Apokalypsa po slovensky

Autor: Marcel Burkert | 5.6.2008 o 16:57 | (upravené 19.5.2014 o 19:47) Karma článku: 13,58 | Prečítané:  5765x

Jedného dňa, ak sa negatívny populačný vývoj  nezvráti, nebudú stačiť pracujúci vyprodukovať dosť ani len na to, aby uživili všetkých sociálne dlhodobo odkázaných. Títo sa budú dovolávať toho, že na podporu a detské prídavky majú zákonné právo. Pracujúci však nebudú chcieť dávať stále väčší podiel svojich ťažko zarobených peňazí na to, aby tí druhí mohli dlhodobo zadarmo jesť a piť a aby sa mohli ďalej  neprimerane množiť.

Ako je dlhodobo známe, pôrodnosť u  produktívnej časti obyvateľstva klesá, resp. je na veľmi nízkej úrovni oproti pôrodnosti tej časti obyvateľstva, ktorá je vo všeobecnosti sociálne dlhodobo odkázaná. Odkázaná práve na tú prv spomínanú časť obyvateľstva. Ak sa tento vývoj nezvráti, pričom nič nenasvedčuje tomu, aby zvrátil,  zákonite dospejeme do bodu, keď pracujúci nebudú stačiť uživiť všetkých sociálne dlhodobo odkázaných. Jozef Varga, ktorého internetovú stránka o Rómoch mi bola odporúčaná po mojom prvom zverejnenom článku na danú tému, v jednom zo svojich článkov hovorí, že nemusí čítať ani tzv. Zjavenie sv. Jána na ostrove Patmos, bežne nazývané apokalypsou, aby si vedel živo predstaviť, čo sa bude ďalej diať pri tomto vývoji. Spočiatku sa budú len zintenzívňovať udalosti, ktoré sa dejú už aj dnes:

Mnohí z dlhodobo sociálne odkázaných budú stále častejšie okrádať pracujúcich, budú im vykrádať chatky, alebo chalupy. Poľnohospodárom sa už nevyplatí ani sadiť, pretože podstatnú časť úrody im "zoberú". Začnú sa vo väčšej miere vykrádať aj obchody. Samozrejme, že pracujúci sa pred vykrádaním budú brániť, ale druhá strana bude v početnej prevahe a pri obrane vlastného majetku bude dochádzať aj k zabitiu „útočníkov“ v sebaobrane. To však v nich vyvolá "spravodlivý" hnev a budú lúpiť už s pocitom, že odplácajú krivdy, ktoré sa im stali...

Samozrejme, že treba počítať aj s takou možnosťou, že niektorí začnú pracovať, ale také prípady budú pri ich veľkých počtoch percentuálne zanedbateľné. V spravodlivom hneve budú ničiť všetky symboly životnej úrovne nenávidených pracujúcich, ako napr. telefónne búdky. Inteligentnejším a vzdelanejším pracujúcim sa život v takej spoločnosti prestane páčiť do tej miery, že svoju milú vlasť začnú hromadne opúšťať a tak ju prenechávať dlhodobo sociálne odkázaným, ktorých takto pomaly nebude mať už kto živiť a vláda bude strácať zdroje na ich podporu. Možno im nakoniec aj zníži ťažkým plodením zaslúžené detské prídavky, čo vyvolá neslýchané pobúrenie. „Postihnutí“ si všetko "príkorie" zo strany pracujúcich budú vysvetľovať ako diskrimináciu, nebudú sa so svojou nenávisťou voči pracujúcim tajiť, čo pochopiteľne možno čakať aj od pracujúcich.

Keď sa počet zväčša na štát odkázanej  minority začne približovať k počtu tých, ktorí dnes tvoria majoritu, resp. k počtu pracujúcim, medzi oboma skupinami vznikne pravá a nefalšovaná občianska vojna. Pracujúci, ktorí budú musieť byť 24 hodín denne v strehu, aby ich presila neokradla, nebudú môcť pracovať, a prestanú prispievať do štátneho rozpočtu. To druhú stranu privedie do nepríčetnosti a prejavia sa všetky znaky eskalácie vojny. Začnú sa páchať krutosti a zverstvá. A to všetko len preto, že tí, ktorí mali možnosť zavčasu prijať potrebné opatrenia, nezbadali, alebo nechceli vidieť, akou hrozbou je „premnoženie“, alebo neúnosný  nárast tej vrstvy obyvateľstva, ktorá je vo všeobecnosti dlhodobo sociálne odkázaná.

Zdá sa, že zodpovední a tí čo do toho majú, alebo mali čo povedať, vrátane cirkvi, sa správajú, akoby sa toto týkalo až ďalších storočí. Horúčkovito sa riešia "závažné" problémy. O posvätnosti práva masových vrahov na ich život sa ešte ani len nezačalo pochybovať, no na druhej strane naša spoločnosť ešte nezbadala, ako sa za jej chrbtom vynára temná hrozba a preto proti tomu samozrejme nič nerobí.

Pritom je logika riešenia taká jednoduchá: Ak sa niekto o seba nevie postarať, aj napriek tomu, že sa veľmi snaží, je spoločnosť povinná pomôcť mu – ale až keď preukáže, že sa naozaj snažil. Príkladom snaženia je príprava na povolanie, štúdium, získavanie špeciálnych zručností, ale aj zodpovedný postoj k otázke plánovaného rodičovstva. Ak sa však niekto o nič (okrem plodenia) nesnaží, nemá voči nemu spoločnosť žiadnu povinnosť. Keď si však už naša spoločnosť vychovala priveľa dlhodobo sociálne odkázaných, má len jedinú možnosť: zastaviť tento rast a to čo najskôr. Pritom nie je namieste sentimentalita, odvolávanie sa na akési mystické práva, či viera v samospasiteľný účinok osvety. Tí čo sú sami dlhodobo sociálne odkázaní majú byť za nadprodukciu detí trestaní, nie podporovaní (bližšie v mojom článku „Prvý krok k efektívnej pomoci Rómom“, tiež zverejnenom na blog.sme.sk). 

Rozum človeku poskytol veľkú výhodu: schopnosť predstaviť si budúcnosť. Nikto rozumný by pred ňou preto nemal zatvárať oči. Budúcnosť netreba ignorovať, treba ju predvídať a robiť opatrenia, aby sa hrozivé perspektívy nenaplnili.

Na záver citácia zo štandardnej americkej vysokoškolskej učebnice antropológie:

„...deti budú naďalej umierať od hladu, pretože hladomor bude nahradzovať humánnejšie metódy obmedzovania populačného rastu. Súčasné hladové oblasti Afriky nám umožňujú urobiť si predstavu o tom, čo nás čaká. Z globálnej perspektívy je preto obmedzovanie pôrodnosti nevyhnutné, ak majú zostať zdroje potravín postačujúce, ak zem v treťom tisícročí nemá byť zaplavená hladom, morom a vojnami."  (C. Ph. Kottak, Anthropology. The exploration of human diversity. McGraw-Hill, 6. vydanie, New York 1991, str. 429-430).

Pozn. Článok čerpal z internetovej stránky o Rómoch, ktorej autorom je Jozef Varga. 

Súvisiaci článok:  http://burkert.blog.sme.sk/c/114401/Prvy-krok-k-efektivnej-pomoci-Romom.html

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Bez Kolíkovej nebude reforma ani zmysel koalície

Nevyčistila si stôl. Kdekto teraz kladie otázky s poctivým i nepoctivým zámerom


Už ste čítali?