my sme civilizovaní a kultúrni ľudia, migranti sú necivilizovaní barbari. My máme blahobyt a prosperitu, oni chudobu, ktorá ich ženie k nám. Kým u nás je mier, oni si nevedia vládnuť, a preto v ich krajinách zúria vojny. Nezabudnú dodať, že keď ich tu bude dosť, tak aj u nás nastanú také problémy, ako u nich doma.

Komentár:

Autor zrazu použil slovný výraz „prisťahovalci“ akoby nezáležalo na tom, či sú všetci utečenci, alebo či nejde aj, alebo prevažne o vypočítavých špekulantov.

Autorovi buď neprišlo na um, že to „necivilizované barbarstvo“ môže byť ukotvené práve na tú totalitnú ideológiu islam, alebo, ako propagátor, potrebuje odviesť pozornosť od jadra problému.

Autor nespomenul ani slovkom, že ten „blahobyt či prosperita“ sú niečím, čo sa buduje „v pote tváre“ dlhé roky, ba až generácie – a potom si príde niekto, častokrát  bez rešpektu k tvorbe a budovaniu, aby si zobral, čo uzná za vhodné. Autor sa nezamýšľa, či práve v tomto nie je jadro onoho moderného barbarstva, pričom opomína, že islam je vo svojej podstate predátorský. Kto o tom pochybuje, nech za začíta do trilógie islamu. A ak si v tomto chce urobiť „skratku“, nech si prečíta šaríu – islamské právo, podľa ktorého sa je povinný riadiť každý, kto sa hlási k islamu. Resp. mal by sa ním riadiť, ak nechce byť považovaný za odpadlíka.  

Juraj Paškuliak:

Je to naozaj tak? K tej emigrácii kvôli chudobe len toľko, že zo Slovenska odišlo (či utieklo) mnoho ľudí do zahraničia. Dialo sa tak za existencie Uhorska, v období Prvej ČSR, komunizmu a aj teraz. Počas troch migračných vĺn, ktoré sa udiali za posledných 150 rokov, opustilo Slovensko až milión ľudí. Podobné to bolo aj v mnohých iných európskych krajinách, ktorých obyvatelia odchádzali najmä do Ameriky. 

Komentár:

Autor opomína, že sme tu nikdy a nikde „komunizmus“ nemali, ale len prvú fázu budovania komunizmu (samotní tvorcovia idey komunizmu odhadovali, že komunizmus bude približne za sto až dvesto rokov), čiže socializmus, v ktorom totalitne vládli komunisti a ich pomocníci (či už aktívni alebo pasívni).

Autor umne zamlčal, že počas všetkých migračných vĺn, počas ktorých odchádzali Slováci (alebo skôr „obyvatelia Slovenska“), robili to tak, že kam prišli, tak sa prispôsobili tamojším podmienkam, ktoré vládli v spoločnostiach, kam sa integrovali. Ani malá časť z nich tam nejestvovala parazitne či násilnícky, nevyvolávala rozpory a podobne a ani tam nevyznávali totalitnú ideológiu a už vôbec nie aby ju tam krok za krokom zavádzali, alebo sa podľa nej riadili.

Juraj Paškuliak:

K tomu, že v ich krajinách sú vojny a my vraj žijeme v mieri:  V Európe aktuálne prebieha konflikt na Ukrajine, v ktorom zahynulo niekoľko tisíc ľudí. V deväťdesiatych rokoch boli dve vojny v Čečensku a vojna v Juhoslávii. Straty na životoch v týchto konfliktoch, sa počítajú na státisíce.

Komentár:

Áno, je pravda, že v Európe aktuálne prebieha konflikt na Ukrajine, v ktorom zahynulo niekoľko tisíc ľudí, a v Juhoslávii deväťdesiatych rokoch zahynulo ľudí ešte omnoho viac. V Čečensku, pokiaľ viem (môžem sa ale mýliť), bol jedným z hlavných, ak nie hlavným hýbateľom ku konfliktu islam. Ten nerešpektuje nič mimo seba; aj keď to miestami zakrýva.

Celkovo by som povedal, že až na výnimky, v porovnaní s moslimskými krajinami si Európa žije v mieri a nezmieta sa v náboženských konfliktoch. Aspoň zatiaľ nie. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť v prvom rade v tých krajinách, ktoré imigrantom otvorili svoju náruč, bez ohľadu na to, o akých druh imigrantov išlo, alebo ide.   

Juraj Paškuliak:

V tridsiatych rokoch minulého storočia sa v Nemecku dostali k moci nacisti. Ich vodcom a zároveň otcom nacistickej ideológie, bol Hitler, ktorý sa narodil v Rakúsku. Nacisti vyvolali Druhú svetovú vojnu. Zabíjali nielen na frontoch, ale aj v koncentračných táboroch. Celkový počet obetí holokaustu, sa odhaduje na 12 až 16 miliónov (z toho zhruba 6 miliónov boli Židia). Ďalšie zločinecké hnutie, ktoré vzniklo v Európe, bol komunizmus. Ten našiel úrodnú pôdu v Rusku a potom sa rozšíril do mnohých ďalších krajín. Najviac ľudí mu padlo za obeť v Ázii. Podľa odhadov historikov, sa celkový počet obetí komunizmu vo svete, blíži k sto miliónom.

Komentár:

„Komunizmus“ nie je „hnutie“, ale totalitná ideológia, ktorá na prvé počutie znela lákavo pre široké masy, lenže vzali to do rúk gauneri a zločinci, takže výsledok je adekvátny. Aj keby údaj o 100 miliónoch nebol prehnaný, v konečnom dôsledku je jedno, či totalitná ideológia zlikviduje len 1 milión, alebo zlikviduje 10 miliónov, prípadne 100 miliónov. Podstata je rovnaká a škoda je každého jedného života.

Nacisti sa k moci dostali vďaka slobodným voľbám, ktoré islam neuznáva a preto by sa z tohto pohľadu mohlo javiť, že islam je lepší ako demokracia. Áno, demokracia nie je dokonalý systém vládnutia, ale v nej aspoň máme na výber. Môžeme si v budúcnosti opäť slobodne vybrať, môžeme opäť uprednostniť, aby v Európe vládla ideológia, napr. islam. Ale v demokracii ju môžeme aj odmietnuť. Islam takúto možnosť nedáva. A preto je potrebné robiť osvetu, aby ďalšia ideológia, minimálne v Európe, sa k moci znovu nedostala.

Autor aj pri tomto opomína dôležitý fakt: Ani komunizmus ani nacizmus nemá oporu v učení Ježiša Krista, na ktorom je postavené kresťanstvo. Činnosť neoficiálneho Islamského štátu a vôbec islamské teroristické útoky oporu v islamskom učení Mohameda majú. A obrovskú. V celej trilógii, na ktorej islam stojí. Za 2. svetovou vojnou bolo zlyhanie ľudí, ktorí uverili vodcovi. Islamskí teroristi uverili islamskému učeniu Mohameda. A konajú podľa neho. A bez zmienky by nemal pritom zostať ani fakt, že tomu učeniu verí, alebo sa k nemu hlási, vyše 1 miliarda obyvateľov Zeme a státisíce ľudí, ktorých do Európy, resp. do jej vysnívaných „destinácií“, ako je Nemecko a pod., pozvala nemecká kancelárka, a ktorí do Európy stále húfne prichádzajú, od roku 2015.

Juraj Paškuliak:

Tvrdíme, že islam je zlý (niektorí sa ho snažia nazývať ideológiou) a zatiaľ sme tvorcami naozajstných zločineckých ideológií, v mene ktorých dochádzalo k masovému priemyselnému zabíjaniu.

Komentár:

Islam je zlý nie preto, že to „niektorí“ tvrdia, ale preto, že táto totalitná ideológia je položená na zlých základoch, nedáva šancu na akúkoľvek evolúciu či spravodlivú súťaž akýchkoľvek iných myšlienok či postojov – a predovšetkým – my už môžeme hodnotiť OVOCIE tejto totalitnej ideológie. Islam je oproti fašizmu a komunizmu, podľa môjho názoru, nebezpečnejší v tom, že sa schováva za náboženstvo, resp. náboženské články, a preto je ťažko odhaliteľný, priehľadnuteľný. O tom svedčí aj výrazné množstvo ľudí, ktoré ho vyznáva, a tiež výroky svetových nie islamských politikov o tom, že islam je mierumilovné náboženstvo.  

Je nebezpečnejší aj v tom, že ohrozuje nielen hmotné telo človeka, prípadne myseľ ľudstva, ale predovšetkým likviduje ducha.

Juraj Paškuliak:

Týmto vyjadrujem nesúhlas s tvrdením, podľa ktorého sme civilizovaní ľudia a prisťahovalci barbari. Myslím si, že je to skôr naopak.

Ako reakciu na posledné 2 vety článku pána Paškuliaka som vybral niektoré diskusné príspevky, ktoré odzneli v diskusii k jeho článku, na ktoré nereagoval:    

- Medzicasom sa uz otvorili a otvaraju oci viacerym moslimom, ktori dokazu hladiet na svoje nabozenstvo realisticky a jeho kritiku nevnimaju ako xenofobiu.
Vyborne citanie od cloveka ktory na rozdiel od autora, aj vie, o com pise. Jeden z nich napisal viacero velmi dobrych knih. Dve z nich odporucam hlavne tym, ktori sa snazia obhajovat neobhajitelne a zo vsetkych sil podporuju toleranciu intolerancie.
https://www.databazeknih.cz/kn...
https://www.kosmas.cz/knihy/22...

- Ja mam otazku: autor hovori, ze na Ukrajine je vojna, preco teda Europa neprijima stotisice alebo miliony Ukrajincov? Ukrajinci podavaju regularne ziadostia a vsetky su zamietnute, lebo vraj vojna nie je na celom uzemi Ukrajiny. Ved ani v Syrii nie je vojna na celom uzemi, o inych krajinach ani nehovorim.

- Pan bloger by si mal uvedomiť, že davať europsku kulturu dole kvoli nacizmu/komunizmu je nemiestne, asi ma pocit viny ako Merkelova. Dnešní obyvatelia nemôžu niesť vinu za činy prechádzajúcich generácii. V praktických podmienkach multikulturallizmus nefunguje (v r. 2010 to vyhlásila dokonca aj pani Merkelová). (Fungovať multikulturallizmus môže iba vtedy, ak tí čo sa hlásia ku kultúre islamu, v 1. rade tento v najzásadnejších bodoch ignorujú). Islam je jednoducho hodnotovo nezlúčiteľný so západnou kultúrou.

- Islam nielen že ustrnul v stredoveku, ale čo je ďaleko horšie je to, ze v Krane je jasne zakazane zmenit co i len bodku. To tam zacementoval ten, co je jeho autorom, lebo vraj to tak povedal moslimsky boh Alah, takze reformacia cez aku preslo krestanstvo v Islame je absolutne vylucena. A dnes v 21 storoci vdaka rozmachu komunikacnej a logistickej technologii nastal stret civilizacii. Oni vedia ako my zijeme, im sa to pozdava, idu za tym, ale zo strachu pred Alahom tak zit nesmu a nemozu. Su zmateni, by radi mali oboje, ale to nejde. Ich viera/ideologia ich drzi ako v kazajke.

- Ak sme (podla autora) skor my "barbari", potom nechapem, preco sa sem, vacsinou  civilizovani moslimovia, tak hrnu a nezostanu radsej doma, v tych civilizovanych moslimskych krajinach...

- Že by preto, aby nas mohli zcivilizovat?...

- Kdeže sú všetky tie organizácie za práva žien a práva detí? Tieto vôbec nekričia – Pozor, islam! Naopak, kážu nám byt tolerantní k tomu.

- Ak by si niekto dovolil tu napísať článok opačného názvu, a teda, že moslimovia sú väčší barbari ako my..., to najmenšie, čo by ho za to postihlo, by bolo titulovanie, ako: xenofób a radikál, ktorý šíri nenávisť proti moslimom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?