Alibista Ľubomír Galko - minister obrany. Napokon sa ale ospravedlnil

Autor: Marcel Burkert | 15.6.2011 o 2:03 | (upravené 1.10.2014 o 21:46) Karma článku: 9,44 | Prečítané:  2713x

Polepšený preto lebo na kritiku pán minister zareagoval a vyjadril ľútosť nad tým čo sa stalo. Čo je na Slovensku jav doposiaľ nevídaný. Tu je pôvodný článok na ktorý Ľubomír Galko zareagoval v diskusii a mailom po jeho zverejnení:  

„Najlepšia obrana je útok". To je známa ľudová múdrosť, ktorou sa zjavne riadi aj náš súčasný pán minister obrany Ľ. Galko. Mimochodom, jeden z mojich najobľúbenejších blogerov. Domnieval som sa, že práve on by mohol byť jedným z politikov, ktorý by v slovenskej politike mohol konečne posunúť povážlivo nízko položenú latku o trochu vyššie.

Keby si Ľubomír Galko vzal príklad z Ivety Radičovej, ktorá sa svojho času vzdala poslaneckého mandátu, v podstate za kravinu, za ktorú by sa dobrovoľne mandátu vzdal cca jeden z tri tisíc päťsto národných poslancov jednotlivých štátov EÚ, za krátku dobu by sa bol postupne stal takmer hrdinom. A to ani by sa nemusel vzdávať postu ministra. Vôbec nie. Zďaleka nie. Stačilo by bez odvolávania sa na kadečo, bez komentára a výhovoriek chlapsky uznať si prešľap.   

Ale nie. On namiesto toho aby si uznal, alebo aspoň pripustil prešľap, ktorý nevie vyvrátiť (ku ktorému sa vlastne aj tak nepriamo priznal), sa pohoršuje nad nejakou nedokázateľnou konšpiráciou voči jeho osobe a poukazuje na pochybné aktivity R. Kaliňáka v nejakých dozorných radách, ktorý na jeho prešľap poukázal. Skrátka, útočí. Presne tak, ako to svojho času robil bývalý minister vnútra spomínaný R. Kaliňák, keď služobnému autu v ktorom sa viezol do Bratislavy zo Záhorskej Bystrice, kde v nedeľnom poludňajšom priamom prenose TV Markíza horlivo obhajoval novo zavedenú päťdesiatku v obci, vzápätí podobným spôsobom namerali v meste na Pražskej tuším 110 km/h. Galko mal oddeliť Kaliňáka od svojho problému, resp. Fešiho a jeho spôsoby získavania dôkazov, vrátane náhravky poukazujúcej na financovanie Smeru atď. atď., riešiť dodatočne.  

To, že p. Galko v služobnom aute pracuje, má vždy zapnutý notebook, alebo študuje materiály, je síce pekné, ale ako výhovorka, že nevedel ako jeho vodič jazdí, je smiešne. Lebo vodič sa za normálnych okolností riadi len tým, čo mu dovolí minister, alebo čo od neho tento očakáva. Jeho vodič by si nikdy nedovolil prekračovať takýmto spôsobom rýchlosť len tak, bez ministrovho, aspoň tichého súhlasu.

Sklamali ste, minimálne mňa, pán Galko. Vôbec nezaváži Vaša zručnosť pri vyhováraní sa s odvolaním sa na informáciu, resp. "argumentáciu" riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov, mimochodom tiež politického nominanta, o tom ako ústavní činitelia, rozumejte „bohovia na cestách", môžu zákonne prekračovať rýchlosť o 60% . Bol by som zvedavý, čo by tento chytrolín tvrdil, ak by nejaký vodič - ochrankár v 190 km rýchlosti spôsobil dopravnú nehodu pri ktorej by zahynul iný účastník dopravnej nehody, napr. jeho blízky, a nebodaj jeho dieťa.

Mal som o Vás vyššiu mienku p. minister; aj keď by som Vás za to, z čoho ste podozrivý (nepriama účasť na ohrozovaní účastníkov cestnej premávky) a čo ste doposiaľ vôbec nevyvrátil, zatiaľ ako volič nevymenil za žiadneho zo súčasných politikov, ani opozičných. Nejde síce o žiaden, na naše pomery výnimočný prešľap, takto jazdili a jazdia asi všetci papaláši, ale vadí mi to, ako ste sa k tomu postavil. Na jednej strane spochybňujete, či to vôbec bolo Vaše auto a na strane druhej sa sťažujete, že Vás odsledovali. A pritom by sa stačilo na to spýtať svojho vodiča, či takýmto výrazným spôsobom prekročil bez majáku rýchlosť, ak si Vy nepamätáte. Chcem však otvorene povedať, že ste si to zbytočne vašim postojom, nie prekročenou rýchlosťou pohnojili a bude Vás to stáť veľa, kým si svoju reputáciu u náročnejších voličov napravíte. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?