Vraj sociálny prípad

Autor: Marcel Burkert | 13.6.2012 o 10:05 | (upravené 17.12.2014 o 23:09) Karma článku: 19,65 | Prečítané:  6291x

Napriek tomu, že som na poslanca NR SR v r. 2012 napísal nižšie uvedený kritický článok, bez toho aby mi to čo i len slovkom spomenul, mi podal ako poslanec pomocnú ruku v riešení jednej veci verejného záujmu. 

A ďalší "sociálny" bytík je na svete. Ja viem, že k "sociálnym" bytom prišli aj mnohí Smeráci, kádeháci a iní áci a šráci. Ale kým budem členom SDKÚ budem v 1. rade kritizovať tých svojich. Lebo kritizovať tých druhých a prehliadať škandály a škandáliky vo vlastných radoch je to najjednoduchšie. A hlavne, nič to nerieši. Všetky kauzy v tejto krajine netušenýh možností sa „riešia" hlavne, alebo výlučne len poukazovaním na to, že aj členovia iných strán sa v rámci svojich možností a nedokonalostí zákonov nabaľovali. A samozrejme vyvrcholením každej kauzy je prestrelka na internetových fórach, ktorá po opadnutí adrenalínu vyhasína do troch dní.

A tým to končí, kauza je "vyriešená", vinníci sú známi, čaká sa len na to, kým daný škandál rýchlo neprekryje nejaký nový; pre zmenu na opačnej strane politickej scény. Jednoducho, začarovaný kruh.

No chcel by som vidieť ako by sa obhájil pred trestným súdom napr. taký zlodej auta, alebo zlodej kukurice z poľnohospodárskeho pôdneho fondu (Ficov tzv. farmársko-trestný zákon), poukázaním na to, že kukurica predsa nie je auto a kradli a kradnú aj iní, a tiež nenesú za to zodpovednosť.

Hanbím sa aj za alibistický postoj vedenia SDKÚ. Vedenie strany malo okamžite samo iniciatívne konať: Tlačiť buď na vrátenie adekvátnej finančnej čiastky do pokladnice Mestskej časti Ružinov za „sociálny byt", ktorý pán bývalý minister obrany a súčasne pred bývalý „sociálny prípad" Martin Fedor po pár rokoch slušne speňažil, na úkor tých čo to skutočne potrebujú, alebo malo tlačiť minimáílne na odstúpenie pána poslanca Fedora z vedenia strany.       

Pán predseda Frešo, ak s tým niečo zásadné nespravíte, ľuďom sa ťažko budú počúvať reči o "zmene" v SDKÚ. A zvlášť Bratislavčanom, ktorých ste ako župan ešte nedávno oslovoval, aby Vás zvolili aj do parlamentu, lebo tam potrebujú človeka, ktorý by hájil aj ich záujmy. Predpokladám, že vrátane riešenia sociálnych otázok...

Takto nejako si to naozaj predstavujete?  

PS. Keby sa straníci všetkých politických strán starali predovšetkým o čistotu svojej strany, nie o očistenie (alebo skôr o pošpinenie?...) tých druhých, mohlo by to snáď na Slovensku vyzerať trochu inak. Politici by sa v takom prípade snáď už museli konečne viac starať o záujmy občanov ako o svoje vlastné egoistické záujmy. Lebo voči kritike novinárov, a zvlášť voči kritike politických súperov, sú vyzbrojení tou najsilnejšou imunitou.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?