Bilbordoví dlžníci, užitoční idioti, alebo?

Autor: Marcel Burkert | 19.2.2016 o 23:55 | (upravené 3.3.2016 o 18:01) Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1957x

Na základe neustáleho vznikania nových "stredopravých" politických strán začínam pomaly dúfať, že raz príde čas, keď si každý "stredopravý" politik obstará svoju vlastnú stranu a napokon, pri troche šťastia, 

to možno skončí tak, že už nebudeme voliť politické strany, ale konkrétnych ľudí - bez obáv z prepadnutia hlasov. Možno úplná utópia. Nevadí, nie o tom som chcel. Prejdem hneď k veci: 

Je zlé až tragikomické, že každá stredopravá politická strana kope, zvlášť keď nie je pri moci, za seba. A súčasne proti tým s ktorými v prípade možnosti zostaviť vládu nemá, alebo nebude mať najmenší problém spolupracovať. Načo sú potom všetky tie strany a osobné útoky? 

Z toho karnevalu sa nemôže radovať a tiež prebohato ťažiť, bez pohnutia prstom, nikto iný len majster slova a populizmu - Dr. Robert Fico and company. A to nie len tým, že značnú časť za neho urobia "stredopraví politici", ktorých nemusí ani nijako zvlášť kritizovať, keďže títo sa neraz navzájom sami napádajú a minimálne v tomto smere si aj sami vystačia, ale hlavne tým, že z prepadnutých hlasov mnohých neúspešných stredopravých strán si vo voľbách úplne legálne najviac Smer-SD.   

nie je to iba zásluha prehnane ambicióznych lídrov tých stredopravých strán, ktoré vo voľbách ostatnú za bránami parlamentu. Je to aj zásluha tých stredopravých lídrov, ktorí svoje lodičky nakoniec do parlamentu doplavia. Lebo o to im zjavne hlavne išlo a ide. Nie o skutočnú zmenu chorých pomerov na Slovensku. Tá je až maximálne tak druhoradá. Ak by im totiž v 1. rade išlo o skutočnú zmenu urobili by maximum pre to, aby vo voľbách neprepadol ani jeden hlas venovaný nejakej stredopravej strane. Nič také som si aspoň ja osobne nevšimol. Pričom v týchto voľbách môže kľudne rozhodnúť pár hlasov.  

Už čoskoro sa ukáže skutočná veľkosť, alebo malosť lídrov tých stredopravých strán, ktorých volebné preferencie, resp. šance na získanie predpísaných 5% boli a sú hlboko pod čiarou. Ak sa kandidatúry nevzdajú potom ich prehnaná ambicióznosť a slepá viera vo vlastný úspech so sebou stiahnu tisícky hlasov z ktorých väčšinu automaticky nasmerujú do otvorenej náruče "Istôt".

V takom prípade poslúžia hlavne ako užitoční idioti. Samozrejme, platí to len v tom prípade, ak žiadne kampane týchto strán nie sú finančne podporované tými, ktorí jedine môžu mať najväčší záujem na čo najväčšom prepadnutí hlasov stredopravých voličov a teda títo lídri nie sú v tomto smere zaviazaní, že finančná podpora áno, ale pod podmienkou nemožnosti vzdať sa kandidatúry v prípade nízkych volebných preferencií na vstup do parlamentu. Veď Gorila nikdy nič nerobí len tak. A už vôbec nie nezištne. Dobre vie, že investícia do desať tisíc bilbordov malých stredopravých strán jej prinesie trojnásobok úžitku oproti investícii do desať tisíc bilbordov ochraňujúcich Slovensko. 

P.S.: Keďže toto je s najväčšou pravdepodobnosťou môj jediný rýdzo predvolený článok k týmto voľbám asi by sa patrilo vyjsť s farbou von. Budem voliť jedine takú stranu, ktorá má reálnu šancu dostať sa do parlamentu. Každý má totiž iba jeden hlas a nechcem aby mi tento prepadol. Aj keď som členom SDKÚ-DS budem preto voliť mne programovo blízku a kauzami nezaťaženú stranu - stranu SaS a krúžkovať budem minimálne Ing. Borisa Kačániho (č. 54), Ing. Iva Nemčiča (68), ktorých osobne poznám, majú moju dôveru, sú to odborníci a nikdy neparazitovali na tomto štáte. Nie že by som mal niečo zásadné voči všetkým kandidátom na popredných miestach kandidátnej listiny tejto strany, ale oni krúžky nepotrebujú; resp. sú vo veľkej výhode voči tým, ktorí sú na kandidátke nižšie. A ak by sa dalo voliť tak ako v komunálnych voľbách, kde volič môže krúžkovať viacerých kandidátov hoci aj z rôznych politických strán, svoj hlas by som ešte dal stranám:

2. Sme rodina,

3. OĽaNO, 

4. Sieť, 

5. Most - Híd (krúžok pre Zoltán Borszický č.71 a Maroš Repík č. 111), 

Strana SKOK! má síce sympatický program http://www.topky.sk/cl/1000863/1525967/11-revolucnych-navrhov--ktore-mozu-navzdy-zmenit-zivot-Slovakov-k-lepsiemu--Velka-chvala-odbornikov-, ale preferencie slabé. A mám silné pochybnosti, či nepatrí k jednej z dvoch skupín uvedených v názve článku, keďže stiahnutie kandidatúry v prípade nedostatočných preferencií, na rozdiel od strany Ľ. Kaníka, neavizovala.  

Súvisiace, síce staré, ale myslím si stále aktuálne články:

- Opozícia, ani premiér Fico za vás čiernu robotu nespraví http://burkert.blog.sme.sk/c/290597/opozicia-ani-premier-fico-za-vas-ciernu-robotu-nespravi.html

- Nevoličom alibistom: http://stopalibizmu.blog.sme.sk/t/30349/nevolicom-alibistom

- 10 účinných spôsobov ako eliminovať ambičákov a vlády s.r.o. http://stopalibizmu.blog.sme.sk/c/312878/je-tu-minimalne-10-ucinnych-sposobov-ako-eliminovat-ambicakov-a-vlady-s-r-o.html

- Existuje recept na vzkriesenie demokracie a pravice na Slovensku?   http://burkert.blog.sme.sk/c/297477/existuje-recept-na-vzkriesenie-demokracie-a-pravice-na-slovensku.html

Ďakujem za pozornosť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?