Cesta k homosexualite & Ako sa ne/stať gayom

Autor: Marcel Burkert | 6.8.2013 o 12:05 | (upravené 27.9.2014 o 22:53) Karma článku: 8,36 | Prečítané:  3216x

To čo nám asi najviac bráni nájdeniu alebo pochopeniu príčiny homosexuality je viera v jeden pozemský život. Bez pripustenia toho, že človek môže žiť na Zemi viac krát je nemožné dôjsť k vysvetleniu príčin/y homosexuality a rovnako ani k nájdeniu spôsobu ako homosexualite predchádzať; samozrejme v prípade, ak homosexualitu považujeme za nie zdravú, za nie prirodzenú, kde jej nositelia nie sú obeťami "skúšok či ľubovôle Stvoriteľa", ale prejavuje sa aj u nich, ako u všetkého a všetkých, následok fungovania zákona príčiny a následku, resp. zvratného pôsobenia. Z toho dôvodu tento článok nie je určený pre odporcov myšlienky znovu vteľovania duší, ktorí nechcú ani na chvíľu pripustiť, že sa vo svojej viere v jeden pozemský život môžu mýliť. V takom prípade bude pre nich čítanie ďalších riadkov len stratou času.

Zrejme mnohí z Vás máte tú skúsenosť, že medzi telom človeka na jednej strane, a jeho chcením a myslením na strane druhej, existuje spojenie, že jedno má vplyv na to druhé, pričom dochádza k vzájomnému ovplyvňovaniu. Myslím si, že každý má minimálne tú skúsenosť, že ak je jeho naše telo choré potom v nie malej miere toto telo ovplyvňuje naše myslenie a chcenie. Závažná choroba dokonca dokáže zmeniť naše myslenie a chcenie často krát od základov.

Ak si to vezmeme z opačnej strany malo by nám z toho vyplývať (ak teda pripúšťame vzájomné ovplyvňovanie), že rovnako aj myslenie a chcenie človeka by mali mať alebo majú schopnosť, alebo silu vplývať na naše telo, alebo ho dokonca viditeľne meniť. Vezmime si len ku príkladu také odtučňovanie. Bez pozitívneho myslenia, odhodlania, chcenia by sotva mohlo dôjsť k úbytku nadbytočných kíl.

Ak teda pripustíme, že človek na Zemi žije viac krát a svojim myslením a chcením si vytvára, alebo pomáha vytvárať nie len osud, ale aj telo, odtiaľto už nie je ďaleko k získaniu „návodu" ako sa v budúcom živote ne/narodiť v tele opačného pohlavia.

Zvlášť ak si pri tom položíme otázku jednak o úlohe ženstva a jednak o úlohe „mužstva" v tomto stvorení. Kto z nás už napr. premýšľal o tom, aké by mali byť pravé ženy a čo je pravou úlohou ženstva na Zemi, resp. vo Stvorení???

Ak som sa v predošlom odseku dotkol pojmu „pravého ženstva", resp. „pravej úlohy ženstva" (nemyslí sa tým materstvo, aj keď materstvo je tiež veľmi dôležité), chcel som tým povedať, alebo aspoň naznačiť, že pravá žena, ktorá sa nepodriaďuje vláde rozumu, ale využíva svoje, oproti mužovi jemnejšie vyciťovanie Božej sily, aby túto odovzdávala mužovi a všetkému čo ju obklopuje, žena ktorá nešliape po ženskej dôstojnosti, čím ani nemá potrebu podobať sa mužom, či už:

  • výzorom,
  • v typicky mužských záľubách a činnostiach,
  • rôznymi výkonmi, na ktoré jej telo nebolo uspôsobené, lebo to nebolo zapotreby,
  • atď.

taká žena sa sotva môže dostať do situácie, aby sa jej duša v budúcom živote vtelila do tela mužského, resp. aby sa striedavo na Zem vteľovala raz ako muž, inokedy ako žena.

Všimnime si napr. len dnešnú módu, ktorá do veľkej miery zmazala rozdiely, ktoré ešte, aspoň zatiaľ..., vidíme alebo máme možnosť vidieť vo filmoch pre pamätníkov. A takto by sme mohli pokračovať ďalej, ale to už nie je účelom článku, ktorý mal len ponúknuť jeden z pohľadov na homosexualitu a jej možné príčiny.

Doplnené cca hodinu po zverejnení článku: Homosexuálov a homosexuálky v žiadnom prípade nepovažujem za odsúdenia hodných, ako sa to v našej spoločnosti neraz stáva. Môžu byť duchovne vyššie ako ktokoľvek iný, ak majú rozvinuté cnosti, ktoré ľuďom bežne úplne chýbajú a nevyznačujú sa mnohými charakterovými chybami, ktorými často oplývame, či už sme orientovaní tak alebo inak. Preto je dobre ak aj cirkev mierni svoju rétoriku voči gayom a lesbám a že "...títo sa už konečne nezatvárajú do väzenia ako kedysi za tvrdého komunizmu, že sa od tých čias už v tejto otázke urobilo veľa...", ako sa nedávno vyjadril rímsko-katolícky kňaz Anton Strholec. To však si myslím nestačí. Malo by sa urobiť viac. Tým nemyslím povoľovanie adopcií homosexuálnym párom, ale myslím tým na seriózne hľadanie príčiny homosexuality - pravdy o homosexualite a to aj za tú cenu, že pri tom padne nejaká tá náboženská dogma. Bolo by to k úžitku vo viacerých smeroch. Náš život by mal byť o hľadaní pravdy, nie o vysmievaní sa napr. tým ľuďom, ktorí pripúšťajú myšlienku znovuvteľovania duší, čo sa v diskusiách bežne deje a predpokladám bude diať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?