Existuje vôbec hranica po ktorej prekročení by ste Putinovi povedali: Stačí! ???

Autor: Marcel Burkert | 24.9.2014 o 0:05 | (upravené 27.12.2014 o 17:01) Karma článku: 12,53 | Prečítané:  2642x

Musel by anektovať nie len Krym, ale aspoň štvrtinu, polovinu, alebo až celú Ukrajinu? Alebo rovno aj Estónsko a ostatné pobaltské krajiny? Veď tieto kedysi tiež patrili veľkému Rusku; aj keď vtedy ešte pod názvom Sovietsky zväz, za ktorým Putin tak veľmi smúti.  

Jeho ideoví predchodcovia mali, podobne ako on teraz, na okupáciu iných krajín vrátane Československa tiež "pádne dôvody". 

Alebo až anektovanie niektorých našich najvýchodnejších okresov, ako Snina, Michalovce, Sobrance, Trebišov s rusínskou menšinou by mohlo trochu zatriasť našim ústretovým postojom voči veľkému "ruskému bratovi"? 

A existuje vôbec taká hranica po prekročení ktorej by ste sa odvážili Putinovi povedať: „To si už prehnal!“ ? A ak, tak kde je tá hranica? Pýtam sa najmä vyznávačov a obdivovateľov Putinovej politiky.

Alebo by sme mu, ak by sa priblížil, utekali v ústrety a celí natešení kričali, že konečne nás prišiel oslobodiť spod zhubného vplyvu západnej demokracie, diktatúry Bruselu a všetkých tých zvráteností, ktoré k nám po r. 1989  prišli, ako inak... z USA a to vďaka nezmyselnému otvoreniu hraníc?...

Na otázka z názvu článku by mal v prvom rade odpovedať náš premiér, v druhom rade jeho myšlienkovo spriaznený poslanec Ľuboš Blaha a im podobní, ktorí možno neúmyselne, možno z presvedčenia, v spoločnosti nepriamo vytvárajú taký obraz, podľa ktorého akoby Ukrajinu najprv zo západu obsadili vojská USA a až potom následne na Ukrajinu vstúpili z východu vojská ruské s cieľom ochrániť svojich „bratov“ pred západným demokratickým zotročením.

Premiérov alibistický postoj voči vojne na Ukrajine a nepriame podsúvanie zodpovednosti za túto vojnu aj USA (minimálne v takom rozsahu ako ju prikladá Rusku) sotva tkvie v tom, že biznis považuje za vyššiu hodnotu ako právo na sebaurčenie. S veľkou pravdepodobnosťou to tkvie v jeho vnútornom presvedčení, že to, čo robí Putin na Ukrajine je plne legitímna a primeraná reakciou na "vyčíňanie západu". A že pripisuje nejakú zodpovednosť za vojnu na Ukrajine aj Rusku? Tak to je len zásterka, aby neodkryl úplne karty, čo si nemôže dovoliť. Na to je dosť vypočítavý a mazaný.

Keďže náš premiér je právnik musí mu byť jasné, čo znamená pojem „primeranosť“, teda že ak nám niekto napr. šliapne na otlak nemôžme mu vyraziť sánku. Alebo ak nám niekto chce prebrať frajerku, nemôžme reagovať tak, že vyrazíme dvere do súkromného bytu tejto, už bývalej frajerky, lebo si myslíme že si domov pozvala soka a teraz si tam spolu popíjajú vínko a schyľuje sa k tomu, že sa zblížia ešte viac. A tak do bytu vpustíme vycvičených pitbullov aby tam spravili poriadky. Zvlášť ak ten sok bol v minulosti, a možno aj je trestne stíhaný, frajerka tiež nie je bez viny, aj jej rodičia a niektorí členovia vzdialenej rodiny sú proti tomu aby si vzala vypočítavého západniara, časť jej bytu pôvodne patrila majiteľovi pitbullov, a navyše predseda spoločenstva vlastníkov bytov obytného domu, kde má svoj byt aj dotyčná, sa v minulosti s niekym dohodol, že do domu, teda aj do súkromného bytu dotyčnej, sa nevpustí žiaden cudzinec.      

V princípe podobná situácia sa podľa môjho názoru odohrala alebo odohráva aj na Ukrajine. Bývalá frajerka, s otcom ktorej si násilník bez jej vedomia dojednal svadbu, koketuje s frajerom zo západu a to sa žiarlivcovi nepáči. A keďže je zbabelý, nepoužíva rovnaké zbrane, ako sú nahováranie a pod., ale používa násilie a podnecovanie nenávisti voči západniarovi pričom sa ani neštíti pripisovať mu na jeho triko ani to o čo usiluje on sám – ovládať a manipulovať, ktoré premaľoval na "pomáhať a chrániť".

PS.: Rozum, ak sa stane pánom na svedomím a citom, dokáže odôvodniť a ospravedlniť všetko, dokonca aj genocídu, nie to "obyčajnú" okupáciu suverénneho štátu. To je pre neho hračka. Iné to nebolo ani v r. 1968.   

Súvisiace články:

- Putin vykradá propagandu ZSSR z r. 1968 http://skopecantal.blog.sme.sk/c/361462/putin-je-plagiator-vykrada-propagandu-zssr-z-augusta-roku-1968.html

- Vymeníme aj Ukrajinu za istoty? http://stopalibizmu.blog.sme.sk/c/364053/vymenime-ukrajinu-za-istoty.html 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?