Verejné varovanie pred dúbravským poslancom M. Burkertom. A jeho 15 hriechov

Autor: Marcel Burkert | 1.11.2016 o 19:40 | (upravené 1.4.2017 o 23:44) Karma článku: 5,85 | Prečítané:  2177x

Na dúbravskom „facebooku“, na ktorý je napojených pár tisíc ľudí, bol poslanec Miestneho zastupiteľstva Bratislava–Dúbravka Vladimír Straka tak láskavý, že na ňom včera zavesil „článok“ špeciálne venovaný iba mne. Znie následovne:

Vazeni Dubravcania! Prepacte mi toto vyrusenie, ale chcem vas varovat pred panom poslancom Marcelom Burkertom!!!

Jeho cinnost (blogy, staznosti, podozrievanie, ohovaranie) je vyslovene hnana zlobou, spekulaciami, vymyslami, manipulaciou a SKODI celej DUBRAVKE! Bolo by to na dlho rozoberat detailne jeho cinnost, ale kto ma cas a chut, moze porovnat jeho negativisticke a vyslovene zle ciny - brani obnove DK, vadi mu parkovacia politika, detske ihriska, komplikuje jednanie o (ne)stavani Pri Krizi, rozbil medialnu komisiu, vynucuje si povinnost(!) zverejnovat jeho blogy v Dubravskych novinach, vadia mu hody, hrajuce sa deti na ihriskach, jednoducho uplne vsetko, navyse to vsetko podava formou polopravd a manipulativnych klamstiev. ( Porovnajte to, prosim s realitou (oprava ciest, chodnikov, detskych ihrisiek, skol, ziadne arogantne tvare na urade, ci dokonca zatvorene dvere, zlepsenie urovne novin, televizie, riesenie/zlepsenie parkovania, zvysenie bezpecnosti na prechodoch najma pri skolach a v neposlednom rade dosiahnutie pozastavenia stavby. Veci, ktore roky nikto neriesil (Harmincova, byvale PNS na Saratovskej a ine) sa riesia.
Ano, je este vela veci, ktore musi samosprava, starosta, uradnici, poslanci vylepsit. Ale NIE JE riesenim vrtat, podrazat, vymyslat problemy a neprinasat riesenia...

Ospravedlnujem sa za ten zlostny ton, ale som smutny, sklamany a nahnevany. A pisem iba svoj nazor, s nikym som sa neradil, neschvaloval, iba mi uz jednoducho "vyrazilo dekel". Proti zlobe treba bojovat a nie zatvarat oci. Dakujem za pochopenie a aj za reakcie nazory (hoci aj kriticke na moju adresu)
S uctou, vas poslanec (Vladimír Straka)

Na úvod by som rád položil otázku autorovi tohto varovania: Či som naozaj tak dôležitý, aby bol o mne napísaný špeciálny "článok". Zvlášť ak všetko čo je v ňom uvedené, už bolo X krát a od X ľudí, uvedené pod všetkými mojimi nepohodlnými článkami, ktoré som za posledný rok zverejnil na Dúbravskom FB. Týmito útokmi sa len dokazuje, že tunajšie vedenie dúbravskej samosprávy je na kritiku, aj keď vecnú, rovnako alergické, ako bolo alergické na jeho kritiku bývalé vedenie. A preto ten, čo si dovolí nejakú, hoci aj slušnú a vecnú kritiku, sa stáva triednym nepriateľom a je terčom rôznych urážok na FB, na ktorom sú hlavne priaznivci pravicovej koalície, ktorá má v dúbravskom zastupiteľstve takmer 100%-nú väčšinu. 

A druhá otázka znie: Pred čím konkrétnym má byť toto varovanie. Aby sa ľudia ku mne nepribližovali"? Alebo "len" pred tým, aby Dúbravčania nebodaj čítali moje vysoko "závadové články" ohľadne dúbravských vecí verejných, v ktorých by sa možno mohli dozvedieť, že nie všetko je tak ružové ako sa zdá byť?

Pán Straka vo svojom krátkom článku, alebo príspevku spomenul X rôznych tém a X rôznych obvinení voči mne. Budem sa im venovať rad radom. Moje komentáre, reakcie k jednotlivým obvineniam, sú napísané v kurzivách. (Sú trochu obsiahle, lebo takýto „guľomet“ sa dá očakávať v rôznych podobách pod mojimi ďalšími prípadnými nepohodlnými článkami, a preto som si dal záležať, aby som linkom na tento môj článok mohol odrážať (ak sa to vôbec dá...) podobné útoky, aby som moje reakcie na tieto nie vecné útoky nemusel stále odznova reagovať, písať to isté, lebo hlavne trólom by urobilo radosť ak by som rezignoval, a na krivé obvinenia konečne nereagoval, aby si verejnosť myslela, že nemám čím sa brániť a preto sú tie obvinenia zrejme pravdivé.... Takže v tomto smere pánovi patrí pánovi poslancovi Strakovi vďaka. Ušetrí mi tým množstvo času. Nebyť jeho podnetu, takto to zosumarizovať by ma samého asi nenapadlo). 

1. Jeho (Burkertova) cinnost (blogy, staznosti, podozrievanie, ohovaranie) je vyslovene hnana zlobou, spekulaciami, vymyslami, manipulaciou a SKODI celej DUBRAVKE! Bolo by to na dlho rozoberat detailne jeho cinnost, ale kto ma cas a chut, moze porovnat jeho negativisticke a vyslovene zle ciny...

a) Pánovi poslancovi a spol. zjavne vadia hlavne moje nepohodlné články, ktoré narúšajú starostlivo budovaný pozitívny obraz takmer jednofarebného miestneho zastupiteľstva na čele s rovnako farebným starostom. Je problém ma umlčať a tak nastupuje snaha spochybňovať ma s cieľom, aby moje články čítalo čo najmenej Dúbravčanov. V Dúbravských novinách sa to, aspoň zatiaľ darilo na 100%, keďže tam je brána nepohodlným článkom na 100 zámkov zamknutá už minimálne 3. volebné obdobie za sebou. Ale blogy a FB Dúbravka sa cenzúrovať nedajú, a to pre niekoho zjavne predstavuje problém, alebo nebezpečenstvo.

Pán poslanec, a ani nikto z tých poslancov, ktorí jeho iniciatívu otvorene hodnotia pozitívne, pre istotu neuviedol ani jeden môj článok, ktorý by mal byť hanou, zlobou, výmyslom a manipuláciou. Nehovoriac ešte o tom, že v čom konkrétnom.

b) Neviem o tom, že by som niekedy písal na niekoho sťažnosť. Ak nepočítam urgovanie urobenia poriadku s jednou reštauračnou prevádzkou v našom volebnom obvode, kde cca 2 mesiace nezaberali sťažnosti občanov sťažujúcich sa na porušovanie nočného kľudu. A ak som náhodu nejakú neopodstatnenú sťažnosť niekedy napísal, treba konkretizovať.

c) K "podozreniam", ktoré vyslovujem...: Niektoré otázky, ktoré občas položím v mojich článkoch, alebo v žiadostiach o informácie, uznávam, sú dosť nepohodlné. Ale k podozreniam majú ďaleko. Kto sa podozrivým cíti, za to ja nemôžem.

d) Pán Straka nepodložil ani svoje tvrdenie, že ohováram. Ale zrejme mal na mysli môj článok: Parkovacie špekulácie majú v Dúbravke podporu. Lebo jedným z dôvodov prečo nebol zverejnený v Dúbravských novinách bolo to, že som mal nepriamo obviniť tých, ktorí udržiavajú pri živote internú normu miestneho úradu (Podmienky pre užívateľov vyhradených parkovacích miest), ktorá tie špekulácie umožňuje. Ak by som ja napísal o pánovi Strakovi tak argumentačne nepodložený článok ako on napísal o mne, istotne by mal v rukách aspoň jeden dôkaz o tom, že ohováram.

2. brani obnove Domu kultúry Dúbravka (DKD)...

Nie je vysvetlené čím. Aby som do toho aspoň ja vniesol trochu svetla, tak uvádzam, že proti obnove DKD nemám vôbec nič. Kto neverí môže si pozrieť záznam zo zasadnutia miestneho zastupiteľstva september 2016, kde som hlasoval za poskytnutie mimoriadnych financií na opravy DKD. Ale čo je dôležitejšie, čo je tŕňom v oku mnohých poslancov, je to, že v decembri 2015 som požiadal vedenie samosprávy, aby pred tým, než miestna časť pristúpi k zásadnej rekonštrukcii DKD (pod zásadnou rekonštrukciou sa má na myslí hlavne vnášanie novej funkcie do budovy - vytvorenie priestorov do ktorých by sa mohol presťahovať celý miestny úrad) aby boli oslovení znalci, ktorí by mali zodpovedať zásadnú otázku. Poslanci a pán starosta sa však domnievali, že expertov asi môžu nahradiť sami svojimi laickými odhadmi a dohadmi. Urobilo sa pracovné stretnutie, kde cca 20 poslancov miestneho zastupiteľstva (celkový počet je 25) sa dohodli, bez rokovania v zastupiteľstve, bez komunikácie s občanmi bez diskusie s odborníkmi, že mojej požiadavke sa nevyhovie, resp. že DKD sa bude zásadne rekonštruovať bez zodpovedania zásadnej vysoko odbornej otázky. Aj keď dvaja nezávislý architekti z dvoch, ktorých má Dúbravka v komisii územného rozvoja, verejne ocenili moju výzvu na pozastavenie zásadnej rekonštrukcie, kým nebude zodpovedaná daná odborná otázka. A aj zdôvodnili prečo. Aj to pán Straka (radšej) zamlčal. Bližšie k tejto otázke tu: http://burkert.blog.sme.sk/c/400953/bodaj-by-nad-osudom-domu-kultury-ba-dubravka-rozhodla-odbornost-nie-strach.html

3. vadi mu parkovacia politika...

Nie je vysvetlené v čom. Tak sa o to pokúsim aspoň ja. Zrejme mu najviac vadí tá vec, že do redakcie Dúbravských novín som v apríli 2016 poslal článok: „V Dúbravke majú parkovacie špekulácie podporu“ (ktorého zverejnenie bolo odmietnuté). V článku som rozoberal môj návrh ako riešiť parkovacie špekulácie na vyhradených parkovacích miestach, ktoré konkrétne body platných podmienok užívania VPM by bolo potrebné zmeniť, a tiež som v ňom rozoberal, podľa mňa veľmi pochybné dôvody zamietnutia tohto návrhu zo strany miestneho úradu. Podstatnejšie ale dnes je to, a pán vicestarosta Dúbravky to myslím môže potvrdiť, že základ môjho návrhu, týkajúci sa tejto veci, bude súčasťou iných viacerých zmien, ktoré na schválenie miestnemu zastupiteľstvu v problematike vyhradených parkovacích miest pripravuje v súčasnosti miestny úrad.

4. vadia mu detske ihriska...

Som hotový bezcitný netvor... Ale pán Straka opäť neuviedol o čo konkrétne sa pri svojom tvrdení opiera. Ale tipujem, že tak tvrdí na základe toho, že som si na dúbravskom FB dovolil položiť v jednej diskusii opovážlivú, ale slušnú, vecnú a hádam aj demokratickú otázku: či zapojenie sa do hlasovacej mánie zvanej Žihadielko (do ktorej by sa každý vzorný občan mal bezpodmienečne zapojiť, ak nechce byť označený za triedneho, alebo sídliskového nepriateľa), je pre človeka aspoň trochu dôstojné - ak sa vezme do úvahy všetko to, to čo je uvedené v tomto článku: http://burkert.blog.sme.sk/c/399764/lidl-a-jeho-zihadielko-ak-nebudete-40-dni-poctivo-robit-klik-klik-ihrisko-nedostanete.html

5. komplikuje jednanie o (ne)stavani nahradnych bytov Pri Krizi...

Pán poslanec opäť zabudol vysvetliť, že v čom konkrétne. Už viac krát som ho na to vyzýval, ale doposiaľ používal len všeobecné ničím nepodložené frázy. A je dosť zvláštne. Zrazu, keď sa stalo známe, že minimálne tohto roku sa problémová stavba v danej lokalite stavať nebude, podporuje jednanie o nestavaní. Pritom v čase, keď hrozilo, že stavať sa môže za pár týždňov, brojil proti petícii PROTI ZNEHODNOTENIU POSLEDNEJ VÄČŠEJ SÚVISLEJ ZELENEJ PLOCHY v DÚBRAVKE plánovanou výstavbou náhradných nájomných bytov na mestských pozemkoch a ZA VYBUDOVANIE NOVÉHO PARKU v LOKALITE PRI KRÍŽI, a tiež brojil, svojim guľometom rôznych obvinení, proti mne, ako členovi petičného výboru. Bližšie o probléme výstavby náhradných bytov v danej lokalite tu: https://dennikn.sk/blog/je-dubravka-pan-primator-a-spol-menejcenna-ako-ruzinov/

6. rozbil medialnu komisiu...

Zabudol dodať, že väčšine členov komisie sa nepáčil, niektorých veľmi pobúril, môj počin, keď som na dúbravskom FB na prelome apríl/máj 2016 verejne vyjadril svoje pochybnosti  nad dodržiavaním plurality názorov v Dúbravských novinách a poukázal som na tendenciu cenzúry. Cenzúru v dúbravských novinách sme svojho času všetci ostro kritizovali. Bolo to však pred voľbami... (ktorými sa k moci v Dúbravke dostala pravicová koalícia).

Po tomto mojom počine sa dali veci do pohybu a členstva v komisii sa vzdali viacerí členovia, takže komisia prestala byť uznášania schopná.

V júni som sa vzdal funkcie predsedu mediálnej komisie (a hneď som za predsedu navrhol bývalého podpredsedu Vladimíra Straku) po tom, čo nikto z poslancov nepodporil môj návrh takzvaného pluralitného minima.

O dôvodoch zamietnutia návrhu som napísal článok, poslal do redakcie novín, a bude to malý zázrak ak „aj“ ten bude zverejnený... Pán Straka ako predseda komisie, sa o to môže zasadiť.

Len čo budem mať viacej času, napíšem o tom článok (kto chce môže sa ozvať, pošlem mu ho), kde uvediem „pluralitných dôvody“ na základe ktorých bol môj nepohodlný článok „Parkovacie špekulácie majú v Dúbravke podporu“ „stiahnutý z pripravovaného čísla Dúbravských novín, kde pôvodne neprekážal žiadnemu členovi komisie, ktorí pripravované číslo novín dostali k náhľadu. 

Rovnako by som postupoval, ak by autom spomínaného „závadového“ článku bol ktokoľvek iný. Hoci aj ten, kto v minulom volebnom období nechal cenzúrovať Dúbravského spravodajcu.    

Za zmienku možno ešte stojí, že zatiaľ jediný článok, akože kritický, ktorý sa od volieb do dnes (teda za cca 2 roky) do Dúbravských novín dostal,  je, ak ma zrak neklamal, článok o nedostatočných alebo zlých spojoch MHD odchádzajúcich z Dúbravky, lebo sa nimi nedá priamo dostať na najdôležitejšie miesta Bratislavy...

7. vynucuje si povinnost(!) zverejnovat jeho blogy v Dubravskych novinach...

Pán kolega nepovedal ktoré, a ako. Ja len tipujem, že je to hlavne tým spôsobom, že si dovolím o tendencii cenzúry v Dúbravských novinách, na rozdiel od iných, verejne hovoriť, čo môže, uznávam, vytvárať určitý tlak na to, aby v Dúbravských novinách bola riadne dodržiavaná pluralita názorov, ktorú zabezpečuje štatút mediálnej komisie, a ktorý zatiaľ nikto v tomto smere nezrušil.

Nikdy by som si nedovolil šéfredaktorke diktovať, čo má alebo nemá v novinách zverejňovať. Ak si niekto myslí opak som za to, aby šéfredaktorka zverejnila e-maily, ktorými som jej posielal články, ktoré by podľa môjho názoru mohli byť zverejnené v Dúbravských novinách.         

8. vadia mu (dúbravské) hody...

Vôbec nie. Ale opovážil som sa do redakcie Dúbravských novín poslať článok, ktorého som bol spoluautorom, a ktorého názov znel: „Hody tu nie sú kvôli kolotočom, ani burčiaku“. Dovolili sme si v ňom poukázať okrem iného na to, že jedna vec je perfektne zvládnutá organizácia hodov, zabezpečenie skutočne bohatého a pestrého programu pre všetky vekové kategórie, no druhá vec je tá, že duchovný aspekt, bez ktorého by hody ani nevznikli, ako mestská časť odsúvame, minimálne formálne, na vedľajšiu koľaj.

Ani tento článok v Dúbravských novinách zverejnený byť nemohol. Bola mu v nich venovaná jedna veta a komentár k nej. Z tohto komentára mohlo nejednému čitateľovi vyplývať, že autori článku sú možno náboženskí fanatici. Viac tu: https://dennikn.sk/blog/hody-tu-nie-su-kvoli-kolotocom-ani-burciaku/

9. vadia mu hrajuce sa deti na ihriskach...

Áno...väčšinu času trávim ich pozorovaním a rozmýšľaním ako by som ich najlepšie potrestal za to, že nesedia pri televízore, ale hrajú sa na čerstvom vzduchu, alebo ako zlikvidovať aspoň nejaké to detské ihrisko... Ale vážne: Moja reakcia, ktorú som dal k obvineniu č. 4, sa dá použiť aj na vyvrátenie bludu uvedeného pod č. 9.  

10. jednoducho uplne vsetko, navyse to vsetko podava formou polopravd a manipulativnych klamstiev:

Pán poslanec ani v tomto prípade svoje tvrdenia ničím konkrétnym nepodoprel. Ak by som ja napísal o pánovi Strakovi tak argumentačne podložený článok ako on napísal o mne, potom istotne by mal v rukách aspoň jeden dôkaz o tom, že šírim polopravdy a manipulujem. Nemám ale potrebu písať alebo postupovať tak ako on.

11. Porovnajte to, prosim s realitou(oprava ciest, chodnikov, detskych ihrisiek, skol), ziadne arogantne tvare na urade, ci dokonca zatvorene dvere, zlepsenie urovne novin, televizie, riesenie/zlepsenie parkovania, zvysenie bezpecnosti na prechodoch najma pri skolach a v neposlednom rade dosiahnutie pozastavenia stavby. Veci, ktore roky nikto neriesil (Harmincova, byvale PNS na Saratovskej a ine) sa riesia.

Nikto mi nenariadil, a ani nenaznačil (a to ani zo strany tých poslancov, ktorým sa článok kolegu Straku o mne páčil alebo páči) že ako často mám chváliť to, čo robí miestny úrad, pán starosta atď.

A nikto mi ešte nezakázal ani nenaznačil, že keďže som kandidoval za pravicovú koalíciu (ako aj pán starosta a celkovo 23 súčasných poslancov z 25) nesluší sa, aby som kritizoval nejakú činnosť, alebo nejakú nečinnosť starostu a pod., či už nato nejaký dôvod je, alebo nie. A a už vôbec nie na dúbravskom FB! alebo nebodaj v Dúbravských novinách!!!, veď ani za bývalého vedenia v novinách žiadna zásadnejšia kritika na adresu starostu a spol. nebola! ...

Už som to niekoľko krát, aj verejne v diskusiách povedal, že činnosť tohto vedenia miestnej časti hodnotím vo všeobecnosti pozitívne, pozitívnejšie ako to bolo za minulého. Možno ale asi robím chybu v tom, že to hodnotím len pozitívne a nie vysoko pozitívne a nespievam ódy a nemyslím si, že dobré veci sa v Dúbravke robili (alebo robia) len za tohto vedenia samosprávy. Nemôžem za to, že nesúhlasím s úplne všetkým čo sa robí alebo nerobí a v určitých veciach mám aj vážnejšie výhrady. Môžem iba za to, že si neviem rozkázať, aby som o nich mlčal. Neustále zabúdam, že treba plávať s prúdom, lebo inak (si) škodím...

Všetko pozitívne čo sa v Dúbravke spraví, o tom v prvom rade ľudí informuje šéfredaktorka novín, alebo neraz aj sám pán starosta Dúbravky na dúbravskom FB. Netvrdím, že to je zlé. Vôbec nie. Akú cenu to má ale opakovať aj z mojich úst? Navyše by to mohlo vyznieť tak, že sa chválim cudzím perím a mohol by to byť ďalší dobrý dôvod na kritiku mojej osoby.     

Okrem toho, možno nezaškodí pripomenúť, aj keď ani to sa zrejme nebude páčiť mojim kritikom, a pripomínam to verejne prvý krát, že: (drvivá) väčšina z toho čo sa ako verejné v Dúbravke vybuduje, alebo rekonštruuje, je vykonávaná nie rukami starostu a poslancov, nie z ich vreciek, ale hlavne z vreciek daňových poplatníkov a takisto činnosť menovaných, vrátane mňa ako poslanca, je platená daňovými poplatníkmi. Teda je našou povinnosťou, nie výsadou robiť alebo organizovať veci v prospech miestnej časti.

Ak má pán Straka záujem počuť aj iné hodnotenie činnosti samosprávy v tomto volebnom období, nie len také, ktoré mu imponuje, tak ako predseda mediálnej komisie môže aktívne osloviť alebo navrhnúť šéfredaktorke Dúbravských novín, nech za tým účelom osloví bývalého starostu, alebo ešte väčšieho kritika - bývalého poslanca za stranu Smer Jozefa Havrillu. Netreba sa báť toho, že by snáď mohli poukázať aj na prípadné negatíva, alebo niečo vytknúť.  

12. Ano, je este vela veci, ktore musi samosprava, starosta, uradnici, poslanci vylepsit. Ale NIE JE riesenim vrtat, podrazat, vymyslat problemy a neprinasat riesenia...

Opäť chýba akékoľvek vecné konkrétne podloženie, svedectvo, koho som podrazil, a aký problém som si vymyslel. Podložené je iba to, že žijem a som miestnym poslancom.  

Ja som na viaceré výzvy na dúbravskom FB odpočet mojej doterajšej poslaneckej činnosti spravil. Bol som k tomu viac krát vyzvaný. Napr. poslancom Husárom alebo občanom Jozefom Dúbravkom. Prečítať si ho je možné tu:  https://dennikn.sk/blog/cinnost-komunalneho-politika-nemusi-byt-hmatatelna-no-napriek-tomu-moze-byt-uzitocna/

Som zvedavý, či niekto z nich k odpočtu vyzve aj poslanca Straku a ďalších poslancov, alebo takéto výzvy sa týkajú len tých nepohodlných, a ak to tí nepohodlní spravia, tak ich budeme pre zmenu kritizovať za to, že tak spravili. Ako to voči mne spravili napr. páni Konôpka a Barlog.

Možno by niekoho zaujímalo, či pán poslanec Straka už priniesol nejaké svoje vlastné užitočné riešenie vecí verejných, alebo riešenia. (Tento článok si bude mať možnosť čoskoro prečítať, a teda aj možno povedať čím je pre Dúbravku, okrem toho že ma kritizuje, ako poslanec užitočný.

Mne vyčíta, že iba kritizujem... Ale to možno len preto, že on ma vôbec... nekritizuje...

Ospravedlnujem sa za ten zlostny ton, ale som smutny, sklamany a nahnevany. A pisem iba svoj nazor, s nikym som sa neradil, neschvaloval, iba mi uz jednoducho "vyrazilo dekel". Proti zlobe treba bojovat a nie zatvarat oci. Dakujem za pochopenie a aj za reakcie nazory (hoci aj kriticke na moju adresu). S uctou, vas poslanec (Vladimír Straka).

To posledné, ten posledný odsek nebudem komentovať.

Chcel by som ale povedať to, že ma dosť prekvapilo, ako veľa Dúbravčanov na FB daný článok poslanca Vladimíra Straku pozitívne ohodnotilo bez toho, aby si vypočuli aj druhú stranu a môžem len dúfať, že sa k danému varovaniu poslanca Straku pred poslancom Burkertom nejako vyjadrí starosta a tí miestni a dúbravskí mestskí poslanci, ktorí navštevujú dúbravský FB, či povedia, že v tomto štáte (aspoň zatiaľ) nikto občanom, vrátane poslancov, vyjadrovať svoje názory nezakázal, aj keď tieto môžu byť pre mnohých nepríjemné, a že nie je potrebné pred nimi varovať, ale vecne na nich argumentovať bez používania slovného „guľometu“ obvinení. Myslím si, že demokracia si to zaslúži.

Osobne považujem článok, resp. príspevok pána poslanca Straku za niečo veľmi nešťastné. Po jeho prečítaní akoby som sa vrátil v čase späť o rovných 27 rokov, do jesenného času, keď som mal 21 rokov, kedy som články nepísal, ale vylepoval po vitrínach obchodov plagáty proti režimu ktorý potlačoval slobodu slova a nie len slova, a tí, čo si dovolili niečo na režime kritizovať, boli (triednymi) nepriateľmi svetlých zajtrajškov, podobne ako ja dnes v očiach kolegu Straku a kto vie či aj nie v tých, čo jeho článok pozitívne ohodnotili.

Ešte by som chcel doplniť odpočet pána Straku, resp. uviesť aj ďalšie moje hriechy, viny a pod., ktoré mi sú na dúbravskom FB vytýkané, alebo pripisované.

13. propaguje Kotlebu...

Nie, len som si v jednej diskusii na Dúbravskom FB v súvislosti so zrušením koncertu údajného neonacistu, ktorý mal mať vystúpenie v DK Dúbravka (ráno pred koncertom bol DK pre poruchu uzavretý, koncert sa nekonal) dovolil poznamenať, že ak je Kotleba fašista, tak patrí za mreže aj s jeho podporovateľmi ktorí ho zvolili do parlamentu: http://burkert.blog.sme.sk/c/406860/ak-je-kotleba-fasista-patri-za-mreze-aj-s-jeho-209-779-podporovatelmi.html

14. zviditeľňuje sa, aby bodoval u voličov...

Na FB sa zviditeľňuje, či už pozitívne alebo negatívne, svojim spôsobom každý kto na neho prispieva. Ja sa tam zviditeľňujem asi stále dosť málo negatívne, keďže moju negativitu je nutné ešte viac zvýrazňovať, napr. iniciatívou, akú predviedol poslanec Straka.

Ak by som chcel populisticky bodovať u voličov, nikdy by som nepodal vysoko nepopulárny návrh na zvýšenie poplatkov za užívanie vyhradených parkovacích miest. Tieto miesta má v Dúbravke cca 40% držiteľov áut a teda aj značná časť voličov, ktorí mi vo voľbách dali svoj hlas a od ktorých tým pádom, minimálne z toho dôvodu, sotva môžem očakávať, ak budem kandidovať, že mi dajú svoj hlas opäť. Stačí, že tak urobí polovica z nich a skončím hlboko pod čiarou zvoliteľnosti. Na strane druhej, očakávam, že zastupiteľstvo tento návrh prijme, lebo si myslím, že je pomerne kvalitne odôvodený piatimi zásadnými dôvodmi, vrátane toho, že Dúbravka má jedny z najnižších poplatkov za VPM a miestnej časti chýbajú financie na veľmi dôležité veci, ako je oprava škôlok, chýbajúce územné plány zón, ktoré spôsobujú aj také problémy ako je teraz v súvislosti s výstavbou náhradných bytov Pri kríži atď. atď.

Vyhradené parkovacie miesta sú vymoženosť, nie nevyhnutnosť pre tých čo ich majú. Väčšina ich nemá, a nesťažujú sa.

Mestská časť, ak tento návrh prijme, bude z neho profitovať. Negatívnu smotanu však za tento návrh zlizne hlavne jeho autor. Teda poslanec Marcel Burkert.   

Preto kladiem ďalšiu „záškodnícku“ otázku: Kto sa tu teda populisticky zviditeľňuje, resp. kto ďalší z poslancov si dovolil navrhnúť podobný nepopulárny, aj keď pre Dúbravku užitočný návrh?      

15. Šikanuje, terorizuje úradníkov na úrade a podáva nezmyselné žiadosti...

Stačí to už iba niečím konkrétnym podoprieť. Áno, podal som pár žiadostí o informácie s nepohodlnými otázkami na úrad, a tiež pár nepohodlných, ale vecných článkov do redakcie Dúbravských novín, ktoré neboli zverejnené a ja to rešpektujem. A bol by som rád aby pán Straka, a nie len on, rešpektovali moju slobodu slova či už na blogu alebo na Dúbravskom FB.      

Z Á V E R:

Keď si pán Straka, alebo niekto jemu podobný dovolí osobnú kritiku mojej osoby, volá sa to dobročinnosť v záujme Dúbravky. Keď si dovolím vecnú kritiku ja, volá sa to podlosť a ohrozovanie záujmov Dúbravky.           

Nebolo pre mňa nič príjemné písať kritický článok napr. v súvislosti s domom kultúry a stať sa tak "zradcom" pravicovej koalície. Žiaľ, okrem jedného poslanca - Martina Mlýneka, sa kriticky na to, čo sa deje, alebo dialo v súvislosti s plánmi okolo DKD, pokiaľ viem, doteraz nevyjadril žiaden iný poslanec. Nemám inú reálnu možnosť s tým niečo robiť, len na to poukázať. Že znalci by mali mať v tak vysoko odbornej otázke prednosť pred laickými názormi. Žiaľ, týmto sa pre istotu nechce, alebo nechcela dať možnosť vyjadriť sa. Zo strachu.

Účel prostriedky nesvätí a teda ani mlčanie o nepohodlnej skutočnosti v súvislosti s DKD nesvätí záujem nenaštrbenia čistej povesti pravicovej koalície, aby nás po voľbách nevystriedal niekto zlý a nenapáchal v Dúbravke škody.

Ak v našom konaní budú náznaky arogancie moci, domýšľavosti, falošnej lojality, alebo solidarity, povyšovanie strachu z pribratia znalcov na zodpovednosť, alebo tieto náznaky nebodaj budú rásť, nie ubúdať, je len otázka času kedy sa k moci v Dúbravke dostanú iní. Samozrejme, to je len môj pohľad, ktorý môže byť skreslený, alebo aj v rozpore s realitou. Žiadne náznaky možno neexistujú.      

P.S.:

Ak to takto vyzerá v malej politike, ako to asi vyzerá v zákulisí tej veľkej?

Doplnené 11 dní po zverejnení článku: Autor varovania bol na neho hneď upozornený. Doposiaľ svoje obvinenia ničím nepodložil, aj keď bol k tomu hneď vyzvaný. Ďalšou "zaujímavosťou" je to, že aj keď som na dúbravskom FB označením mena poprosil všetkých poslancov miestneho zastupiteľstva ktorí sú napojení na tento FB (je ich zhruba 2/3) a aj pána starostu a jeho manželku, mestskú poslankyňu, o vyjadrenie, či schvaľujú daný útok svojho kolegu, na otázku neodpovedal nikto. Len traja poslanci si ešte kopli.        

Link na dúbravský FB: https://www.facebook.com/groups/44252769489/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Okolo majetku Bašternáka sa dejú čudné veci

Ako skončí majetok odsúdeného daňového podvodníka?

Stĺpček Jakuba Fila

Snáď si tie deti tú tvár Smeru nebudú pamätať

Nahnevaný Fico sa snaží pôsobiť milo a vtipne, je však skôr trápny.


Už ste čítali?