Alibisti z SDKÚ, 6% je vaše nie Dzurindove vysvedčenie!

Autor: Marcel Burkert | 11.3.2012 o 11:55 | (upravené 23.8.2016 o 17:30) Karma článku: 21,15 | Prečítané:  15032x

Od spojenia hlasovania, ktoré znamenalo pád vlády, po ktorom nasledovalo bezproblémové schválenie Eurovalu, ktoré vykazovalo znaky korupcie, 

keďže Ficovi bol ponúknutý úplatok vo forme možnosti návratu k moci za službu, ktorú odmietla urobiť SaS, som bol zrejme žiaľ jediným členom SDKÚ-DS, ktorý sa opovážil kroky vedenia strany kritizovať. Ostatní mlčali, poprípade označovali Sulíka za diabla, ktorý rozbil koalíciu a s ktorým preto už nikto normálny nikdy nebude chcieť spolupracovať. Ako sa neskôr ukázalo, bolo to len do doby vytriezvenia, keď sa SDKÚ ocitla na prahu zvoliteľnosti. Odrazu už Sulík nebol diablom, ale partnerom v boji proti inému diablovi - Ficovi, tomu Ficovi, ktorému vedenie SDKÚ spojením hlasovania otvorilo dvere k neobmedzenej moci a tým aj k "zvýšeniu" dôveryhodnosti SR v zahraničí; najmä smerom na východ. Tým strana jasne ukázala, že spojením hlasovania to prepískla. Leda že si nikto zo strany nevšimol, že Sulík postoj k Eurovalu nezmenil. Rovnako všetci mlčali a pchali hlavy do piesku po zverejnení Gorily. Tak napr.:

P. Žitňanská ku Gorile povedala, aj keď inými slovami, že v tomto štáte stále platí prezumcia neviny a musíme si počkať na skončenie vyšetrovania aby sme z toho mohli vyvodzovať záver. A ostatní len tupo prikyvovali tomuto nezmyslu. Nezmyslu preto, lebo prezumcia neviny nie je kategória politická, ale právna, a ako navyše vieme Slovensko právny štát nikdy nebol, keďže nikdy nemal ani len apolitickú políciu, samozrejme ani prokuratúru a dokonca ani Najvyšší súd nie je apolitický. Právnym štátom nemôže byť štát ktorý odsúdi nezamestnaného chudáka za krádež pár zemiakov z poľa, hrubších haluzí z lesa, a na strane druhej tým, čo pripravili štát o miliardy zabezpečí 3 krát ročne ples v opere alebo ich nechá užívať si ich zaslúžené poslanecké platy vo svojich vilach na Jadranskom pobreží a pod. Podľa logiky prezumcie neviny u politikov sú potom nevinní aj Mečiar a jeho privatizéri, Fico a jeho hviezdny tím z r. 2006-2010, ktorí ani raz nezneužili svoju právomov aby značne pomohli svojim na úkor iných, aj  chudákov ktorí to všetko zaplatia. Nie je tu predsa žiadne odsúdenie súdom. Potom ale prečo tá negativistická kampaň proti červeným?       

Tento alibistický postoj ku Gorile a absencia akejkoľvek sebareflexie bol druhým klincom do rakve, resp. „kľúčom" k 6%-nému „úspechu" vo voľbách.

Tieto veci videli všetci bývalí voliči SDKÚ-DS a aj tí čo ju so zaťatými zubami prišli včera voliť. Pozornosti to ušlo len top alibistom strany. Radšej rozprávali o špinavej kampani voči strane a svoju negatívnu kampaň stavali až do samého konca najmä na Ficovi, o ktorom si mysleli že ich zachráni bez toho, aby strana začala so skutočnou sebareflexiou. Mimochodom nebolo to až tak dávno, konkrétne pred voľbami 2010, keď sa objavila známa nahrávka týkajúca sa financovania Smeru. Vtedy sa to všetkým náramne hodilo. Žiadna prezumcia neviny sa nekonala. Ale keď sa karta otočila, zrazu hovoria o komplotoch s cieľom zlikvidovať najlepšiu stranu, ako kedy SR mala. Ak strana to naozaj so sebareflexiou myslí vážne, tak si verejne uzná minimálne tento dvojaký meter.       

Bol som možno jediný (čo zn. asi toľko ako nič), ktorý otvorene niekoľko krát vyzýval p. Žitňanskú, aby nenechala klesnúť preferencie pod 4%. Nakoniec, 3 týždne pred voľbami, oznámila svoju kandidatúru na predsednícku stoličku a tým pravdepodobne zachránila stranu pred vypadnutím z parlamentu. Napriek tomu som bol kritizovaný za to, že sa vyčleňujem z tímu a škodím strane, keď spochybňujem jej postoj ku Gorile a zotrvávanie Mikuláša Dzurindu v čele strany. A tu je výsledok tohto postoja - pád z 15 na 6%.

Vyslovene ma vytáčal postoj niektorých poslancov strany, ktorí museli vidieť ako hrozivo padajú preferencie, ale utešovali sa tým, že voliči v dostatočnom počte dajú hlasy strane asi len preto, lebo oni nemajú strach verejne vyhlasovať, že oni nekradnú, ale pracujú! Čo na tom, že predseda strany bol podozrivý minimálne z toho, že vedel, alebo vedieť mal, minimálne vedieť mohol, z akej korupcie je podozrivá nominantka strany v čele výkonného výboru FNM. Napriek tomu na funkcii zostala a keby ju nezosadil zvyšok koalície, možno by tam sedela do dnes. Čo na tom, že bola podozrivá z korupcie? Veď sa predsa nič nedokázalo!       

A toto mal volič zožrať? Že sa stačí spoľahnúť na naše orgány nečinné v trestnom konaní? Tie "nezávislé" orgány, ktoré od vzniku SR ovláda politická moc? Každej vláde to len vyhovovalo, vrátane tej poslednej. Tak sa nečudujete keď Vám voliči na prezumciu neviny neskočili.             

A keď Lucia Žitňanská oznámila kandidatúru odrazu sa viacerí kandidáti aj poslanci verejne priznávali, že ju budú krúžkovať. Prečo už v januári nevyjadrili a nevysvetlili tento svoj postoj prečo sú za Žitňanskú a nie za Dzurindu? Toto bol len ich ďalší slizký ťah. Najprv podlizovanie sa Dzurindovi, resp. alibizmus a potom zaliečanie sa tej osobe, ktorá oznámi svoju kandidatúru a ktorá je známa tým, že má zjavne väčšiu popularitu než predseda strany. Nečudujem sa Dzurindovi, že sám od seba sa nevzdal kandidatúry. Predpokladám že najbližší kruh ho utvrdzoval v tom, že volič by si to vysvetlil ako priznanie si chyby alebo viny, minimálne nedbanlivosti (bez ohľadu na skutočnú pravdu), čo by využili politickí súperi. A možno mu aj z vypočítavosti spievali uspávanky o jeho nenahraditeľnosti.    

Som rád, že SDKÚ-DS dostala takúto facku. Lebo bez nej by nemala šancu zobudiť sa zo smrteľného spánku. Ľúto mi je len úplne zbytočne vyhodených desať tisícov Eur na volebnú kampaň, ktoré mohli ísť na prilepšenie starobným dôchodcom, čo by títo ocenili oveľa viac ako Ficove "istoty". Výsledný efekt by bol ten istý, ak nie lepší!

Hnevá ma že, táto strana nesie v názve 2 krát slovo „demokratická" a napriek tomu sa v nej ľudia nezmyselne boja prejaviť taký svoj názor, ktorý by sa náhodou nemusel zhodovať s názorom vedenia strany. Inak to nebolo ani pri spomínanom spojení hlasovania (Euroval - dôvera vlády). Neodpovedali ani len na otázku, aký by bol ich postoj, ak by p. Radičová hlasovanie nespojila; ako avízovala. Či by ten postoj kritizovali. Lebo spoliehanie sa na to, že Fico za Euroval zahlasuje namiesto SaS bez úplatku (predčasné voľby) by logicky znamenalo spoliehanie sa iba na Fica a tým aj "zahrávanie sa" s dôveryhodnosťou Slovenska v Eurozóne, ktorá od nás schválenie Eurovalu očakávala.   

Tým mlčaním ale nepriamo povedali všetko: Stotožnili by sa s akýmkoľvek rozhodnutím ak toto rozhodnutie pochádza z dielne vedenia strany. Tak to bolo v KSČ. Súhlasiť s oboma protichodnými možnosťami a súčasne obviňovať Sulíka z toho, že povalil vládu, tak toto je naozaj vážna diagnóza, ktorá vyžaduje radikálnu liečbu strany. Ak nechce živoriť, resp. chce prežiť.

Preto tvrdím, volebný výsledok je spoločným dielom alibizmu jej členov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?