Opozícia! Ani premiér Fico za vás čiernu robotu nespraví

Autor: Marcel Burkert | 23.2.2012 o 1:05 | (upravené 23.8.2016 o 17:41) Karma článku: 11,92 | Prečítané:  1776x

Vážená opozícia: Ako to sledujem, ešte stále veríte, že ak nič nezeberie, pomôže Vám  Fico. Pravda je ale taká, že on sám vás pred volebnou porážkou, ku ktorej smerujete, nezachráni. 

Vaša kampaň sa nemôže opierať najmä o neho alebo dokonca stáť na ňom, na jeho kritike, za každú cenu. Voliči sú hladní po zásadných činoch, zásadných zmenách. Namiesto toho ste im v posledných mesiacoch ponúkli z oboch strán zväčša len vzájomné napádania.    

Napriek tomu očakávate odmenu od „nevďačných" voličov, ktorí nevedia oceniť vaše kvality o ktorých ste najviac presvedčení vy sami. 

Nerozhodní voliči, ak vám majú dať svoj hlas, tak od Vás očakávajú zásadné zmeny, nie kozmetické úpravy.   

Tak napríklad: tvrdíte že idete bojovať proti korupcii. To si vážne myslíte, že voličom zalepíte oči zrušením priestupkovej imunity a vašim plánom, že policajného prezidenta bude menovať vláda? V tom je prosím aký rozdiel? Alebo nebodaj plánujete, že vláda bude apolitický orgán?! 

Chce to od vás tzv. čiernu nepopulárnu robotu vážení. Nestačí byť len lepším od Fica. On je iná kategória. Najprv musíte jasne triumfovať v tej svojej. Na voličov z Ficovej kategórie, alebo aspoň na časť z nich, alebo na nevoličov, sa môžete zamerať až vtedy, keď Vám samotným sa nebude dať nič zásadné vytknúť. Zatiaľ to tak zďaleka nie je.

Zabudnite na to, že Fica volia davy len kvôli "istotám". Keďže v ňom spoločnosť vidí nositeľa ideí socializmu tak mnohí, bez ohľadu na to, či sa s nimi stotožňujú alebo nie, ho volia len zo vzdoru, ktorý sa postupne vybudoval zo sérií sklamaní po r. 1989. Nehádžte preto všetkých jeho voličov do jedného vreca a nerozdeľujte spoločnosť na dva tábory. Nie je to rozumné a pre zdravý vývoj Slovenska je to škodlivé.     

Dajte nabok vznikajúcu domýšľavosť, lebo s domýšľavosťou rastie priamou úmerou aj obmedzenosť. A obmedzení politici sú pre Slovensko neužitoční. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Inaugurácie nemusia byť šou. Zaobídu sa aj bez Biblie či Boha

Americkí prezidenti nemusia prisahať vôbec.

ŠPORT

Cibulková vypadla už v treťom kole, nestačila na Rusku Makarovovú

Slovensko prišlo na Australian Open o svoju poslednú nádej vo dvojhre.


Už ste čítali?