Hrozí za kritiku islamu likvidácia?

Autor: Marcel Burkert | 19.11.2015 o 23:55 | (upravené 20.11.2015 o 8:17) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  1176x

Nemyslím na Slovensku; aj keď ani to sa asi nedá úplne vylúčiť. Mám ale skôr na mysli situáciu, že by som navštívil nejakú priemerne ortodoxnú islamskú krajinu, a na nejakej tamojšej rušnej ulici 

po vzore niektorých európskych aktivistov, chodiacich po mestách EÚ s transparentmi, ako napr.: "Šaría je jediné riešenie pre EÚ!!!", ktorí sa o svoj život za takéto aktivity obávať nemusia (dokonca im nehrozí ani väzenie (aj keď šaría v mnohom potiera základné ľudské práva) by som vytiahol pre zmenu transparent s nápisom (v arabštine):

„Kresťanstvo je jediné riešenie pre moslimské krajiny!!!“..., alebo:

"Šaría nepatrí do moderného moslimského sveta!!!...,

"Možnosť opustiť islam bez strachu o vlastný život!!!"... 

a do megafónu by som ešte pri tom vykrikoval v arabčine tak, aby ma všetci čo najlepšie rozumeli:

"Keď majú muži, mali by mať aj ženy právo na štyroch partnerov v manželstve!!!“...

a ak by to nemalo efekt, teda nikoho by som na rušnej ulici svojou aktivitou príliš neupútal, tak by som v nej v podobnom štýle pokračoval v pokojnejšom prostredí po zotmení v bočných uličkách ortodoxnejšieho islamského mesta.

Otázku z názvu článku (s jej následným špecifikovaním) by som chcel položiť hlavne zástupcom alebo predstaviteľom moslimov na Slovensku a v Česku, a tiež tým, čo sa považujú za humanistov. Totiž nie málo príbehov nasvedčuje tomu, že kritizovať islam na nesprávnom mieste a v nesprávnom čase sa nevypláca, alebo to zďaleka nemusí dopadnúť dobre. Ja by som samozrejme bol najradšej, ak by šíriace sa hrôzostrašné príbehy v tomto smere boli nepravdivé a moje obavy neopodstatnené.

Preto tento článok a preto tá otázka, čo by mohlo čakať človeka, ktorý by chcel vyššie uvedenú aktivitu zrealizovať napr. z dôvodu, aby všetkým xenofóbom ukázal mierumilovnosť islamu v praxi.

Ak by mu nebol skrivený ani vlások na hlave, to by bol veľmi silný dôkaz. Strach z islamu by takto mohol výrazne klesnúť. Ja si ale o tomto vlásku na hlave, ak dovolíte, dovolím, kým nemám istotu, pochybovať. Preto by som chcel poprosiť zástupcov moslimov o zodpovedanie otázky: Na koľko percent by sa z takejto misie vrátil človek domov živý a zdravý? Plus mínus. Môžte aj podľa jednotlivých krajín. 

Ak tu padne priemerná záruka aspoň 95%-tná, možno množstvo humanistov túto misiu zváži a sa na ňu aj podujme, aby iných presvedčili o tom, čomu sami veria - v mierumilovnosť Koránu, islamu a ochotu veľkého množstva nositeľov tejto viery postaviť sa v prípade potreby proti tým, ktorí by náhodou chceli na takýchto ľudí zaútočiť a kaziť tak meno islamu. 

Súvisiace články:

- Hľadá sa Korán bez nenávistných článkov: http://burkert.blog.sme.sk/c/389291/hlada-sa-koran-bez-nenavistnych-clankov-zn-akutne.html 

- Vážne nám islamizácia Európy nehrozí, alebo sa jej len nemusíme obávať?.. http://marcelburkert.blog.idnes.cz/c/484194/to-vazne-nam-islamizacia-europy-nehrozi-alebo-sa-jej-len-nemusime-obavat.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Spieval antisemitské texty a vystupoval v Paneláku. Rogel čakal na zatknutie 30 rokov

Polícia zadržala v akcii Šašovia deväť ľudí za extrémizmus.

Dobré ráno

Dobré ráno: Bielorusko zostáva diktatúrou. Čaká ho majdanizácia?

Lukašenko Bielorusku vládne 26 rokov.


Už ste čítali?