Páni Sulík a Matovič, dosť bolo alibizmu a nezmyselných sľubov

Autor: Marcel Burkert | 4.4.2016 o 12:05 | (upravené 6.10.2017 o 18:17) Karma článku: 9,01 | Prečítané:  3173x

Po mojich kritických povolebných článkoch na adresu lídrov „skutočnej pravice“, teda pánov Sulíka a Matoviča, sa na mňa spustila kritika, ktorú by som zhrnul do jednej krátkej vety: 

Pán Sulík a aj pán Matovič splnili svoj hlavný predvolebný sľub! Tak prečo ich Burkert kritizujete!?...

Prečo? No preto, lebo so svojimi atraktívnymi, vábivými volebnými programami si môžu, rovnako ako ja - volič strany SaS, ako aj mnohí ďalší voliči, maximálne tak vytapetovať kúpeľne.

Ak väčšinového voliča SaS alebo OĽaNO uspokojuje, že títo páni do bodky naplnili svoj hlavný, alebo „najťažšie“ splniteľný volebný sľub, že: "Do vlády so Smerom nikdy! aj keby mal tento zničiť všetky tie skvelé veci, ktoré sme pre tento štát spravili v období 2010 - 2012"...,

mňa osobne toto absolútne neuspokojuje. Naopak.      

Skvelé volebné programy určené len do ideálneho počasia neuznávam, lebo aj keby boli vyrývané zlatom, sú na nič.

Ak nepočítame kúpeľne, vitríny a latríny...  

Sulík s Matovičom mi pripadajú ako nadrogovaní, akoby žili v nejakej bubline, len nie v reálnom svete. Predsa nemôžu byť tak primitívni, zadubení, alebo silne krátkozrakí, aby verili, že raz vo voľbách dostanú toľko hlasov, že zostavia vládu sami, teda bez tých ktorých označujú za zradcov, zlodejov, mafiánov, kamarátov mafiánov, podvodníkov ktorí nechcú ísť na detektor lži, nacionalistov, komunistov, fašistov... a že táto ich vláda bude tak pevná ako Svätoplukove prúty..., takže ak sa opäť raz nerozkamarátia a nevylejú na seba vzájomne špinu, táto idylka by mala vydržať aspoň jedno volebné obdobie...

Čo príde potom? Odpoveďou je staré známe – treba žiť tu a teraz...  

Voliči SaS a OĽaNO, môžete ma kritizovať koľko chcete, ale na rozdiel od (drvivej) väčšiny z vás, sa budem snažiť pozerať aj trochu ďalej od nosa. 

Netvrdím, že návrhy, na ktoré dávam odkazy pod článkom sú ideálne, ale tvrdím, že kto ich chce kritizovať, jeho kritika nie je namieste, kým sa tie návrhy v praxi aspoň nevyskúšajú; či skutočne nie sú lepšie ako to, čo už tu 3. desaťročie „ f u n g u j e “.            

Každý politik by si mal uvedomiť, že tu existujú nie len jeho voliči, ale aj voliči iných strán, ktorí nie sú podradní ani menejcenní, a ich strany, ak sa dostali do parlamentu, takisto majú, resp. mali by mať právo priamo sa spolupodieľať na spravovaní vecí verejných a to v takej miere, koľko hlasov vo voľbách získali. O nič viac o nič menej.

Ak môže s vládou Smeru spolupracovať napr. nominant opozičnej OĽaNO, ak môžu v parlamente v spoločných laviciach rokovať a hlasovať „zlodeji“ spolu s „čestnými“, prečo by to nemohlo tak byť aj v správe vecí verejných, teda vo vláde a na ministerstvách?

Áno, celkom určite by to malo svoje nevýhody, nebolo by jednoduché spoločne vládnuť s najväčšími kritikmi, ALE o to viac by sa mohli alebo museli hľadať dlhodobé riešenia, nie len krátkodobé, ktoré každá nová vláda ruší, keď prichádza so svojimi, ako inak, vždy s ešte lepšími..., a preto naša krajina tak napreduje... 

A bolo by tu, okrem iného, s veľkou pravdepodobnosťou aj menej kradnutia. (Pozn. Ak chcú voliči argumentovať, že kradnú a zle robia všetci, načo potom chodia voliť?) 

Ak by toto malo byť čo i len jedným pozitívom, bol by som jednoznačne za kombinovanú vládu. Minimálne za jej vyskúšanie. 

Zvlášť keď je zjavné, že čisto ľavicovým, alebo čisto pravicovým vládam, odzvonilo.

Nemajú na výber. Buď budú vzájomne spolupracovať, alebo sa o to aspoň snažiť, alebo body budú naďalej získavať extrémisti so všetkým čo s tým súvisí a to až do vtedy, kým si aj naša "skutočná pravica" konečne uvedomí, že musí sa hrať s kartami aké sa rozdajú a že veľkohubé vyjadrenia, ktoré roky produkovala, boli na nič.  

Toto vidí každý. Okrem Sulíka, Matoviča a ich nekritických prívržencov.  

Ale na to aby sme kombinovanú pomernú vládu aspoň vyskúšali, na to sa musia lídri „skutočnej pravice“ a „skutoční bojovníci“ proti korupcii (ktorí ak mali svoju šancu, tak neiniciovali ani len odpolitizovanie polície), vzdať alibizmu, silnej krátkozrakosti, alebo slepej viery.

Ibaže im súčasný stav vyhovuje, teda iba kritizovať, polarizovať, útočiť (týka sa to v 1. rade Matoviča), nebyť za nič zodpovední a ešte za to aj brať peniaze.          

Záver: 

Pred tým než sa do mňa v diskusii začnete navážať,  

chcel by som pripomenúť, že už niekoľko rokov poukazujem na to, že Fico tzv. pravicu sám nespasí. Poukazujem na biedu tzv. pravice, ktorá napriek tomu, že si výdatne pomáha Ficom a zlodejstvami jeho verných, prehráva. V tom nie je náhoda.

Každý jednotlivec, každá politická strana, každá opozícia či koalícia by mala začať od seba. Ja sa o to snažím. Či sa mi to darí, neviem posúdiť. Ale viem, že politici a politické strany sú na kritiku zvonku dokonale imúnni. Môžu, ak nie sú úplne zadubení, počuť iba na kritiku z vlastných radov; ak tých, ktorí si ju dovolia, neoznačia za zradcov.  

Keby sa pravicové politické strany podľa toho správali posledné 4 roky, po voľbách 2016 by Fico vládu určite nezostavoval.

Preto budem ako bloger kritizovať alebo poukazovať na alibizmus, dvojaký meter, pokrytectvo a krátkozrakosť v prvom rade u tých politikov, ku ktorým mám inak názorovo najbližšie. 

Súčasná úroveň SaS a OĽaNO nie je základ na ktorom môže vyrásť niečo zdravé a trvalé. 

Súvisiace články I: 
- A to je zle?: http://nazory.pravda.sk/koment... 
- Deliace čiary: http://nazory.pravda.sk/koment... 

Súvisiace články II:

- Kombinovaná vláda: http://burkert.blog.sme.sk/c/407318/kombinovane-pomerne-zlozenie-vlady-eliminacia-vlad-s-r-o.html

-10 účiných spôsobov ako eliminovať ambičákov a vlády s.r.o. http://stopalibizmu.blog.sme.sk/c/312878/je-tu-minimalne-10-ucinnych-sposobov-ako-eliminovat-ambicakov-a-vlady-s-r-o.html

- 17 otázok na ktoré Sulíko-Matovičovci majú problém odopovedať: http://burkert.blog.sme.sk/c/408131/17-otazok-na-ktore-suliko-matovicovci-nemaju-odpovede.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Keď sa stretnú dvaja vodcovia (píše Samo Marec)

Vodcovia majú problém ustúpiť. Nemusí to však byť dobrá správa.


Už ste čítali?