Politické strany pod zákonom - Zákonom príčiny a následku

Autor: Marcel Burkert | 9.3.2012 o 10:24 | (upravené 22.5.2015 o 17:24) Karma článku: 10,03 | Prečítané:  669x

Tak ako existuje karma ľudí, tak existuje karma národov a rovnako tak aj karma politických strán. Inými slovami: 

na každého čaká hodina kedy bude niekoľko násobne zožínať to čo zasial, resp. sial. Aj toho zlého. Aj politické strany. 

A k tomu zlému patria aj alibistické postoje, prihrievanie si vlastnej polievočky na druhom, používanie dvojakého metra atď. Ibaže by sa ich majiteľ včas spamätal a oslabil tak negatívne následky. Tak ako je to na poli pšeničnom, tak je to aj na tom politickom. Zákon príčiny a následku nemožno obísť tak ako napr. Ústavu. Tento zákon je neúprosný. Neodpúšťa ani v jednom prípade. Ani v prípade strany SDKÚ-DS na ktorú takáto hodina prišla, ako inak, pred voľbami, so zverejnením Gorily. Bez ohľadu na to, či sa tento spis zakladá na pravde alebo nie .

Som presvedčený o tom, že ak by sa politické strany riadili podľa tohto zákona, na Slovensku by sa žilo oveľa lepšie, a samozrejme by tu bolo oveľa menej káuz ktoré rozleptávajú spoločnosť. Že náhody neexistujú o tom svedčí aj nižšie uvedený príklad. Uvádzam ho preto, aby sa na tom poučila nie len SDKÚ-DS, ale všetky strany, ktoré robí tú istú chybu:

Osud si dobre pamätal na postoj KDH a SDKÚ-DS v roku 2010. Zas nie je to až tak dávno.  Bolo vtedy tiež zhodou okolností pred voľbami, keď uzrela svetlo sveta nahrávka s hlasom podobným Ficovmu.

Vtedy žiadnej z týchto dvoch strán samozrejme ani len nenapadlo povedať: "Ľudia neblbnite! Nevidíte že je pred voľbami a že môže ísť o podvrh, o manipuláciu? Nechajte políciu aby to vyšetrila a nehádžte špinu na súdruha Fica pred tým, než to polícia nevyšetrí... Čo ak je to špinavá kampaň proti družine Smeru?" Poprípade by ešte mohli dodať: „My nepotrebujeme na pomoc nejaké nahrávky. My vieme Fica poraziť argumentmi!"   

Pravý opak je pravdou. Pohoršovali sa nad obsahom nahrávky a nad človekom, čo v nej vystupoval. Ak sa nemýlim, volali po jeho odchode. Presne tak ako sa teraz iní pohoršujú nad učinkujúcimi v hre Gorila. (Len na okraj: Nedávno som si vyžiadal od polície informáciu o stave, resp. výsledku vyšetrovania vo veci financovania strany Smer, kde trestné oznámenie podával poslanec Lipšic a spol. Vie niekto z Vás čo vyšetrovanie zistilo? Spýtajte sa pána ministra. Ale keďže o tom neurobil tlačovku, zrejme sa viete dovtípiť).

Ponaučenie by z toho malo byť to, že nikto z nás nemôže očakávať že druhí s nami budú mať zľutovanie a že si do nás pri prvej príležitosti nekopnú, alebo že sa nás nebodaj budú zastávať, alebo v skratke povedané, že budú konať opačne ako sme kedysi konali my.

Všetci žneme a aj budem zožínať to, čo sme zasiali a čo zasievame. A platí to aj na tých čo účelovo vypustili Gorilu práve pred voľbami, lebo vedeli, že komu táto ublíži najviac, alebo lepšie povedané: výlučne.

Tiež to platí na tých ktorí sa teraz z toho vytešujú, lebo ich strany na tom zbierajú body ktoré stratila SDKÚ-DS. Nemali by zabúdať, že je to najmä zásluha Gorily, nie ich, že sa možno dostanú do parlamentu. Ja im to prajem, ale mali by mať na pamäti, že na budúce sa predvolebným terčom môžu stať pre zmenu oni. Lebo v arzenáli tajných služieb sa môže nájsť alebo v ich „laboratóriách" vymyslieť ľahko niečo aj na nich. 

Z toho by si mal vziať ponaučenie aj Fico, ktorý ak by nemal svoje zastúpenie v hre Gorila tak by tu spravil iný cirkus. Zákon zvratného pôsobenia ale pamätá aj na neho a jeho verných a ten populizmus a demagógiu, ktorú jeho strana šíri, sa im raz trpko vypomstí, ak sa čírou náhodou medzi tým neosvietia. A ak nie, ich pád síce bude trvať trochu dlhšie, ale aj komunisti padli bez toho, aby si to vedel niekto čo i len pár mesiacov pred tým predstaviť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?