Robo, toto by Ti súdruhovia v KSČ netolerovali

Autor: Marcel Burkert | 22.3.2014 o 20:05 | (upravené 20.4.2014 o 14:13) Karma článku: 22,97 | Prečítané:  3103x

Pán premiér, to tykanie na úvod neberte osobne. Je len na pripomenutie, lebo zjavne zabúdate na "obyčaje" tej strany, ktorej by ste mohol byť za mnohé vďačný. Veď kto iný, ak nie ona, Vám dal do vienka základy demagógie či manipulácie davov, ktoré prebohato zúročujete vo svojej hviezdnej kariére? Medzi tieto obyčaje však nepatrili len oslavy MDŽ, ktoré, treba uznať, stále poctivo dodržiavate, ale napr. aj tykanie medzi súdruhmi. Preto to tykanie v nadpise. Ale poďme k tomu hlavnému. A tým je to, čo by Vám Vaša rodná strana neodpustila ani náhodou a čo Vám tolerujú len Vaši „istotami" a inými elixírmi akoby nadopovaní voliči.

Prvá vec je otázka viery. V poslednej dobe ste totiž viac krát nepriamo verejne spochybnili Vaše prísne ateistické stanovisko, ktorým ste sa prezentoval pri vstupe do "strany strán". Spochybnili ste ho tým, že nevylučujete, že ste veriacim. Toto by Vám súdruhovia neodpustili! Vyhodnotili by to tak, že ste svoje ateistické presvedčenie zaprel, že pre stranu a jej hodnoty predstavujete bezpečnostné riziko a bolo by po Vašej kariére. S titulom doktora práv by ste skončili za pásom, v kotolni, alebo by ste robili závozníka v komunálnych službách u smetiarov. Zachrániť by Vás mohol jedine politický prevrat.  Paradoxne 17. november 1989 ste si, ako vyplýva z Vašich slov, ani len nevšimol.

Ak kandidát na prezidenta, v prípade že je veriacim, nechce odpovedať na jednotlivé otázky viery, je to v poriadku. To mu sotva môže niekto zazlievať. Ale ak pre kandidáta na prezidenta (o ktorom celkom pochopiteľne a oprávnene chcú voliči z radov cirkvi vedieť, či sa bojí aspoň Boha, ak už nie našej „prísne apolitickej polície", bábkovej prokuratúry a skorumpovaného súdnictva) je intímnou vecou to, či je alebo nie je veriacim, je to len a len čistá vypočítavosť.

Je zaujímavé, že pri vstupe do KSČ ste otázku svetonázoru, resp. vierovyznania za súkromnú intímnu vec nepovažoval. Ba naopak, do prihlášky ste ešte uviedol, že zastávate PRÍSNE ateistické stanisko. Akoby to obyčajné nestačilo. Len aby ste ani náhodou nikoho nenechal na pochybách. Toto je s intimitou, na ktorú sa teraz odvolávate, v príkrom rozpore.

Tým Vašim voličom, či už sú to prísni ateisti, alebo fanúšikovia komunistických hodnôt, dnes nezostáva nič iné len veriť, že ste súdruhov neťahal za nos a doma tajne nečítal a nečítate náboženskú, či duchovnú literatúru, vrátane scientológie. Lebo manipulovanie a vymývanie mozgov, nie len u jednotlivcov, ale celých davov, ovládate možno lepšie ako samotný zakladateľ scientológie.

Druhou vecou, ktorú by Vám súdruhovia netolerovali ani náhodou je náklonnosť akú Vy sám a aj Vaši vyvolení ministri preukazujete oligarchom a finančným skupinám, jednoducho komunistami nenávideným kapitalistom. Rovnako by Vám neodpustili vaše otŕčanie sa s hračkami, akými sú napr. hodinky v takej hodnote, ktorú by proletariát nebol schopný stráviť, ak by sa o také a iné „maličkosti", typické pre váš životný štýl a vládnutie, náhodou niekedy začal zaujímať. Čo ale, našťastie pre vás, a nanešťastie pre nás, nehrozí. Ostáva nám preto len veriť, že počas nastávajúceho týždňa znechutíte dostatok ľudí, ktorí inak k voľbám nechodia, a to do tej miery, že k nim 29. marca 2014 výnimočne prídu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?