Inteligentný podvod - Tento krát zo strany exministra vnútra D. Lipšica

Autor: Marcel Burkert | 30.5.2012 o 21:15 | (upravené 1.4.2015 o 18:37) Karma článku: 6,71 | Prečítané:  1481x

Klasický podvod, teda ten v zmysle Trestného zákona, spočíva v tom, že niekto uvedie iného do omylu alebo využije niečí omyl za účelom obohatenia pričom poškodeného pripraví o čiastku aspoň 266 Eur, aby mohlo ísť o trestný čin. Naproti tomu inteligentný podvod je taký, pri ktorom získate oveľa viac - v danom prípade teplé dobre platené miestečko poslanca parlamentu. Ako na to?

Jednoducho využijete niečí štít, niečiu pomoc na to, aby ste sa dostal k lukratívnemu fleku a potom, keď už tento flek máte istý (v danom prípade po voľbách), tak tým, ktorým za neho môžete vďačiť, resp. bez ktorých by ste bol ako nezávislý politik odpísaný, oznámite:

Viete čo, použil som vás len ako výťah. Teraz však budem pracovať už len na seba a na svojom veľkom sne o Švajčiarsku na malom Slovensku, o ktorom už v minulom storočí sníval Vladimír Mečiar. Budem preto usilovne pracovať na imidži svojom a imidži svojej budúcej politickej strany, ktorá raz, ak sa zadarí, minimálne tú vašu, kádehácku, pochová; ak si od nej vezme pár percent zo zisku. Ospravedlňovať sa Vám asi nebudem, že som vás podviedol, lebo to sa na Slovensku nenosí. Na strane druhej, podvádzanie tu je skoro národným športom. Je ale pravda, že v mojej vízii má pevné miesto zmena politickej kultúry."... 

Už počujem argument na obranu Daniela Lipšica - kandidáta za poslanca: "Bez preferenčných hlasov, ktoré v rámci Kresťansko-demokratického hnutia získal toto hnutie by sa do parlamentu nedostalo."... 

Ak je to tak, čo bránilo Danielovi Lipšicovi svoje plány o vystúpení z KDH zverejniť ešte pred voľbami? Nebol za tým strach z toho, že by ho vedenie KDH nezaradilo na kandidátku? Aj napriek tomu, že mal potenciál získať pre KDH časť voličov?  

Nebránil mu v tom náhodou strach, že by sa nemusel stať poslancom?

Čo Vy na to pán Lipšic? Zase nič?  

P.S.: Toto je zároveň kritika nášho volebného systému, pri ktorom sa do parlamnetu nedá dostať inak len cez viac menej skorumpované politické strany.  Takže konanie Daniela Lipšica a mnohých jemu podobných po tejto stránke plne chápem. Ale z morálnej nie.     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Po zrátaní 70 percent hlasov z volebných urien je nereálne, aby Hofer nepriaznivý stav zvrátil.

SVET

Rakúskym prezidentom bude holandský šľachtic z Ruska

Tiahnuce sa voľby vyhral Alexander Van der Bellen.


Už ste čítali?