Ficov minister posadil svojho šéfa do bytu Goríl a on neprotestuje!

Autor: Marcel Burkert | 20.8.2012 o 10:10 | (upravené 1.10.2014 o 21:12) Karma článku: 11,22 | Prečítané:  1619x

Vyzerá to tak, že Ficovi verní stratili trpezlivosť a šéf nešéf išli s farbou von. Aj za cenu, že ho tým vystavia riziku zdiskreditovania minimálne v očiach tých voličov Smeru, ktorí jeho predsedu nepovažujú za reinkarnáciu Štefánika.

Ficovci nemali veľmi na výber: Ak by naďalej mlčali a nezakročili boli by ohrozené európske záujmy, ktoré sú už dávno v Smere nadradené záujmom straníckym. (Ako napokon aj záujmy slovenské. Ale o tom niet pochýb)...

K tomu ohrozeniu ľahko mohlo dôjsť ak by minister financií a jeho tím nevzali zodpovednosť do vlastných rúk a nevystúpili by proti nominácii Anny Bubeníkovej na pozíciu poradcu rady gréckeho privatizačného fondu. Následne vo svojom liste pre EUROGROUP vyslovili pochybnosti o etickej rovine tejto nominácie vychádzajúc pri tom z kauzy Gorila a z toho, že aj bývalá vláda kvôli Gorile pani Bubeníkovú odvolala z postu predsedníčky výkonného výboru tzv. národného fondu majetku.

Teda Ficovci na ministerstve financií kvôli vyššiemu záujmu, týkajúceho sa čistoty gréckej privatizácie, neostávalo nič iné, len odhaliť oveľa viac ako len vyšportovanú hruď pána premiéra čím sa im podarilo na svetlo dostať to, čo sa z neho novinári mesiace neúspešne snažili vypáčiť - odpoveď na bagatelizovanú, ale rozhodujúcu otázku: či chodil do konšpiračného bytu Gorily, od ktorej by sa mohlo odvíjať mnohé.

Zostáva len veriť, že šéf najdôveryhodnejšej politickej strany čin svojho ministra financií, ktorý zjavne konal v krajnej núdzi..., pochopí, nebude ho trestať kartičkami a možno aj sám uzná a povie, že to nejde len tak, že nejaká politická strana, nech je akokoľvek vplyvná, sa na Gorilu bude odvolávať len vtedy, keď jej to vyhovuje, a ak nie, tak ju bude spochybňovať...

Áno, v čase keď mal p. Fico chodiť do konšpiračného bytu bol len poslancom NR SR, obyčajným zástupcom ľudu v parlamente. Žiadnym veľkým bossom, ktorý by mohol niečo dohodiť, odpustiť, zabezpečiť a pod. Pričom šanca, že jeho strana ešte niekedy bude pri moci, a teda, čisto teoreticky, bude môcť rozhodovať o nejakých províziách pre finančné skupiny, o ktorých je reč v Gorile, bola v tom čase „nulová".

V každom prípade, minister financií a spol. sa pri uvedenej iniciatíve opreli o Gorilu čím jasne vyjadrili, že ju nepovažujú za fikciu. A predseda vlády neprotestuje!

Samozrejme, priznanie to nie je priame, ale to nie je vada. Neznižuje to hodnotu priznania. Veď ani v trestnom práve sa nevyžaduje preukázanie priameho úmyslu páchateľa. Stačí preukázanie nepriameho úmyslu a trestný čin sa kvalifikuje ako úmyselný. To je jedna vec. A druhá, závažnejšia, je tá, že ak predseda vlády nemá čo skrývať, nemal by mať najmenší problém odpovedať na tieto otázky:

  • Môžete jedným slovom: ÁNO, alebo NIE, povedať, či ste chodil do konšpiračného bytu spomínaného v spise Gorila?
  • Ak áno, prečo? Veď ste boli „iba" v opozícii?! Čo ste tým sledoval, alebo čo sa tým sledovalo? Môže byť aj opozičná strana za určitých okolností zaujímavá pre finančné skupiny?
  • Ak áno, za akých okolností, a v akom smere?
  • Týka sa to aj Smeru?
  • Rokovali ste v konšpiračnom byte aj, alebo výlučne o budúcnosti a počítali ste s alternatívou, že sa Smer opäť dostane k moci?
  • Tajíte niečo, čo by v tejto súvislosti mohlo občanov Slovenska zaujímať?
  • Ak nie, prečo ste za zástupcami finančných skupín chodil do konšpiračného bytu a nestretávali ste sa s nimi oficiálne?

Keby p. Fico nechodil do konšpiračného bytu a mal by v tomto smere alebo v prípade jediný čisté svedomie, nemal by najmenší problém odpovedať na prvú otázku jasným: NIE.

Bez odbočovania a zahmlievania odpovedať hoci len na prvú z vyššie uvedených otázok sa p. premiér zjavne bojí viac ako koza noža. Uvedomuje si, že od jej zodpovedania by sa začalo odvíjať mnohé. Jej zodpovedanie by ľahko mohlo byť začiatkom konca jeho politickej kariéry. Lebo to zďaleka nie je len tak, ak budúci premiér sa tajne stýka v konšpiračnom byte s finančnými žralokmi. Je to možno ešte horšie akoby sa s nimi takto stýkal policajný prezident. Darmo by tvrdil, že tam chodil iba ako filatelista alebo kvôli odznakom na uniforme, o ktoré bol tiež zberateľský záujem. Takéhoto policajného prezidenta by nestrpel nie len Lipšic, ale ani Kaliňák, lebo by sa nemohol slepo spoliehať na to, že by to strane Smer jej inak tolerantní voliči vo voľbách nespočítali. Za to by mohol dostať od šéfa žltú kartu!

Preto to bagatelizovanie a vytrvalé odbočovanie od tejto otázky zo strany p. premiéra a snaha o postavenie tejto otázky do polohy, že aj KEBY bola Gorila autentická, pitie Coly ani zhováranie sa s finančnými žralokmi nie je trestným činom.

Dnes už p. premiér, hlavne vďaka Vášmu ministrovi financií vieme, že to veľké "KEBY" už neplatí. A zostáva Vám už iba odpovedať na to, či pitie Coly sa dá vychutnať iba v konšpiračných bytoch, prípadne či tento zvyk ešte stále praktizujete.     

Minule mal celý národ možnosť vidieť Vaše novo vypracované svaly. Klobúk dolu. Ale napriek tomu: aj svalovec môže byť niekedy zbabelec. A Vy pán premiér (aj keď sa mi to nehovorí ľahko, lebo ste premiér a ja by som si Vás naozaj chcel vážiť, ale aspoň zatiaľ nemôžem) budete zbabelcom minimálne do tej doby, kým Vás bude ovládať panický strach odpovedať jasne aspoň na prvú z vyššie položených otázok; aj keď túto otázku za Vás už nepriamo zodpovedal Váš minister Kažimír.

Odpovedať na vyššie uvedené by malo byť nie možnosťou, ale povinnosťou predsedu vlády ako takého, ak už nie osoby pána Fica. Zvlášť ak sa meno pána premiéra vyskytuje v spise, ktorý otriasol alebo otriasa spoločnosťou a ktorý je stále predmetom vyšetrovania polície. Lebo premiér, ako taký, nie je ničím výnimočným. Je len najvyšším služobníkom daňových poplatníkov. Minimálne v demokratických krajinách.

Ak nedôveryhodná osoba, na ktorej je tieň Gorily, nemá byť na pozícii poradcu rady gréckeho privatizačného fondu, za čo bojuje minister financií, aby tam nebola, a tak je to aj správne, zvlášť by to malo platiť na poste premiéra tohto štátu a dupľom ak má premiér nebodaj problém s odpoveďou, ktorá by z neho mohla sňať tieň podozrenia, alebo aj naopak, namočiť ho do niečoho z čoho už by sa už nemusel vymotať.

Záverom:

Vážení priaznivci vlády SR. Nečakajte žiadne výčitky. Len pripomenutie, že po pokuse o zoštátnenie súkromných zdravotných poisťovní máte najmä Vy ďalšiu skvelú príležitosť ukázať (podobne ako ukázala podstatná časť voličov súčasnej opozície pred poslednými parlamentnými voľbami keď často krát otvorene kritizovali aj tých, ktorých išli so zaťatými zubami voliť, len aby urobili zle Vášmu Ficovi...), že viete narábať aj s iným ako dvojakým metrom. Alebo v Smere naozaj nie je osoba s čistejším štítom ako je štít pána predsedu a preto do toho radšej nebudete rýpať?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?