Mierumilovné náboženstvo: Prečo kresťanstvo je, a islam nie je

Autor: Marcel Burkert | 11.12.2016 o 1:05 | (upravené 12.12.2016 o 18:03) Karma článku: 2,34 | Prečítané:  227x

Keď sa pozriete do Starého zákona, tak tam nájdete pasáže, ako boh prikazuje Jonášovi, aby zničil celé mestá a podobné veci. Ale nikdy tam, na rozdiel od Koránu, nenájdete, že by boh povedal, že všetci veriaci majú urobiť to isté.

Islam káže zabíjať inovercov. O tom niet pochýb. A ak predsa len nejaké tie pochybnosti tu sú, tak iba v tom, či Korán a ďalšie zdroje islamu sú v súlade s vôľou Alaha, alebo sú od nej neraz na svetelné míle vzdialené; resp. či učenie proroka Mohameda bolo, alebo nebolo riadne pokrivené. Nepochybné je však to, že moslimovia považujú Korán za čisté slovo Alaha, resp. jeho proroka; aj keď sa v Koráne prikazuje vraždiť.

Ale to je možno len preto, lebo obeťami nemajú byť moslimovia, ale tí "zlí" - neveriaci!, ktorí nie sú schopní objaviť v Koráne "čistú svätú vôľu božiu", a preto sú nehodní žiť na tejto Zemi, aj keď, na strane druhej, Alah má úplne rovnaký prístup ku všetkým vierovyznaniam, vrátane ateistov, všetkým dovoľuje rozmnožovať sa, na žiadnu skupinu nezosiela špeciálne pohromy a ani žiadnu neuprednostňuje. A moslim, ktorý si, napr. z vyššie uvedených dôvodov dovolí o duchovnej čistote Koránu verejne pochybovať, alebo nebodaj nesúhlasiť s mnohými zvrátenosťami islamského práva, ten sa zároveň zahráva so svojim životom.

A preto, ak islam káže zabíjať inovercov, naozaj nemusíme mať obavy, ak moslimská menšina raz bude (k čomu vývoj smeruje) v EÚ majoritou. Alebo že by predsa len áno?

Pozn.: Tento článok je len tzv. súkromný. Zobrazuje iba na mojom blogu, nie na titulke Blogu Sme. Zvyšok článku si je možné z dôvodu, že takéto články nie sú, dúfam že len do času, na Blogu Sme žiadúce, prečítať tu: https://dennikn.sk/blog/__trashed-29/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.


Už ste čítali?