Gadžove! To vy mušice uživic naše dzeci!

Autor: Marcel Burkert | 26.2.2012 o 22:22 | (upravené 18.10.2013 o 19:02) Karma článku: 16,39 | Prečítané:  2992x

Slovensko, minimálne v EÚ nepatrí medzi blahobytné krajiny. Podstatná časť ľudí, ktorá pracuje, alebo celý život poctivo pracovala rozmýšľa, ako znížiť elektrickú spotrebu úspornými žiarivkami. V zime priškrcuje radiátory, aby ušetrila na poplatkoch za kúrenie. Mnohí mladí ľudia sa neberú lebo nemajú na kúpu bytu a tí, ktorí majú na to, aby si na byt požičali majú nanajvýš dve deti. A aj tak majú často krát problém zaplatiť deťom to, čo tieto na seba, do škôlky alebo školy potrebujú. Sú tu mnohí nezamestnaní, vrátane vysokoškolákov, ktorých kvalifikáciu nikto nepotrebuje. Ale správajú sa zodpovedne. Žijú tu tiež ľudia, ktorých náš sociálny systém naučil, že nie oni, ale daňoví poplatníci sú povinní sa o nich postarať. A nie len o nich, ale aj o ich deti, ktoré aj ako nezamestnaní neustále vo veľkom plodia. No a žijú tu aj politici, ktorí sa na túto zvrátenosť len tupo dívajú. Česť výnimkám. A treba povedať, že sa tak dívajú za peniaze daňových poplatníkov, ktorých nepriamo odsúdili nasledovne: 

Nie my politici, ale vy - daňoví poplatníci budete znášať všetky náklady spojené s materiálnym zabezpečením detí tých rodičov, ktorých sme my, a to zdôrazňujeme, horko ťažko naučili dokonale ignorovať potrebu plánovaného rodičovstva!

Naši politici tak pomaly ale iste privádzajú spoločnosť do problémov, oproti ktorým sú tie dnešné len prechádzkou ovocnými sadmi v južnom Toskánsku.

Kľúčom k východisku z tzv. rómskeho problému je pochopenie, že ten kto nepracuje si nemôže dovoliť mať veľa detí. Že plodenie detí to nie je len právo ale v prvom rade povinnosť sa o ne postarať; aj materiálne. Teda človek môže splodiť len toľko detí, koľko sám dokáže uživiť. Podobne ako si môže vziať z banky takú pôžičku, ktorú je schopný splácať, lebo nikto iný ju za neho splácať nebude. A prečo by aj mal?  

Kto toto nevie pochopiť, alebo to vedome ignoruje, ten musí znášať následky. Aj keby mal rodinné prídavky na dve deti rozdeliť medzi desať. Zvlášť ak vopred, ešte pred tým než sa do prvého plodenia pustil, vedel, že prídavky dostane len na dve deti. A to ešte môže byť rád, že neskončí pred trestným súdom za zanedbávanie povinnej výživy, ako už skončili mnohí, ktorých nezodpovednosť nesiahala ani po päty tej jeho.     

Bez tohto sa akákoľvek snaha stáva márnou. Lebo problémy rastú 50 krát rýchlejšie ako pozitívne efekty plynúce z podporných programov a projektov. Tieto problémy spôsobilo a znásobuje dlhodobé podporovanie ignorovania nutnosti plánovaného rodičovstva.

To ale musia v 1. rade pochopiť naši politici. (Myslím tým vo všeobecnosti, lebo existujú aj výnimky, ako napr. Ľ. Kaník, ktorý ako prvý nabral odvahu problém riešiť nie len akože a ktorého opatrenie som už spomínal v dvoch mojich iných článkoch na túto tému). Politici musia pochopiť, že ak budeme finančne podporovať toto ignorovanie tak nie len že sa neposunieme dopredu, ale budeme padať do problémov stále hlbšie a hlbšie. Odporcovia návrhu, ktorý má za cieľ postaviť sa proti tomuto ignorovaniu, majú síce plno rečí, no súčasne už roky bezradne stoja pred touto zásadnou tázkou:

Ak štát už dnes nie je schopný zabezpečiť dôstojný život deťom z rómskych osád, ako to dokáže ak týchto detí bude čo i „len" o polovinu viac?

A tá doba je tu o pár rokov! Keď toto nepochopia politici, a hlavne nezačnú podľa toho konať, sotva môžeme očakávať, že to pochopia sociálne odkázaní občania, ktorí žijú v prostredí kde jedinou istou prácou je plodenie detí.

Dnes už musí byť každému kto si nezakrýva zrak jasné, že výsledkom všetkých doterajších programov, nákladných projektov a osvetovej činnosti je to, že v nedôstojných podmienkach žije dnes omnoho, omnoho viac Rómov ako pred 20 rokmi. Možno dvojnásobne. Falošný pseudohumanizmus sa tak v prvom rade obracia proti samotným Rómom.

Preto treba urobiť radikálne opatrenie, ktorému porozumie aj negramotný. A ak mu nebude chcieť porozumieť pocíti to tak, že ak splodí 3. dieťa na toto už rodinné prídavky, rodičovský príspevok a príspevok za narodenie dieťaťa jednoducho nedostane. Čím skôr tomu porozumie, prečo to tak je, a prečo to tak musí byť, tým lepšie hlavne pre jeho rodinu. Pre tých, ktorí by chceli viac ako 2 deti bola by tu možnosť uplatnenia si úľav na dani z príjmu jedného z rodičov. Samozrejme toto opatrenie by nemalo spätnú účinnosť.

A toto opatrenie súčasne predstavuje tú najlepšiu možnú osvetu. Poukazujem na to v rámci svojich možností od r. 1999. A aj teraz, pred parlamentnými voľbami. Lebo to považujem za prioritu č. 1.   

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?