Odkaz moslimským komunitám po udalostiach v Nice a v Nemecku 7/2016

Autor: Marcel Burkert | 4.8.2016 o 11:55 | (upravené 24.4.2017 o 9:22) Karma článku: 7,35 | Prečítané:  1264x

To je úľava!... Mohamed v Nice možno nezavraždil kamiónom desiatky nevinných civilistov ako člen teroristickej organizácie Islamský štát, ale "len" z vlastného presvedčenia..., alebo možno "len tak"..., 

nanajvýš kvôli nejakej psychickej poruche...

Podobne je "úľavou" aj zistenie polície, že tisíce potencionálnych islamských teroristov po Francúzsku a Nemecku síce behá, ale je potešiteľné, že sa o nich vie...

Aby nebolo všetko len "ružové"..., zarmucujúce je na strane druhej napr. to, že z moslimských komunít žijúcich v EÚ sa neraz ozývajú vážne obavy z útokov voči nim...

Je to zaujímavé - útoky na nevinných civilistov (vrátane tých ku ktorým sa neprihlási žiadna teroristická organizácia ale kde zistené skutočnosti nasvedčujú tomu, že išlo o nábožensky motivované činy so znakmi teroru), ktoré sa v poslednej dobe v EÚ odohrávajú pomaly ako na bežiacom páse (viď prípad z prvej polovice júla v Nice a Nemecko posledných dní - 4 útoky za 7 dní), majú na svedomí jedinci s koreňmi v krajinách, kde islam, aj so svojimi zvrátenými článkami, znamená oveľa viac ako čokoľvek iné, no napriek tomu moslimské komunity, podľa toho čo čítam v médiách, skôr vyjadrujú obavy z útokov voči moslimskej menšine v EÚ, než obavy z pokračujúcich útokov na civilistov, hlavne inovercov, v mene pokriveného Allaha.  

ODKAZ MOSLIMOM:

Všetky moslimské komunity žijúce v jednotlivých mestách EÚ by sa mali V PRVOM RADE verejne dištancovať od zvráteností v Koráne, ďalej v moslimskom práve šaría a v moslimskom životopise proroka Mohameda s mnohými, nie že negatívnymi, ale totálne zvrhlými vzormi správania sa. ALE NIE, tieto komunity ich vo všeobecnosti plne rešpektujú, lebo to čo je v Koráne, to je pre nich čisté slovo božie a to čo robil prorok Mohamed (pokrivene vykreslený v moslimských spisoch) tak to je pre nich vzorové nasledovanie vôle božej...

AŽ POTOM by malo, alebo mohlo zo strany moslimských komunít nasledovať odsudzovanie teroristických útokov a ďalších zvrhlostí, ktoré sa odvolávajú na plnenie vôle Allaha. Vlastne to potom ani nebude potrebné, lebo ak sa tieto komunity dištancujú od vyššie uvedeného, tým pádom je všetkým obyvateľom EÚ jasné, že tieto vraždy a násilnosti nemajú s väčšinovou alebo skutočnou moslimskou vierou nič spoločné.

ALE oveľa jednoduchšie je pokrytecky odsudzovať len samovražedné a iné útoky vykonané v mene Allaha, resp. na základe určitých článkov islamu (čo je vlastne to isté), ako odsúdiť zdroj ich motivácie – teda články islamu, ktoré sú nenávistné. Je to choré - odsudzovať likvidáciu inovercov a súčasne prejavovať úctu k tomu, čo na túto likvidáciu nabáda.

Netvrdím, že moslimské komunity žijúce v EÚ nemajú právo vyjadrovať svoje obavy z útokov proti nim ako odpoveď na rastúce islamské teroristické útoky na súčasnú majoritu EÚ. Tvrdím len, že bez toho, aby tieto komunity najprv spravili to, čo je uvedené vyššie v ODKAZE, ich obavy (popri terore, ktorý sa tu pácha na základe zvrátených článkov islamu, ktoré aj oni vo všeobecnosti považujú za čisté slovo Allaha), budú vyznievať nechutne komicky.

Fakt, že islam má potenciál inšpirovať k násiliu na nevinných ľuďoch, alebo dokonca aj k samovražedným útokom, bol už veľakrát preukázaný. Nikto nemôže poprieť, že najväčší zdroj ideologicky motivovaného násilia vychádza z islamského prostredia.

Preto dovtedy, kým islamská kultúra nepostaví, resp. moslimskí predstavitelia nepostavia cenu ľudského života, aj keď pôjde „len“ o inovercov, nad poslušnosť k silne pokrivenému „Allahovi“, mnohí moslimovia neprestanú v jeho mene zabíjať. 

Zodpovedné za to sú vo veľkej aj mlčiace moslimské komunity v EÚ.

Tlačme preto, ako len môžme na zastavenie tohto alibizmu a pokrytectva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Spieval antisemitské texty a vystupoval v Paneláku. Rogel čakal na zatknutie 30 rokov

Polícia zadržala v akcii Šašovia deväť ľudí za extrémizmus.

Dobré ráno

Dobré ráno: Bielorusko zostáva diktatúrou. Čaká ho majdanizácia?

Lukašenko Bielorusku vládne 26 rokov.


Už ste čítali?