Samovražedné útoky ma už nešokujú

Autor: Marcel Burkert | 22.3.2016 o 23:05 | (upravené 24.4.2017 o 9:21) Karma článku: 14,12 | Prečítané:  1849x

Dostavuje sa už iba ľútosť. Ľútosť a potom bezmocnosť. Bezmocnosť nie voči tým, ktorí si nechali vymyť mozgy do tej miery, že sú pre svoju „spásu“ odhodlaní odpáliť sa v dave, ale voči tým, ktorí majú tú moc problém účinne riešiť.

Ale namiesto toho, možno aj v dobrej vôli aj z presvedčenia, neviem, akoby robili všetko možné aj nemožné pre to, aby tento problém narastal; počnúc tolerovaním či dokonca obhajovaním zdroja týchto útokov. A keďže majú sympatizantov viac než dosť, darí sa im.  

Je mi zle, keď z ich úst počujem alebo čítam periodicky opakujúce sa frázy po každom samovražednom teroristickom útoku a to napr.: Sme šokovaní! Odsudzujeme akékoľvek teroristické útoky! Nedáme sa zastrašiť! Nesmieme pripustiť, aby tieto útoky viedli k šíreniu nenávisti! Musíme urobiť všetko pre to, aby organizátori útokov boli potrestaní! Také niečo sa už nesmie opakovať!... Proti terorizmu musíme postupovať spoločne!... 

P.S.:

Nie je to až tak dávno keď v Európe vládla ideológia, ktorá posielala ľudí do koncentračných táborov. Dnes v mene inej ideológie sú opäť zabíjaní ľudia. Ale verejnosť je mnohými top politikmi, novinármi a predstaviteľmi 3. sektoru vyzývaná, aby zachovala kľud a nenenechala sa ovládať emóciami. Pritom za extrémizmus sa začína považovať, alebo sa už považuje, čo i len verejne položená otázka, alebo prejavená pochybnosť, či naozaj je ten zdroj tak mierumilovný. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto z daňových zmien získa viac a odkedy? Pozrite si prehľad

Zmení sa daň z príjmov 
aj nezdaniteľné minimum.

Kým nerobil hudbu, topil sa. Raper Dave vyhral ceny Mercury

Albumom Psychodrama mení britský rap.


Už ste čítali?