20 otázok, na ktoré majú humanisti Veľký problém odpovedať

Autor: Marcel Burkert | 20.9.2015 o 23:55 | (upravené 28.9.2015 o 20:53) Karma článku: 16,24 | Prečítané:  5196x

S vojnovými utečencami z moslimských krajín do EÚ neprichádza nič zlé; nanajvýš tak náboženstvo mieru... Keby to tak bola pravda aspoň približne, a nebolo by tu veľa nezodpovedaných ťaživých otázok, 

nebol by tu ani tento článok. 

Pozn. Zďaleka neplatí, že čo moslim to radikál. Takisto neplatí, že čo kresťan, to zákonite nie radikál. 

1. Tým, že EÚ bude prijímať utečencov, zmenší sa násilie v krajinách, z ktorých títo utekajú?  

2. Neprenesie sa toto násilie na tých najslabších, najbezradnejších, najbezmocnejších, ktorí nemajú ani na to, aby utekali?

3. Tí muži, ktorí na to majú, aby utekali, a utekajú bez svojich žien, detí alebo starých rodičov, tí v krajinách z ktorých utekajú a kde treba pomáhať a riešiť problémy chýbať nebudú? Či už rodinám, alebo v boji proti Islamskému štátu. 3 b. A neprichádzajú náhodou z krajín v ktorých je tradíciou to, že rodina sa neopúšťa?

4. Výzva k ľudskosti hneď na začiatku uvádza, že pred našim prahom umrelo 71 ľudí, detí, žien a mužov, ktorí utekali pred vojnou. Som ďaleko od toho aby som túto tragédiu zľahčoval, to čo sa stalo v tej dodávke je hrozné, ale tým sa nezbavíme odpovedí na otázky: Má niekto dojem, že Rakúsko, kde ku tragédii došlo, alebo kde táto vyšla najavo, susedí s nejakou krajinou ktorá je vo vojnovom stave? 4b) A ako sa jej dalo zabrániť?   

5. Skutočnosť, že tisíce až desať tisíce utečencov nezostáva v prvých bezpečných krajinách do ktorých sa dostali, ale snažia sa nelegálne migrovať po EÚ a dostať sa do Nemecka a pod. nenasvedčuje tomu, že v týchto prípadoch ide skôr, alebo v prvom rade o ekonomických ako vojnových utečencov? Nezostávajú v prvých bezpečných krajinách, idú nelegálne ďalej, nečakajú v tých krajinách na riadny úradný utečenecký proces, alebo kým doma skončí vojna. Je to normálne a v poriadku?     

6. Ako si vysvetľujete, že aj, alebo prevažne moslimskí imigranti sa za lepším životom hrnú do do temnej ríše inovercov, ktorých podľa Koránu treba zabíjať. Ako je to možné, žez 99-tich percent moslimské a pomerne bohaté krajiny ako: Saudská Arábia, Spojené Arabské Emiráty, Kuvajt, Bahrajn, Katar... viacmenej nie sú predmetom záujmu pre moslimských imigrantov? A rovnako ani Rusko, ktoré síce nie je moslimské, ale je obrovské, úrodné a pomerne riedko osídlené a v poslednej dobe, za vlády Putina, sa vykresľuje pomaly ako raj na Zemi. Doplnené 21.9.15 o 18:00 hod.: ako vyplýva z diskusie z príspevku bayerky, aj Kuvajt a SA sú predmetom záujmu imigrantov. Čerpala z wikipédie. Z iných zdrojov, napr. Amnesty International, ktoré v diskusii uvádza Rene 44, vyplýva ale opak.   

7. Slovensko ani Brusel napriek obrovským finančným dotáciám zďaleka nevyriešili vysokú rómsku nezamestnanosť, nedôstojné životné podmienky v ktorých drvivá väčšina Rómov žije a ani súžitie väčšiny Rómov s väčšinovou spoločnosťou. Situácia sa nezlepšuje, problémov je s pribúdajúcim počtom sociálne odkázaných Rómov stále viac. Dá sa reálne očakávať že EÚ zvládne efektívne riešiť problémy vyplývajúce z masových vĺn imigrantov z moslimských krajín do EÚ? 

8. Vo výzve sa píše: „Žiadny slušný človek, ktorý na vlastné oči vidí niekoho umierať, nemôže ostať ľahostajný. Musí sa snažiť okamžite pomôcť.“ S tým sa dá len súhlasiť, ide len o to, vysvetliť si: a) Čo máme považovať za bezprostredné ohrozenie života, b) Kedy sa už o ohrozenie života nejedná, c) Čo môžeme robiť, aby k nemu nedochádzalo, d) V akej miere je nevyhnutná pomoc, aby sa odvrátilo ohrozenie života, e) Či pod to patrí aj voľný pohyb po EÚ, f) Ak sa nám niekto vláme do domu, lebo ho hlad gniavil tak, že ak by ho nezahnal, zomrel by, znamenalo by to pre nás že by sme mu mali umožniť v nasledujúcich mesiacoch, rokoch, alebo na dobu neurčitú voľný pohyb po dome? g) Či máme ostať ľahostajní voči takým prejavom, akými sú napr. odhadzovanie darovaných balíčkov s potravinami, či fľašiek s vodou, len preto, lebo obdarovaných nejaký štát zadržiava a nechce pustiť do vysnívanej krajiny EÚ? h) Podľa vašich odhadov, koľko percent imigrantov je schopných takých vecí ako sme to mali možnosť už vidieť: napr. odhadzovanie darovaných balíčkov s potravinami, či fľašiek s vodou, len preto, lebo ich nejaký štát zadržiava a nechce pustiť do vysnívanej krajiny EÚ? i) A ako sa takíto konkrétni (nie všetci) imigranti budú správať po tom, keď dostanú azyl, keď už teraz sa správajú takto?

9. Kde je limit, resp. kedy najneskôr by mal nastať deň, mesiac..., kedy predstavitelia EÚ už budú musieť povedať: Stačí, ďalších utečencov či už ekonomických alebo vojnových, EÚ prijať nemôže, kapacity sú naplnené.

10. Pozná niekto takú verziu Koránu, ktorá nenavádza na zabíjanie inovercov a pod.? A ak náhodou takáto verzia Koránu existuje, viete o nejakých moslimoch, ktorí by o nej hlásali a tým spochybňovali tú vo všeobecnosti tak známu verziu, ktorá okrem iného nabáda aj na zabíjanie inovercov? Resp. o koľkých takých moslimoch viete? 

11. Pri pohľade na Korán, kde už prvé verše sú viac než zarážajúce, môžeme povedať že ide o „mierumilovný“ islam, alebo skôr islamizmus? http://marcelburkert.blog.idnes.cz/c/476795/budme-voci-islamu-viac-tolerantni-ved-nabada-iba-na-zabijanie-inovercov.html. Alebo: Pravá tvár Islamu: https://www.youtube.com/watch?v=QFG_P_6NF50

12. K argumentu, že aj Biblia obsahuje zvrátené články: Môžme povedať, že v EÚ a moslimských štátoch vyčíňa zabíjanie inovercov v mene Biblie, alebo že tam dochádza k porušovaniu základných ľudských práv a slobôd s odvolávaním sa na články Biblie?

13. Je nepochybné, že aj medzi Slovákmi s kresťanskými koreňmi sú radikáli. Je to ale dostatočný argument na to, aby sme opomínali vyššie a nižšie uvedené otázky?

14. Je normálne, ak sa nejaký človek celý život správa humánne (tým nemyslím seba), nezištne pomáha druhým, aby bol  zrazu označovaný za xenofóba až rasistu len preto, že si dovolí namietať proti tomu, že sme dovolili imigrantom spraviť si z EÚ pomaly korzo? Ja som bol v diskusii k môjmu predošlému článku na danú tému bol viac násobne označený za neľudského len preto, že som si dovolil položiť otázku, či tým mužským imigrantom, ktorí sú v najlepších rokoch, a ktorí doma zanechali ženy, deti a starých rodičov, nie je ľahostajný ich osud, keďže ich samých nechali napospas bojovníkom Islamského štátu. Je to v pohode?                     

15. „Na letiskách sme po 11.9.2001 zaviedli veľmi prísne bezpečnostné kontroly. „Vraj“ (islamský) terorizmus... Na palubu lietadla si nemôžte vziať ani zubnú pastu či 2 dcl vody. Cez Schengenskú hranicu sa tu však bez problémov valia neidentifikovaní ľudia, bez akejkoľvek kontroly, s neznámymi úmyslami.“ Je toto normálne?

16. Podľa vašich odhadov alebo informácií, aké percento z niekoľko sto miliónovej svetovej moslimskej populácie, z ktorej mnohí putujú do EÚ, sa už dištancovalo od zvrátených článkov Koránu? Je to viac ako 1%, viac ako 30%, viac ako 50%, alebo viac ako 90%? b) Dištancovali sa už od nich moslimskí predstavitelia, moslimskí duchovní, či moslimskí učenci? Viete o tom niečo, že by sa tak stalo aspoň u niektorých z nich? c) Ak by to uvedení predstavitelia atď. urobili (to dištancovanie sa), nemyslite si, že by to mohol byť z ich strany veľmi ľudský a z hľadiska prevencie pred páchaním násilných činov s odvolávaním sa na Korán, aj veľmi užitočný skutok?  

17. Počuli ste už o tom, že v niektorých západných mestách EÚ existujú komunity, alebo zóny, kde sa uplatňuje islamské právo šaría vrátane tých jeho niektorých článkov, ktoré nerešpektujú základné ľudské práva a slobody, nariaďujú ukameňovať tých, čo sa dopustili určitých islamských priestupov atď.? A v prípade že to nevylučujete, ak to existuje, malo by to byť v EÚ tolerované, alebo naopak: zakázané? 17 b) Nie je dosť dôkazov o tom, že moslimovia si v EÚ presadzujú svoje zvyky neraz na úkor súčasnej majoritnej väčšiny a že ich požiadavky sa zvyšujú a zvyšujú? 17 c) Môžme vylúčiť, že v budúcnosti, ak bude v EÚ moslimov ešte viac, čomu demografia a imigrácia nasvedčuje, nebudú moslimovia v Európe presadzovať zakotvenie šaríe do právnych systémov krajín EÚ? 17 d) Môžme brať na ľahkú váhu výskum Pew Research Centrum podľa ktorého je podpora zavedenia práva šaría v Iraku 91% a v Afganistane 99%?  https://www.youtube.com/watch?v=Qvfi2wlouNk 17 e) Môžme brať na ľahkú váhu veci z tohto článku, resp. odmietnuť ich všetky ako výmysel? "Znásilnené Švédsko Islamom": http://vitekjiri.blog.idnes.cz/c/434960/Znasilnene-Svedsko-islamem.html 

18. Keď ľudia utekali z komunistických krajín na západ nesnažili sa komunizmus zavádzať na západe. Je preto podľa vás normálne alebo v poriadku ak ľudia z moslimských krajín utekajú pred inými moslimami(snažiacimi sa o dôsledne uplatňovanie islamu, najmä jeho článkov navádzajúcich na vraždenie tých ktorí nezapadajú do rámca)do nie moslimských krajín, v ktorých napriek tomu naďalej vyznávajú alebo dokonca šíria islam? 18 b) Nie je čudné, že utekajú práve do krajín inovercov, ktorých islam považuje za menej cenných a nariaďuje ich aj zabíjať? 18 c) Ak moslimovia utekajú z moslimských krajín kvôli neznesiteľnému životu, ktorí tam vytvorili iní moslimovia, nesvedčí to tiež o tom, že utekajú aj pred svojou vierou (ktorú si napriek tomu ponechávajú), resp. pred svojim bohom, ktorý ich nenechal narodiť sa v Európe, ale na Blízkom Východe či v Severnej Afrike?

18 d) A čo hovoríte na slová sýrskeho biskupa kresťanskej chaldejskej cirkvi?: “Vy Európania by ste sa mali biť zato, aby ste zabránili odchodu kresťanov zo Sýrie. Damask, kázanie sv. Pavla, či Antiochie sú predsa ustanovujúcimi prvkami našej spoločnej kresťanskej tradície. Skôr sa všetko javí tak, že ste zabudli na hodnoty, vieru a morálku. Avšak dávajte si pozor,” dodáva biskup chaldejského obradu. “Keď islamistickému fanatizmu doprajete možnosť, aby vyhnal kresťanov z Blízkeho východu, privediete ho k presvedčeniu, že môže usilovať o dobytie Európy." http://www.hlavnespravy.sk/biskup-aleppa-masovy-odchod-syrskych-obyvatelov-je-ucelovy/681431    

19. Počuli ste o tom, že moslimské deti sa v nesekulárnych islamských štítoch bežne učia, že ženy sú menejcenné, že trest za odpadnutie od moslimskej je v poriadku, že jediné správne je právo šaria, že je správne nenávidieť a zabíjať Židov a ďalších neveriacich? A to aspoň nevylučujete, aký môže mať na vývoj týchto detí vplyv takáto výchova? 19 b) V prípade, že by ste si overili že to tak je, podniknete v tomto smere niečo? Resp. čo? 

20. Údajne podľa informácií policajných a spravodajských expertov radikálnych moslimov, teda tých ktorí dôsledne dodržiavajú alebo chcú dodržiavať len, alebo najmä zvrátené články islamu, nie je veľa, maximálne iba 2%. Povedzme, že ich je 1%. A keby v Európe zatiaľ žilo len 10 miliónov moslimov, nie odhadovaných 20 a viac miliónov, tých radikálnych by na základe toho odhadu mohlo byť okolo 100.000. Bez ohľadu na to, či tieto odhady môžu korešpondovať s realitou, alebo nie, v každom prípade je tu otázka: Aký počet radikálne zmýšľajúcich moslimov je podľa vás pre EÚ ešte únosný? 

20 b) Nemyslite si, že imigrácia a demografia môže počet radikálov v EÚ nie zanedbateľne zvyšovať? A ak si to nemyslite, viete nejako odôvodniť opak?

20 c. Možno brať na ľahkú váhu slová poradcu britskej vlády, zrejme moslima, ktoré hovoria, že: „...Keď nedávno robili prieskum medzi britskými moslimami, takmer tretina povedala, že podporuje koncept islamského kalifátu (utopického štátu, nie toho, ktorý funguje v Sýrii a v Iraku). V ňom by sa podľa nich malo vládnuť podľa šaríe. Veria, že v tomto štáte by niekto, kto zmení, opustí vieru, mal byť popravený. Ak sa niekto dopustí cudzoložstva, mal by podľa nich dopadnúť rovnako...“? http://www.sme.sk/c/7993534/poradca-britskej-vlady-nebojim-sa-utecencov-ale-europskych-extremistov.html#ixzz3lRmKY6YT 

20 d. Čo hovoríte na nižšie uvedený výskum, alebo výskumy, ktoré hovoria o tom, že väčšina moslimov sú fundamentalisti? (sa najčastejšie používa v spojitosti s náboženstvom, kde označuje smery, vyžadujúce doslovný výklad základných kníh a ich aplikácií do života a býva tiež spojený s presvedčením o absolútnosti vlastnej pravdy, sprevádzaným netoleranciou k odlišným názorom?). Resp. do akej miery môžu byť tieto výskumy pravdivé/nepravdivé?  http://kremlik.blog.idnes.cz/c/475500/vyzkum-vetsina-muslimu-jsou-fundamentaliste.html

20 e. Aj keď prevažujúci počet moslimov vo svete teroristické samovraždené útoky odmieta, významná menšina má opačný názor. Pew Research Center urobil od 11. septembra 2001 v moslimských krajinách množstvo výskumov na kľúčovú otázku: či sú a iné formy násilia proti civilným cieľom oprávnené „často“, „niekedy“, „zriedkakedy“ alebo „nikdy“. Podľa týchto výskumov 20 percent moslimov vo svete schvaľuje teror „niekedy“ alebo „často“ (čo predstavuje asi 300 miliónov ľudí) a ďalších 15 percent ho schvaľuje „zriedkakedy“. Spolu je to podľa týchto výskumov „len“ cca 500 miliónov moslimov, ktorí samovražedné útoky schvaľujú minimálne zriedkakedy.

Predstavuje alebo môže to predstavovať bezpečnostné riziko? (Pre prípad, že nemôžme vylúčiť, že tieto výskumy aspoň zhruba reflektujú realitu). 

20 f. Ako by ste reagovali ak by niekto povedal, že zverstvá fašizmu schvaľuje iba v zriedkavých prípadoch? 

20 g. Majú sa tí, ktorí islam za mierumilovné náboženstvo rozhodne nepovažujú, slepo spoliehať na to, že všetci imigranti z radov moslimov, ktorých je medzi imigrantmi zrejme drvivá väčšina, budú, čo sa týka dodržiavania určitých zvrátených príkazov, napr. na zabíjanie inovercov, vyplývajúcich z islamu, nedôslední? Resp. aké percento tých dôsledných je podľa vás prípustné?

P.S.: Náznak riešenia problému, resp. ako by sa mal začať tento riešiť, som naznačil v závere tohto môjho článku: http://burkert.blog.sme.sk/c/386618/preco-sa-k-vyzve-k-ludskosti-nepridam.html 

a v tomto: http://burkert.blog.sme.sk/c/384933/nabozensko-bezpecnostne-minimum-pre-moslimov-tuziacich-zit-v-eu.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?