Kto oklamal voličov viac. Diel druhý - Poznanie

Autor: Marcel Burkert | 31.5.2016 o 23:55 | (upravené 29.8.2016 o 13:10) Karma článku: 4,86 | Prečítané:  1285x

Poznanie je základom každej úspešnej liečby. Nie som lekár, ale prečítal som nejaké tie knihy a články neortodoxných lekárov, ktorí sa zhodujú minimálne v tom, že 

pozitívna zmena u pacienta so závažným onemocnením nie je možná bez jeho pokory. S ňou súvisí aj poznanie, že ťažká karma alebo ťažké zdravotné problémy nie sú výsledkom náhody, ani prekliatia, ani "slepého osudu", ani výsledkom ľubovôle a ani skúšok, ktoré sú najčastejšie pripisované Stvoriteľovi, ale sú výsledkom predošlých činov, ktorých súčasťou je nie len "hrubohmotné" konanie, ale aj myslenie, cítenie a postoje, vrátane činov z tzv. minulých životov. A tak ako je to s jednotlivcami, tak je to aj s národmi a pod. 

Ako som už viac krát povedal, som voličom SaS a ako bloger osobne považujem za dôležité, kritizovať aj, alebo v prvom rade chyby strany ku ktorej mám názorovo najbližšie - teda začínať od seba, resp. v tomto prípade od najbližšej strany. Ak už pre nič iné, tak hoci len z toho dôvodu, že na Fica a spol. sa za tie roky zniesli už tony kritiky. A výsledok? Je tretí krát premiérom a navyše s výhľadom, že ním bude aj štvrtý krát; alebo niekto z jeho strany.    

Ak stredopravé strany na čele s SaS chcú tomu zamedziť, a realizovať svoje volebné programy, je potrebné začať nie od Fica, ale od seba - liečiť seba.     

Preto s úmyslom pokúsiť sa prispieť tým najmenším dielom k liečbe najsilnejšej opozičnej strany - SaS, som z pomerne bohatej diskusie k môjmu predošlému politickému článku, vybral tie naj pichľavejšie príspevky, ktoré ak už neodstránia ako skalpel choré tkanivá z celku, vyžadujúce si chirurgický rez, možno ich aspoň pošteklia: 

11) Pred voľbami som pravidelne kládol nádejným kandidátom SaS za poslancov NR SR otázku: Prečo by som vás mal voliť, keď nechcete vládnuť, resp. keď vládu so Smerom ani len nepripúšťate a šanca na zostavenie vlády bez Smeru alebo ĽSNS je minimálna? Ako chcete naplniť aspoň časť svojho volebného programu? Mám vás voliť iba preto aby ste obsadili pár opozičných foteliek v parlamente? Nuž, výsledok bol taký, že odpovede som sa ani u jedného nedočkal. 

12) Principiálnosť a zásadovosť SaS je falošný mýtus, kde najlepším dôkazom je ich konanie po voľbách, keď by radi šli do koalície s SNS, pričom so Smer-om ale nie, a pritom pokiaľ medzi tými stranami je nejaký kvalitatívny rozdiel, tak skôr v neprospech SNS. Konanie zástupcov SNS za vlády Mečiara a potom aj za vlády Fica prekonávalo ako HZDS tak aj Smer. Na to nestačí vymeniť predsedu strany. V strane sú mnohí politici ktorí boli svedkami mnohých zlodejstiev a vzorovo vtedy mlčali.      

13) Už len z matematického hľadiska, keby vstúpila do vlády SaS, tak pravicové strany by mali šancu presadiť viac a viac aj ustrážiť a zmeniť. Ale keď si ctíme "princíp" - buď to bude mojom, alebo bezo mňa..., vtedy sa nedá nič robiť. 

14) Ešte pred voľbami som kvitoval Miškovov postoj, ktorý jednoznačne vyhlásil, že ak by mal možnosť, do vlády s Ficom by určite šiel. Pretože z opozičnej lavice sa žiadny program ani zmena naplniť nedá. Ak by sa bol Sulík zamyslel a ustúpil zo svojho ega, mohol by byť vo vláde a spolu s Bugárom, Dankom, či Procházkom, a takto by si zo svojho volebného programu mohol presadiť o dosť viac ak z pozície opozičnej strany. Takto stratí ďalšie štyri roky a čo bude po nasledujúcich voľbách? Možno to isté čo teraz. Možno nás ale Sulík s Matovičom prekvapia ďalším predvolebným prehlásením, že so Smerom, Mostom-Hídom, s SNS a Sieťou nikdy do vlády nepôjdu. Tak ostanú oni dvaja, Kotleba, Kollár a nejaký novotvar vzniknuvší pred voľbami.

15) Základným problémom nie je to, že SaS odmietla ísť do koalície, bolo to jej právo, základným problémom je ale to, že útočí hlúpo a nezmyselne na tých, čo do tej koalície šli a do čoho im v podstate nič nie je. 

16) Jedno nechápem, prečo je pre SaS-károv koalícia so Smerom nepredstaviteľná a koalícia s SNS už áno. Predsa principiálnosť buď je alebo nie je, ale určite nie je niečím čo má vypínač, ktorým sa zapína len v prípade potreby.

17) To či zlyhá politika strán Sieť a Most-Hid ešte nevieme, ale to, že zlyhala politika OĽaNO a SaS už ale vieme, a predpoklad, že po ďalších voľbách budú opäť v opozícii, hraničí s istotou. Pri ich radikálnom postoji, byť proti všetkým, nič iné možné asi ani nie je.  

18) Rozhodujúci je program strán Most - Híd a Sieť a nie nejaké predvolebné vyjadrenia, že som Smerom nie, ktoré pritom Matovič a Sulík neustále úspešne spochybňovali. 

19) Skúsim iný pohľad. Čo ak by bol Sulík rokoval s Bugárom a Procházkom pred ich vstupom do koalície o tom, že pôjde do nej aj on a Bugár s Procházkom by dali Ficovi nôž na krk, že do vlády pôjdu len za podmienky, ak v nej bude aj Sulík? Ak by to Fico odmietol a Bugár s Procházkom by aj napriek tomu išli do vlády s Ficom, vtedy by sa dalo jednoznačne povedať, že zradili. 

20) Tvrdenie, že po marcových voľbách bolo možné zložiť koalíciu bez Smeru a ĽSNS je blud. 
Aj v prípade, že by bolo pravdou, že šéf SNS Danko preferoval pravicovú vládu, snem SNS rozhodol inak. Predstava, že by Danko a ostatní poslanci SNS spáchali politickú samovraždu tým, že by sa neriadili uznesením snemu ich strany je nezmyselná a v podstate hlúpa. Kým Bugár a Procházka mali pre svoje konanie súhlas straníckych štruktúr, tak Danko nie.


21) Ak čítam výplody ľudí, ktorí sú nesmierne nadšení nad poklesom preferencií KDH, Siete a Mostu-Híd, tak žasnem. Oni sú nadšení nad tým, že budú jediným kohútom na opozičnom smetisku. A pokiaľ sa hovorilo, že voliči Smer-u sú takí jednoduchší, tak pre tých nadšencov nejaký výraz, ktorý by neporušil kódex správania, nemám.

22) Niekedy uvažujem, či Sulíka a Matoviča neplatí Smer, keď výsledkom ich pôsobenia sú roky v opozícii, po ktorých s vysokou pravdepodobnosťou budú zase len roky v opozícii.

23) Voliči a predstavitelia SaS, uvedomujete si s plnou vážnosťou, že čím menej zle bude Fico a spol. vládnuť, tým horšie pre vás resp. vaše preferencie?

Nemali by ste im za ich kauzy ďakovať? Veď inak by ste vo voľbách toľko hlasov zďaleka nezískali.

Uvedomujete si, že mnohé volebné hlasy ste získali len vďaka sľubu "S Ficom do vlády nie!" ?

Ak by v súčasnej vláde bolo viac stredopravicových pravicových strán, podvádzalo by sa podľa vás menej?     

Súvisiace články: 

- Peter Pollák z OĽaNO spolupracoval so zlodejmi a mafiánmi 4 roky a nikomu z osvietených pravicových strán to nevadilo:  http://burkert.blog.sme.sk/c/411050/peter-pollak-z-olano-spolupracoval-so-zlodejmi-a-mafianmi-4-roky.html 

- Kaliňákovi pomohli do kresla ministra vnútra kamaráti Sulík a Matovič:  http://marcelburkert.blog.pravda.sk/2016/03/24/kalinakovi-pomohli-do-kresla-kamarati-sulik-a-matovic/

- Ostatné súvisiace: http://burkert.blog.sme.sk/t/49416/bojovnikom-proti-ficovi-atd

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?