"Dokonca aj poslanci NR SR pracujú ukážkovo! Len vy učitelia nie!" Váš minister školstva

Autor: Marcel Burkert | 28.1.2016 o 11:55 | (upravené 28.1.2016 o 22:42) Karma článku: 13,70 | Prečítané:  2295x

Juraj Draxler, náš minister alibizmu, pardon školstva, to síce nehovorí otvorene, takú odvahu zas až nemá, ale z jeho slov na adresu štrajkujúcich učiteľov to jasne vyplýva. Akoby učiteľom medzi riadkami dával toto posolstvo:

- V tejto krajine, ktorú naša strana ťahá k svetlým zajtrajškom, pod našim vládnutím obetavo, poctivo, čestne, vzorovo, profesionálne a vysoko odborne pracuje už celá štátna správa - na čele s parlamentom a poslancami NR SR! Ak nepočítame tých pár opozičných čo sa do parlamentu dostali vďaka tým voličom, ktorí boli zmanipulovaní západnou propagandou; ale aj s tým raz možno bude koniec.

- To len vy učitelia ste temnou výnimkou. No áno! Ste! Nečudujte sa! Nekrúťte hlavami!

- A preto minister školstva (no kto iný?) je povinný brániť naplneniu opodstatnených, prepáčte neopodstatnených (niekedy sa aj pomýlim...) požiadaviek učiteľov, ktorí sa len nechali zmanipulovať tými, čo nechcú vidieť, že v EÚ práve slovenská vláda prerozdeľuje nie na políciu, ale na školstvo najvyššie percento zo štátnych príjmov!

- A preto sa nečudujte! že nepriamo hájim nadpriemerné platy či už vojakov, policajtov, pracovníkov justičnej a väzenskej stráže, alebo colníkov, a rovnako hájim aj to, že všetci z nich majú tak náročnú prácu, že do dôchodku (výsluhového) môžu ísť oveľa skôr ako vy, keďže ako iste viete, vaša práca učiteľov je náročná len minimálne, a navyše s minimálnou zodpovednosťou!!!

- Viem ako to chodí, veď sám som učil - na University of New York! v Prahe, za podobnú štedrú mzdu, akú máte dnes vy! (vďaka tejto vláde), takže dobre poznám čo si môžte zo svojho platu dovoliť a s akou "náročnosťou" sa v škole stretávate. Nebojte sa, ja viem čo je to mať hlboko do vrecka. Zvlášť som to zažíval v časoch keď som pracoval v Centre for European Policy Studies (CEPS) v Bruseli.        

- Aj keby školstvo skutočne podhodnotené oproti protežovaným rezortom, naša vláda nemá na to, aby splnila požiadavky učiteľov, lebo tí čo túto krajinu riadia musia v prvom rade uspokojovať starých a nových sponzorov, ďalej lojálnych straníkov pôsobiacich na pre nás strategických postoch podľa našich záujmov, a v neposlednom rade musíme zabezpečiť istotami tých, ktorí riadia súdnictvo, prokuratúru a políciu a tiež aj radových sudcov, prokurátorov a tých čo majú odhaľovať trestné činy.

- Viete si predstaviť čo by bolo z našich kšeftov a s nami samotnými ak by si tieto zložky skutočne začali plniť svoje úlohy v oblasti boja proti korupcii, proti hospodárskej kriminalite a zneužívaniu právomocí verejných činiteľov? No poviem vám to asi takto: Smer k svetlým zajtrajškom by bol vystriedaný niečím pre nás všetkých neprijateľným.

- Je naozaj tak ťažké pochopiť čisté pohnútky tých, ktorí riadia túto krajinu? Nie je! A preto musíte mať pochopenie aj s niektorými krokmi ministra školstva, aj keď sa vám môžu zdať na prvý pohľad nesprávne.    

- Preto sa ako minister veľmi čudujem ak sa medzi vami stále nájdu takí, ktorí kladú otázku, že prečo sú 500 eurové odmeny pre pracovníkov niektorých rezortov už dávno samozrejmosťou a navyše si dovolia pochybovať či nové 100 eurové vianočné odmeny pre učiteľov sú v tomto porovnaní dostatočné. A preto sa aj ohradzujem voči tým, ktorí sa opovážia klásť drzú otázku, že: Ako to, že pre školstvo nie je dostatok financií nikdy a pre protežované rezorty každoročne???        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?