Strana mi pomohla do parlamentu no a teraz potrebujem už "len" jej mandát

Autor: Marcel Burkert | 18.12.2014 o 11:55 | (upravené 21.12.2014 o 17:01) Karma článku: 9,31 | Prečítané:  2160x

Odídenci z SDKÚ-DS atď., máte na to finančne, politicky a eticky, aby ste si vzali príklad z Procházku? A odišli by ste zo strany, na chrbte ktorej ste sa dostali do parlamentu, kde si užívate nemalé poslanecké výhody, aj keby ste museli mandát vrátiť strane, resp. ponúknuť ho tým, ktorí na kandidátke nefigurovali na zvoliteľných miestach??? 

Stále máte možnosť to dokázať a ukázať tak svoj charakter. Veď mandát vám nikto nevnucuje. Ani ho od vás nikto nežiada, ako si to niektorí účelovo vykladáte, aby ste sa potom mohli lepšie brániť tvrdeniami, že v demokratickej krajine je niečo také nehoráznosť, vracať mandáty strane, alebo že ide o prejav zúfalosti materskej strany.        

Na samotnom vystúpení zo strany nie je nič zlé. Zvrátené je len to, ak strana mi je dobrá len dovtedy kým mi slúži, napr. ako výťah do parlamentu, a keď ten výťah začne haprovať jednoducho nastúpim do perspektívnejšieho, ale to najužitočnejšie pre mňa zo starého výťahu (mandát) si ponechám. 

Ide o čisté oklamanie voličov strany a tiež ostatných členov a kandidátov strany. Ak si odídenci myslia, že by sa do parlamentu dostali aj bez strany z ktorej počas volebného obdobia vystúpili, mali tak urobiť pred voľbami a kandidovať napríklad na kandidátke inej strany alebo založiť si vlastnú stranu. A o svojich zajačích úmysloch (že ak sa mi v strane znepáči, tak z nej vystúpim, prípadne nájdem si lepší výťah, ale v každom prípade si mandát ponechám) mali stranu informovať vtedy keď sa rozhodovalo o zložení kandidátky. "Určite by sa potom na ňu dostali", a o zvoliteľných miestach ani nehovoriac. Čo sa týka SDKÚ-DS: Vážení odídenci, táto strana získala v parlamentných voľbách 2012 na vtedajšie pomery tak zlý výsledok hlavne kvôli tomu, že vedenie strany sa postupom času stalo imúnne voči sebareflexii. A do tohto vedenia patrili aj tí, ktorí stranu alebo hlavne vy; ak ste už na to zabudli.

Je zaujímavé že všetky tie prúsery do ktorých bola strana za tie roky namočená, a to kam sa strana uberala, to všetko vám nevadilo do času kým vám preferencie strany zaručovali teplé miestečka v parlamente alebo na ministerstvách. Neospravedlňuje vás, že strana Smer a spol. mala v období 2006-2010 tých prúserov viac. O všetkých prúseroch SDKÚ-DS ste vedeli, ale z vypočítavosti ste mlčali ako vši pod chrastou. A zrazu vám veľmi vadia, v porovnaní s kauzami, viacmenej banality, ako je napr. nemožnosť v tak krátkom čase ako by ste si to predstavovali, vymeniť predsedu strany. Pritom na platných stanovách strany ste sa sami podieľali, alebo mali možnosť sa podieľať.     

Pamätám si na viacerých z vás, resp. na vaše plamenné príspevky na sneme SDKÚ-DS pred parlamentnými voľbami 2012. Bol som jedným z troch z celkového počtu tristo delegátov snemu, ktorí zahlasovali za to, aby Mikuláš Dzurinda neviedol stranu do volieb. Začalo priam predbiehanie v poklonkovaní najužšiemu vedeniu strany a to napriek vtedy čerstvým odhaleniam zo zákulisia veľkej politiky, ktoré poskytol spis Gorila a iným prúserom strany. A my traja sme boli pomaly na smiech. Ale vy ste vtedy boli do nohy na strane väčšiny, ktorá podporila staré štruktúry; lebo to pre vás bolo vtedy výhodné.

A dnes prechádzate do iných strán s tým, že chcete robiť novú politickú kultúru. No skvelé! Ale divadlo.

Preto keď dnes počujem vaše argumenty, prečo ste odišli zo strany, vidím za tým čisté pokrytectvo a u tých, ktorí prestúpili do iných strán tak aj čistú vypočítavosť. Bolo by to iné, ak by ste odovzdali mandáty. Tak ako to urobil napr. Radoslav Procházka. To by bolo férové. A ako prvý by tak mal spraviť poslanec Miroslav Beblavý, ktorý ako prvý z poslancov SDKÚ-DS vstúpil práve do strany, ktorá dnes letí, a to do strany R. Procházku. 

P.S.: S Frešom sa spolupracovať nedalo, ale hlavne že všetci ostávate v parlamente, kde sa tak dobre spolupracuje s poslancami a predstaviteľmi vládneho Smeru...  

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?