Opozícia! Ani premiér Fico za vás čiernu robotu nespraví

Autor: Marcel Burkert | 23.2.2012 o 1:05 | (upravené 23.8.2016 o 17:41) Karma článku: 11,92 | Prečítané:  1800x

Vážená opozícia: Ako to sledujem, ešte stále veríte, že ak nič nezeberie, pomôže Vám  Fico. Pravda je ale taká, že on sám vás pred volebnou porážkou, ku ktorej smerujete, nezachráni. 

Vaša kampaň sa nemôže opierať najmä o neho alebo dokonca stáť na ňom, na jeho kritike, za každú cenu. Voliči sú hladní po zásadných činoch, zásadných zmenách. Namiesto toho ste im v posledných mesiacoch ponúkli z oboch strán zväčša len vzájomné napádania.    

Napriek tomu očakávate odmenu od „nevďačných" voličov, ktorí nevedia oceniť vaše kvality o ktorých ste najviac presvedčení vy sami. 

Nerozhodní voliči, ak vám majú dať svoj hlas, tak od Vás očakávajú zásadné zmeny, nie kozmetické úpravy.   

Tak napríklad: tvrdíte že idete bojovať proti korupcii. To si vážne myslíte, že voličom zalepíte oči zrušením priestupkovej imunity a vašim plánom, že policajného prezidenta bude menovať vláda? V tom je prosím aký rozdiel? Alebo nebodaj plánujete, že vláda bude apolitický orgán?! 

Chce to od vás tzv. čiernu nepopulárnu robotu vážení. Nestačí byť len lepším od Fica. On je iná kategória. Najprv musíte jasne triumfovať v tej svojej. Na voličov z Ficovej kategórie, alebo aspoň na časť z nich, alebo na nevoličov, sa môžete zamerať až vtedy, keď Vám samotným sa nebude dať nič zásadné vytknúť. Zatiaľ to tak zďaleka nie je.

Zabudnite na to, že Fica volia davy len kvôli "istotám". Keďže v ňom spoločnosť vidí nositeľa ideí socializmu tak mnohí, bez ohľadu na to, či sa s nimi stotožňujú alebo nie, ho volia len zo vzdoru, ktorý sa postupne vybudoval zo sérií sklamaní po r. 1989. Nehádžte preto všetkých jeho voličov do jedného vreca a nerozdeľujte spoločnosť na dva tábory. Nie je to rozumné a pre zdravý vývoj Slovenska je to škodlivé.     

Dajte nabok vznikajúcu domýšľavosť, lebo s domýšľavosťou rastie priamou úmerou aj obmedzenosť. A obmedzení politici sú pre Slovensko neužitoční. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?