5 nosných Ficových fráz v prezidentskej kampani

Autor: Marcel Burkert | 16.3.2014 o 15:23 | (upravené 23.3.2014 o 7:42) Karma článku: 24,93 | Prečítané:  6395x

Kým Fico v diskusiách v prezidentskej kampani 2014 rád a v pravidelných intervaloch omieľa, že Kiska nevie argumentovať a vraj opakuje len 5 naučených fráz, tak skúsme zosumarizovať nie len 5 nosných fráz súdruha premiéra, ale súčasne aj tendenčné výroky až klamstvá, ktorými chce v tejto kampani zaujať svojich voličov:

Pozn. Ide len o približné citácie, ale snažil som sa ich spísať tak, aby sa čo najviac približovali skutočnosti.

1. Ako politik už 20 rokov a ako premiér 24 hodín denne som monitorovaný. O mne všetci vedia všetko. Aj to že som sa objímal s inou ženou na letisku (v trenkách; pozn. autora článku). Môžme si dovoliť riskovať a zvoliť za prezidenta človeka o ktorom nevieme nič???

Komentár: Hlavne že o Kiskovi vie pán premiér aj také veci, ktoré pán Fico považuje za výsostne intímne (otázka viery) a jeho vierovyznanie rozoberal spolu s Kňažkom a Hrušovským, v posledný večer pred meratóriom, pred celým Slovenskom. Veď v tom je tak zjavné a hrubé protirečenie, že slušný človek by sa hanbil také niečo vypustiť z úst aj v úzkom kruhu ľudí, nie to pred celým národom.

Ľudia o premiérovi nevedia už len také „maličkosti", ako napr.: A) Či pil tajne kolu s predstaviteľmi finančných skupín v konšpiračných priestoroch, a ak áno, o čom sa tak asi mohli tajne baviť. B) Či skutočne podvádza alebo ako premiér podvádzal svoju manželku, lebo ak áno, tak tu asi sotva môže byť morálna záruka že nebude podvádzať aj občanov. C) Či sa nebojí, v prípade že je veriacim, nezaprieť pred národom toho, v ktorého verí.

2. Neútočte na mňa v jednom kuse. Vyhadzujete mi na oči nezamestnanosť, korupciu, zdravotníctvo, dane..., ale toto sú predsa voľby o prezidentovi, nie o predsedovi vlády, pán Kiska. Parlamentné voľby budú až v r. 2016 („vy hlupáčik"...; akoby by chcel povedať.).

Komentár: Áno, je to "nehoráznosť" hodnotiť činy a výsledky práce človeka, zhodou okolností premiéra, ktorý sa chce stať prezidentom. Treba si brať príklad z Fica, ktorý sa tiež nezaoberá minulosťou svojho protikandidáta...

3. Slovensko nepotrebuje prezidenta za ktorého sa občania budú hanbiť.

Komentár: Z toho jasne vyplýva aký názor má premiér na Kisku. Hlavne že chce byť prezidentom všetkých občanov, teda aj tých, čo dali hlasy tomu, za ktorého sa môžeme údajne hanbiť, ktorého on nepriamo označuje za hanby hodného. V podstate ich nepriamo znevažuje a nezakryje to ani rečičkami, že ak bude Kiska zvolený za prezidenta, tak si ho bude ctiť rovnako ako Gašparoviča. Nuž to si len sotva vie nietko predstaviť. Vrátane Fica samotného.

Čo Slovensko nepotrebuje, tak je to v prvom rade prezident, ktorý je veľmajstrom alibizmu, klamania, zavádzania, demagógie, zbabelosti atď., atď. Stačí keď máme takého premiéra. Uvidíme, či bude bude mať odvahu podať demisiu, ak referendum o Ficovi, ako rád označuje prezidentské voľby, dopadnú v jeho neprospech.

4. Ja mám, na rozdiel od môjho protikandidáta, víziu a skúsenosti. Po Kiskovom vyhlásení, že uznáva samostatné Kosovo som skoro odpadol! Pán Kiska, Vy (skôr malé "v") si toto nemôžte dovoliť takto to tresknúť médiám. To je politická samovražda!"...

Komentár: Víziu? Zase nejaké prezlečené istoty, alebo ešte niečo vydarenejšie?...

Skúsenosti? Nejde skôr o to ako ich človek využíva, resp. či ich nezneužíva? Aj keby ste mali skúseností 10 násobne viac, nevyváži to absenciu úprimnosti, sebareflexie atď., teda základné vlastnosti o ktoré by mal človek usilovať, ale u kandidáta na prezidenta by mali byť samozrejmosťou. Mimochodom, aj Putin ich má. Je zaujímavé, že o potrebe skúseného prezidenta rozpráva práve ten, ktorý vrchovatou mierou prispel k tomu, že svoje druhé volebné obdobie v kresle prezidenta prežil človek, ktorý svojimi skúsenosťami nám spravil v zahraničí nie raz hanbu.

Až na tuším 4 štáty EÚ zvyšné štáty samostatnosť Kosova uznali. Hlavne že iba Kiska je „blázon", aj keď akt vyhlásenia samostatného Kosova označil Kiska za porušenie medzinárodného práva.

5. Kandidujem najmä preto, lebo Slovensko potrebuje politickú stabilitu a spoluprácu na najvyšších postoch (nie prezidenta, ktorý vládu Smeru bude neoprávnene kritizovať...; akoby by chcel povedať.). .

Komentár: Toto je asi „najčarovnejšia" formulka celej Ficovej kampane. Je síce prázdna, podobne ako tá, že ľudia potrebujú istoty..., ale rovnako dobre slúži na zakrývanie skutočných dôvodov uchádzania sa, alebo ovládnutia aj tohto posledného dôležitého postu v SR. K tomu nie je potrebný zvláštny komentár, každý kto chce ten aj dnes môže vidieť plody takejto stability, resp. synchronizácie vôľe prezidenta (Gašparoviča) s vôľou premiéra, s jeho Egom a záujmami sponzorov.

P.S.: Tak uvidíme čo prinesú nasledujúce dni a aké zbrane a akého kalibru vytiahnu do boja za stabilitu Slovenska tajné služby, Národno bezpečnostný úrad, polícia a zaneprázdnený Fico, ktorý doposiaľ nemal dostatok času na robenie si kampane, keďže ako premiér sa musí zúčastňovať napr. aj dobrodružných záchranných akcii v Iráne alebo si musí posedieť a odfotografovať sa s americkým prezidentom pri obede za veľkou mlákou. Ale jedno je už dnes isté: Dosiahnuť vysnívanú "stabilitu" to nebude také ľahké. Efekt z podpásových útokov zdá sa dopadá späť k pôvodcovi a spôsobuje najväčšie škody práve jemu. Žeby na  Slovensku začalo svitať na lepšie časy elimináciou majstrov populizmu, demagógie, alibizmu či posluhovačov svojho Ega?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?