Copak u vás se můžou homosexuálové ženit a adoptovat děti? Nie, len nemáme iné problémy...

Autor: Marcel Burkert | 30.1.2015 o 0:05 | (upravené 28.3.2015 o 15:36) Karma článku: 9,73 | Prečítané:  2195x

V prvom rade nám chýba korupcia na vysokých miestach štátnej správy, ktorú sme poriešili tak, že na vedúce posty polície, prokuratúry a súdnictva sme dosadili politických nominatov. A oni sa sami starajú v podstate o všetko potrebné... 

Otázku z názvu článku mi položil môj známy z Čiech, ktorý sa dozvedel o našom nastávajúcom referende o rodine a referendových otázkach. Ubezpečil  som ho, že dokonca ani na Slovensku zákony nepovoľujú homosexuálnym párom uzatvárať manželstvá a adoptovať si deti nemáme ani povinnú sexuálnu výchovu. 

Čo sa týka môjho pohľadu na referendum o rodine: Doposiaľ som sa zúčastnil každého referenda. Z princípu, keďže si referendum ctím ako také, plánujem sa zúčastniť aj toho o rodine, a ak tak nakoniec urobím, do urny vhodím len čistý hlasovací lístok, ako prejav protestu, keďže dané referendum viacmenej reklamnou kampaňou a verejným prieskumom za peniaze daňových poplatníkov . Aj keby bolo úspešné (čo mi inak vôbec neprekáža, a ani to, že k jeho platnosti môžem svojou účasťou prispieť) nie len že na veci nič nezmení, ale ani na nej nič meniť nepotrebuje, keďže je všeobecne známe, že ani zákon o rodine ani Ústava SR nedovoľujú homosexuálnym párom uzatvárať manželstvá ani adoptovať si deti a povinná sexuálna výchova na školách neexistuje. Navyše tu neexistuje ani žiadna (relevantná) politická strana, ktorá by dané veci chcela zmeniť; nehovoriac ešte o tom, že aj keby sa náhodou taká našla, veľmi ťažko by hľadala spojencov k zrealizovaniu svojho plánu. Žeby k tomu došlo je len sotva predstaviteľné a to aj v takej krajine divov akou je Slovensko. 

Pritom aj v oblasti týkajúcej sa rodiny, detí a školstva sú mnohé témy a problémy, ktoré by mohli byť oveľa zmysluplnejšími referendovými otázkami; zvlášť keď doposiaľ žiadna vláda nenašla na ich riešenie odvahu. Príkladmo:

1. Ste za to, aby tí rodičia, a zvlášť otcovia, ktorí ignorujú nutnosť plánovaného rodičovstva tým, že privedú na svet viac ako dve deti, aj keď ešte nikdy pred tým nepracovali, alebo sú sociálne odkázaní, boli braní na zodpovednosť za zanedbanie povinnej výživy, resp. za prenášanie finančnej starostlivosti o svoje deti na plecia daňových poplatníkov?

2. Ste za to, aby rodinné prídavky a rodičovský príspevok boli, a to bez spätnej účinnosti, rodičom vyplácané maximálne na dve deti a na ďalšie deti by si mohol jeden z rodičov uplatňovať úľavu na dani z príjmu?      

3. Ste za to, aby z daní občanov bolo financované vzdelávanie tých žiakov 2. stupňa základných škôl, ktorí o vzdelávanie dlhodobo nemajú záujem, alebo neustále narušujú a znehodnocujú vyučovací proces?

4. Ste za to, aby minister školstva zabezpečil, aby o nespratníkov na základných školách sa nemuseli starať učitelia tým, že ich musia v škole trpieť, ale rodičia na svoje vlastné náklady? 

5. Ste za také zvýšenie platov učiteľov, aby v školstve bolo aspoň spolovice tak príťažlivé pracovať ako je to príťažlivé v protežovaných rezortoch, aj keby to malo byť na úkor krátenia neprimerane vysokých príplatkov za riadenie, štedrých osobných príplatkov a nemalých funkčných platov u policajných funkcionárov, nadštandardných platov sudcov, prokurátorov, poslancov, atď?       

... Nehovoriac o iných témach, napr.:

1. Ste za to, aby premiér, ktorý sa vyhýba odpovedi na otázku, či sa tajne v konšpiračnm byte stretával so zástupcami finančných skupín, bol podrobený vyšetreniu na polygrafe (detektore lži)?

2. Ste za to, aby rezorty, resp. štátne orgány, ako polícia, prokuratúra, súdnictvo, ktoré majú na starosti riešenie korupcie a hospodárskej kriminality páchanej vysokopostavenými verejnými činiteľmi, resp. s ich požehnaním, neriadili dosadené bábky, teda politickí nominanti, ale nezávislí odborníci?

3. Ste za to, aby bol výrazne obmedzený a limitovaný počet bilbordov, ktoré vo volebnej kampani môžu použiť jednotliví kandidáti alebo politické strany?    

4. Ste za zrušenie 50%-ného kvóra u referenda, ktoré podmieňuje jeho platnosť?

atď., atď., atď....

Doplnenie článku: 

Výsledkom danej referendovej snahy veľmi ľahko môže byť to, a to úplne zbytočne, že ľuďom nevadí aby homosexuálne páry mohli uzatvárať manželstvá a adoptovať si deti. Stačí ak k urnám nepríde čo i len polovina oprávnených voličov - čo je po predošlých skúsenostiach s referendami viac pravdepodobné, ako nepravdepodobné. Ak sa tak náhodou stane, vôbec to nemusí byť o tom, že ľudom je to jedno, ale o tom, že len považovali dané referendum za zbytočné. Preto si myslím, že sa tu len zbytočne vydávajú do rizika spochybnenia tie hodnoty, ktoré chce referendum brániť. 

Ak už verejný prieskum, myslím si že viac by sme sa o názoroch občanov na dané témy dozvedeli, ak by otázky zneli napr. takto: 
1. Súhlasíte s tým, aby homosexuálne páry, ak prejavia vážne želanie, mohli svoj vzťah zoficiálniť, ale s tým, aby sa ich zväzok nenazýval manželstvom? 
2. Súhlasíte s tým, aby sa páry alebo skupiny osôb rovnakého pohlavia mohli uchádzať o štátom kontrolovanú pestúnsku starostlivosť o deti a to po odbornom vyjadrení znalcov z oblasti psychológie a výchovy?
3. Súhlasíte s tým, aby na školách bola zavedená nepovinná výchova týkajúca sa otázok spojených s dospievaním detí ?
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?